Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Hukuk Fakültesi Öğrencileri! Hangi Üniversitedensiniz..?

Yanıt
Old 12-09-2009, 14:37   #661
snur

Merhaba ben de İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3.sınıf öğrencisiyim..
Fikrimi söyleyecek olursam bence iş biraz kişinin kendisini yetiştirmesiyle ilgili yani önemli olan öğrendiklerinin üstüne ne koyduğundur.
Dil bilmek ve tabi ki pratik büyük avantaj..
Old 12-09-2009, 21:27   #662
ankaradalet

ben adalet meslek lisesi ve adalet meslek yüksek okulunu mezunuyum, bu yıl erzincan üniversitesi hukuk fakültesini kazandım aynı zamanda 6 yıldır zabıt katibi olarak çalışıyorum.
şunu söyleyebilirim ki; kişinin bitirdiği üniversite hangi ismi taşırsa taşısın hukuk, insanın kendisini en donamlı şekilde yetiştirmesini gerektiyor.
Old 14-09-2009, 04:45   #663
avrupayakası

Mutlu

Elbetteki kişinin kendini geliştirmesi büyük avantajtır,buna tamamen katılıyorum.
Ancak büyük şehirlerde iyi bürolara girmek içinde isim yapmış bir Fakültede okumak ve Master yapmak gerekiyor. (istisnalar da olabilir)
Bir de eskiden gelen ekol vardır. Şahsen ayrımcılık yapmak istemem ancak işe alırken kendi Fakülte'mde mezun olan birine de kendi ekolümden diye öncelik de tanıyabilirim.
Ki çoğu meslektaşımız da bunu yapıyordur.
Old 11-11-2009, 22:04   #665
Gizem Dursun

yaşar üniversitesii hukuk fakültesi )
Old 27-11-2009, 15:13   #667
violinofezgi

Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi...
eski Ankara Hukuk hocalarından Zeki Hafızoğulları da hocalarımızdan biri, gerçekten kaliteli hocalara sahip Başkent Hukuk.
Büyük bir çoğunluğu da zaten Ankara Hukuk'un emekli hocaları.
Old 28-11-2009, 19:26   #668
üye25928

Alıntı:
Yazan violinofezgi
Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi...
eski Ankara Hukuk hocalarından Zeki Hafızoğulları da hocalarımızdan biri, gerçekten kaliteli hocalara sahip Başkent Hukuk.
Büyük bir çoğunluğu da zaten Ankara Hukuk'un emekli hocaları.

Evet bayağı kaliteli bir eğitim kadrosu var bildiğim kadarıyla. Özellikle Fikret Eren ve Mehmet Ünal hocalar. Çok şanslısınız.
Old 03-12-2009, 16:17   #669
yalcin3

Paramız olsaydı da biz de o hocalardan ders alabilseydik keşke,ya da o hocaları emekli olduktan sonra fakültemize getirebilseydik.
Old 04-12-2009, 11:30   #670
mehtap_50

İstanbul üniversitesi hukuk fakültesindeyim.Gerçekten kalitesi tartışılmaz bir fakülte...
Old 04-12-2009, 22:27   #671
üye25928

Alıntı:
Yazan ElSu
Paramız olsaydı da biz de o hocalardan ders alabilseydik keşke,ya da o hocaları emekli olduktan sonra fakültemize getirebilseydik.

O puanla daha bilinçli tercih yapsaydınız görebileceğinize hiç şüphem yoktu
Old 05-12-2009, 13:51   #672
yalcin3

Ah ah işte zamanında akılsızlık ettik hepimiz Raşit,"elit" bir okulda "elit" insanlarla beraber olurduk,hem iyi hocalara da paramızla ders anlattırabilirdik biz de
Old 05-12-2009, 21:58   #673
violinofezgi

Özel Üniversitelerde bir de burslu okuyanlar vardır...
Bilginize....
Old 06-12-2009, 13:57   #674
üye25928

Alıntı:
Yazan ElSu
Ah ah işte zamanında akılsızlık ettik hepimiz Raşit,"elit" bir okulda "elit" insanlarla beraber olurduk,hem iyi hocalara da paramızla ders anlattırabilirdik biz de

Benim okulum zaten elit
Old 07-12-2009, 01:00   #675
yalcin3

Başkent'te yüzde yüz burs kaldırılmıştır benden daha iyi bilirsiniz.Diğer okullardaki yüzde yüz burslu sayısı da beşi geçmez.Bilgimize...
Old 08-12-2009, 12:53   #676
violinofezgi

Başkent'de yüzde yüz burs olmamasının sebebi Sayın Mehmet Haberal'ın bir öğrenci tam burs alacağına iki öğrenci yarı burs alsın mantığıdır...
ayrıca 5 değil,yüzde 50 burslu 20 öğrenci,yüzde 25 burslu 10 öğrenci almaktadır.yüzde 100 bursu kaldırmıştır ama yüzde 50 ve 25i arttırmıştır.bu da üniversitenin eline maddi olarak aynı paranın geçtiğini gösterir.yani bu maddi çıkar kaygısıyla yapılmamıştır,anlattığım gibi Sayın Haberal'ın bir öğrenci alacağına iki öğrenci burs alsın mantığından yapılmıştır.yani ne kadar eleştirsende sen üniversite sınavında Tr 1.si olsan yine de tam burslu tercih edemiyorsun ne yazık ki...
Ayrıca Başkent'e yüzde 50 bursla gelenler,aynı puanla,Dicle Üniversitesi,Kırıkkale Üniversitesi,Erzincan Üniversitesi vs... gibi birçok üniversitenin Hukuk Fakültesine de kayıt yaptırabiliyor,ayrıca büyük şehirlerde de birkaç vakıf üniversitesinin tam burslu programlarına da kayıt yaptırabiliyor aynı puanla.önyargılı bakmamak gerektiğine inanıyorum sayın elSu....
Saygılar....
Old 11-12-2009, 19:25   #677
yalcin3

Sanki yüzde 50 ya da yüzde 25 burslu okumanın ücreti çok düşük gibi konuşuyorsunuz,insanlar ikinci öğretim harçlarını vermekte nasıl zorluklar çekiyor biliyor musunuz?Burada üniversite kar etmeye çalışıyor diye eleştirmiyorum ona bakılırsa bir devlet üniversitesinde okuyorum ancak bizim okulun da öğrenciyi ne kadar sömürmeye çalıştığının farkındayım.
Benim girdiğim yıl hiç de bahsettiğiniz devlet üniversiteleri ile Başkent Üniversitesi'nin yüzde 50 burslu bölümünün taban puanı aynı değildi.Olsa da ne fark eder kolejlerden mezun olmuş bir sürü insanın aldığı eğitim şartlarına bir bakınız,onlara göre Diyarbakır ya da Kırıkkale'de okumak yerine daha büyük bir şehirde okumak daha cazipli gelir haliyle.Yani ne olursa olsun parası olanın her zaman daha iyiyi seçme şansı oluyor,her yerde her zaman parayı veren düdüğü çalıyor.310 puanla yakın bir arkadaşım hukuk okumayı çok isterken iktisat okumak zorunda kalıyor(iktisatı aşağıladığımdan değil yanlış anlaşılmasın istemediği bir bölümde okuduğunu vurgulamaya çalışıyorum) ama 285 puan alan hukuk okuyabiliyor ne ala memleket.
Sitemim de zaten size değil size olsa ne olur,düzene,bu düzenin böyle olmasına imkan verenlere.Hoş sitem etsem ne olur etmesem ne olur,ne değişir?İçimdekileri döksem yeter.Saygılar.
Old 12-12-2009, 00:52   #678
violinofezgi

Gerçekten haklısınız kesinlikle...
Düzen böyle...Yapacak pek de bir şey yok açıkçası.bence en acı olan biri 310'la istediği bölümü okuyamazken,diğerinin 285le istediği bölüme gidebiliyor olması...
Onun dışında mezun olduklarındaki kalitelerini tartışacak değilim,bir şekilde giriyor fakülteye ama bir şekilde mezun olamıyor.ama gerçekten haklısınız söyleyecek bir şey yoksa,diretmenin de bir anlamı yok....
Hayat adaletsiz....
Old 17-12-2009, 02:39   #679
Aslı Aydın

Ben de Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1. sınıfta okumaktayım. Geçen sene hazırlık okudum. Şu anda okuldaki 2. yılım bu nedenle.
Old 18-12-2009, 01:51   #680
burakhukuk_06

Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi Üniversite çok farketmez kendimi ne kadar ve nasıl geliştirebildiğimdir önemli olan
Old 18-12-2009, 23:24   #681
üye25928

Alıntı:
Yazan burakhukuk_06
Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi Üniversite çok farketmez kendimi ne kadar ve nasıl geliştirebildiğimdir önemli olan

Özge Yücel Hocamla aynı fakültede olmak vardı... Şanslısınız...
Old 18-12-2009, 23:58   #682
Aslı Aydın

Alıntı:
Yazan ElSu
Başkent'te yüzde yüz burs kaldırılmıştır benden daha iyi bilirsiniz.Diğer okullardaki yüzde yüz burslu sayısı da beşi geçmez.Bilgimize...

Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi 20 burslu öğrenci almaktadır her sene.
Old 20-12-2009, 21:30   #683
Kürşat Çakır

Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okumaktayım violinofezgi nickli arkadaşımızında dediği gibi fakültemizde çok çok değerli hocalar bulunuyor ve fakültemiz tıp bölümü ile birlikte okulumuzun gözbebeği fakülteleri olarak görülüyor.
Old 21-12-2009, 13:35   #684
yalcin3

Benim tuhaf karşıladığım şey şu,seçkin vakıf üniversitelerinin eğitimine bir lafım yok,eminim bizim okuldaki hocaların sayısından daha fazla sayıda iyi hocalarınız vardır.Ve eminim de üniversitenizin gözbebeği fakültelerinden biridir.Ancak benim eleştirdiğim şeyleri yukardaki mesajlarımda okursanız anlayacaksınızdır.320lerde bir puan alıp parası olmadığı için hukuk okuyamayan birinin hissetiklerini düşünüyorum da...Neyse aynı şeyleri tekrar etmekten çok sıkıldım ben dediğim gibi bu düzen böyle gelmiş böyle gider.Devlet size paranızla bir yerlere gelebilme şansı veriyorsa yararlanın yararlanabildiğiniz kadar.
Old 22-12-2009, 23:13   #685
burakhukuk_06

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Özge Yücel Hocamla aynı fakültede olmak vardı... Şanslısınız...

umarım öyleyimdir )
Old 29-12-2009, 20:52   #686
violinofezgi

Konuyu başka yerlere çekmenin bir anlamı yok.Başkent öğrencileri olarak çok nitelikli ve kaliteli eğitim almaktayız.önemli olanda budur bence...
Old 01-01-2010, 02:59   #688
emre55

Bilkent Ünv. hukuk fakültesinde okuyorum , her yönüyle donanımlı , kaliteli hocalara sahip olan bir fakülte ama ne yazık ki burda okuyanların büyük bir çoğunluğunun bölümü ile alakası yok , ne kadar ciddi bir bölümde okuduklarından bihaberler. Çevreniz böle olduğu sürece üniversitenin şartları sizi asla tatmin etmiyor.Bazen hata mı yaptım acaba 1 yıl daha beklemeyerek devlet ünv. gitmemekle diye düşünüyorum.....
Old 01-01-2010, 12:32   #689
yalcin3

Alıntı:
Yazan violinofezgi
Konuyu başka yerlere çekmenin bir anlamı yok.Başkent öğrencileri olarak çok nitelikli ve kaliteli eğitim almaktayız.önemli olanda budur bence...
Kimse üniversitelerinizin eğitimine bir şey demedi ve çok samimi olarak söylüyorum ki eminim kaliteli üniversitelerdir.Üniversitelerin kalitesine değil öğrencilerinin niteliğine bizim lafımız.Anlayan anladı
Old 01-01-2010, 15:00   #690
üye23342

Erzincan Üniversitesi
Erzincan Tanrı'nın unuttuğu yerdeyim :S
yatay geçiş ile geçmiş bulunmaktayım.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi