Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşim benden önce davrandı başka şehirden açtı boşanma davasını

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 21-10-2015, 06:22   #1
sevgii

Varsayılan eşim benden önce davrandı başka şehirden açtı boşanma davasını

Selamun aleyküm ilginiz için şimdiden teşekkür ediyorum. Ben daha öncede sorh sormuştum ve sizin bilgileriniz sayesinde yol izledim başarılı oldu fakat barodan avukat talep ettiğim sırada avukatımla görüşme yapmadan önce eşimin2ay önce antalyaya taşındığını ordan bana çekişmeli boşanma davası açtığına dair belgeler geldi barodan tayin edilen avukatta ben bunu başlamadan antalya barosuna iletecem dedi sorum şu ki benim iki küçük kızım var mağdur olan benim terkedilen benim ve şu durumda duruşmalara falan katılmam mümkün değil davanın düşmesi için ne yapabilirim nasıl bi yol izlemeliyim yada ' antalya barosundan avukat tayin edilince avukata vekalat verdiğim de uzaktan olduğu için bi hakkım elimden gitmez dimi hem boşanma velayet ve nafaka yönünden bilgilendirirseni sevinirim...
Old 23-10-2015, 10:58   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Eşiniz dava açtığı yerde yaşıyorsa ve kaydını da oraya taşımış ise yetkili yerde dava açmış demektir.

Aksi halde yetki itirazında bulunabilir ve kendi ikametgah adliyesinde davanın görülmesi gerektiğini itiraz olarak bildirebilirsiniz.

Yetki itirazı sonuç vermez ise barodan atanacak avukat dosyanızı takip edecektir.Uzak olmak duruşmalara katılmamak hak kaybı elbette yaratmaz.

Ne istediğinizi avukatınıza açıkça ve dayanakları ile bildiriniz.Avukatınızla iyi bir işbirliği yaparak davanızı takip edebilirsiniz.
Old 23-10-2015, 20:22   #3
sevgii

Ben eşimin beni aldatan kadına maddi manevi dava açmak istiyorum fakat araştırmamız sonucu barodan atanan avukatlar böyle davalarla ilgilenmiyormuş ve benim özel bi avukat tutmak için maddi durumum yok, birde boşanma olduktan sonra yuvama zarar veren kadına dava açarsam geç kalmış olur muyum yada daha boşanmadan mı diğer bayana tazminat açmalıyım ve son sorum eşim 2aydır antalyada ikametkah etmekte işlerimi zorlaştırmak için ordan açtı davayı benim bu davanın beni zor durumda bıraktığını belirtecek ve davanın reddini isteyip istanbulda açılması için yapacam birşeyim var mı şimdiden cevaplarınız için çok teşekkürler...
Old 25-10-2015, 19:56   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Yetkili yerde açılan dava,başka yere taşınmaz.Eğer daha önce sizin tarafınızdan ikametgah adliyesinde açılmış bir davanız olsaydı birleştirme isteyebilirdiniz.
Bu aşamada dava eşinizin ikametgah mahkemesinde görülecektir.

Eşinizin evlilik dışı ilişki kurduğu kadın yönelik tarafınızdan açılacak dava KAHDEM alanına girmemektedir.Koşulları varsa genel mahkemelerde dava açılması uygun olacaktır.

Her aşamada bir avukattan destek almak yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi