Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanma durumunda borçların durumu

Konuyu Kilitleyin
Old 22-04-2007, 10:03   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma durumunda borçların durumu

mrb çok güzel bir site kurmussunuz teşekkür ederim öncelikle
Eşim iznim olmadan kredi kartlarımı kullandı . Bu kart borçlarını ödemek üzere adıma onun kefil olduğu bir kredi çektik. Uyarmama rağmen ve kartları kullanamaz şekilde kestiğimi düşünmeme rağmen kartları yine kullanmış olduğunu öğrendim. Yazın yanında değildim ve o dönemden itibaren hiçbir şekilde ödeme yapmadı. Ben de ödeyemedim.Bir kızımız var ve üstelik sadece parasal olarak problemimiz yok bana sadık olmadığını da biliyorum bi bankanın kredi borcunu maaşıma haciz gelmeden direk ödemeye başladım ancak diğer icra işlemleri de başlamak üzere bu durumda boşandığımda ne derece haklarım olabilir ? Cevaplarsanız çok memnun olurum .Teşekkür ederim..
Old 22-04-2007, 17:42   #2
Av.Turan

öncelikle kredi kartlarınızı iptal ettirmenizi veya şifre kullanmanızı tavsiye derim.boşanma durumunda kredi kartları borcunuz olduğunu ve bonu ortak evin masrafları için kullanıldığı iddiası ile isteyeceğiniz tazminatta bunu da ekleyin.ayrıca mal durumunuzun ne olduğunu bilemediğim için ayrıntılı birşey diyemiyorum.ama şu varki sizi aldattığını ispat ettiğiniz taktirde tazminat alırsınız.bu konularda ayrıntılı yardım için bir avukata danışın.avukat tutacak durumda değilseniz olduğunuz ilin adliyardım bürosuna muracat etmenizi öneririm.
Old 24-04-2007, 15:50   #3
Av.Duygu Keleş

Öncelikle açacağınız davada kredi kartlarının sizin adınıza olduğunu ve kullananın siz olmadığınız kart slipleri üzerinden tespit ettirebilir ve alışveriş yapılan yerlerin ailenizin mutad ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yerler olup olmadığını iddia ve ispat edebilirsiniz.Bu durumda eşinizin size uğratmış olduğu maddı zararın tazminini talep edebilirsiniz.Sadık olmama hususuna gelince ise bunu da haricen ispatlamanız ve bu nedenle uğramış olduğunuz manevi zararın tazmini isteyebilirsiniz.İleri sürdüğünüz iddiaları ispatlamanız halinde ise gelir durumunuz da göz önüne alınarak değerli kızınızın velayetini de talep edebilirsiniz.Yinede Sayın Av.Turan a katılarak bir avukata danışmanızı ve onun hukuki yardımını almanızı yahut adli yardım talep etmenizi öneririm.

Mutlu ve sorunsuz günler dilerim...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi