Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Dış gebelik

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 21-08-2017, 22:17   #1
Mineee

Varsayılan Dış gebelik

Iyi aksamlar bn saglik ocaginda hamilelik testi yaptirdim beta hcg degerim 9 cikti 3 gun sonra tekrar bakildi 63 cikti bir hafta sonra tekrar bakildi 163 oldu ama ayni zamnda kanamam basladi devlet hastahanesindeki doktor sikintili bir gebelik oldugunu kendiliginden dusebilir dedi bnde bunun uzerine bide ozel hastahaneye gittim ve oda ayni seyi soyledi o zamn degerim 200 du ve dusugun basladigini kendiginde dusmesini beklememizi 3 gun sonra kontrole gelmemizi soyledi bunun uzerine 3 gun sonra degerim 220 oldu ama doktorum tamamen dustugunu hic parca kalmadigini degerimin yukselmesininde bi anlami olmadini soyledi antibiotik be agri kesici yazdi bu olaydan 1 hafta sonra siddetli karin agridi yasamaya basldim devlet hastahanesine gittim gaz agrisi diyerek agri kesici vurup gonderdiler bu arada dusuk yaptigimi ama doktorumun parca kalmadigini soyledigini soyledim neyse boyle acile gidip gelmelerle yaklasik 10 gun gecti en son asiri agriyla ilcemize yakin bir ilcedeki devlet hastahanesine gittim dis gebelik yasadigim anlasildi ve ölümden dõndūm sag tupumu almak zorunda kaldilar ameliyattan once degerim 288 olmustu hic dusmemis aksine yukselmis ameliyatimi yapan doktorum ozel hastahanedeki doktorumu sucluyo az daha gec kalsan ölucekmissin dedi degerlerini takip etmrliydi dedi bnm sormak istedigim bu ozel hastanedeki doktor konusunda ne yapmaliyim
Old 11-10-2017, 10:57   #2
Doç. Dr. Özge Yücel

Sayın Katılımcı,

Hekimin tıbbi duruma ilişkin belirtileri değerlendirme konusunda gerekli özeni göstermemesi hekimin kusurlu olduğunu gösterir. Önemli olan o sıradaki koşullarınıza göre belirtileri ve gerekliyse yapılacak tetkiklerden elde edilen bulguları özenli, dikkatli biçimde değerlendirip değerlendirmediğidir. Bu bakımdan dikkat etseydi dış gebelik olduğunu anlayabilecek idiyse kusurlu sayılır ve gecikme sebebiyle sağlığınızdaki kötüleşmeden dolayı hekim sorumlu olur.

Özel hastanedeki doktorun kusuru sebebiyle öncelikle sözleşmeye dayanarak özel hastaneye karşı tüketici mahkemesinde dava açabilirsiniz. Özel hastane çalıştırdığı hekimin eylemlerinden doğrudan doğruya sorumludur. Ayrıca her hekimin zorunlu mesleki sorumluluk sigortası bulunduğundan hekimin sigortacısından doğrudan doğruya tazminat isteyebilirsiniz ve diğer bir yol olarak hekime asliye hukuk mahkemesinde haksız fiil sebebiyle tazminat davası açabilirsiniz.

Tazminat dışında hekimi, kayıtlı olduğu tabip odasına şikayet etmeniz de mümkündür.

Hekimin kusurunun belirlenmesinde yargılama esnasında tıbbi bilirkişi incelemesine ihtiyaç duyulacaktır.

Haklarınızı kullanırken bir avukattan yardım almanızı, mali gücünüz elverişli değilse bulunduğunuz yerdeki baronun adli yardım birimine başvurmanızı öneriyorum.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi