Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

feragat

Yanıt
Old 31-05-2008, 17:13   #1
ahmetyılmaz

Varsayılan feragat

Sayın meslektaşlarım çekte son ciranto, müvekkilin çalışanı imiş, Ancak icra takibi açmadan önce tarafıma bu şekilde bir bilgi verilmediği için o kişi de borçlular arasında yer almış idi. Şimdi ise bu borçlu hakkında takipten feragat etmeyi düşünüyorum. Bu borçlu hakkında takipten feragat etmemin neticeleri hakkında fikirlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum
Saygılar
Old 31-05-2008, 20:24   #2
Av.Turan

sayın meslektaşım, bence feragat etmeyin.zira daha sonra diğer borçlular ciro silsilesinde bozukluk var iddiasında bulunabilirler. aslında hukuken diğerlerine gitme hakkınız zaten var.ama uygulamada bu size sıkıntı yaratabilir.
Old 02-06-2008, 14:10   #3
Av.Ayse E.

o borçlu hakkında 6 ay işlem yapmaz iseniz zaten zamanaşımı dolacaktır...bu durumda da sıkıntı olmaması için müvekkilinizden o borçluya karşı işlem yapılmasını istemediğine dair bir yazı almanızda fayda var..en sağlıklı yöntem bence budur...feragat halinde diğer borçlular tarafından yetkili hamil olmadığınız konusu gündeme getirilebilir...saygılarımla..
Old 02-06-2008, 18:40   #4
ahmetyılmaz

Benim endişem sayın meslektaşlarım, diğer borçluların bu borcu ödeyip ,diğer borçlu olan müvekkilin çalışanına rücu etmeleri durumu.Bunun önünü kesmek açısından ne yapılabilir?Saygılar
Old 02-06-2008, 18:43   #5
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan ahmetyılmaz
Benim endişem sayın meslektaşlarım, diğer borçluların bu borcu ödeyip ,diğer borçlu olan müvekkilin çalışanına rücu etmeleri durumu.Bunun önünü kesmek açısından ne yapılabilir?Saygılar

İşçi son cirantaysa dediğiniz nasıl olacak?

Şu son ciranta olayına da bir açıklık getirseniz. Şöyle mi demek istiyorsunuz: "işçi bizden önceki son cirantadır."

Saygılarımla
Old 03-06-2008, 10:02   #6
Av.Ayse E.

Alıntı:
Yazan ahmetyılmaz

takipten önce ciro iptal edilse idi olurdu kanımca ama takipten sonra mümkün değil diye düşünüyorum...saygılarımla...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi