Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Kusursuz Eşe Karşı Açılan Boşanma Davası

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 04-01-2013, 15:31   #1
Konuk

Varsayılan Kusursuz Eşe Karşı Açılan Boşanma Davası

mrb ben 1.5yıllık evlıyım esımle sıddetlı gecımsızlık var benden yana suc olmadıgı halde kendısı gıtmıs dava acmıs ben bu davayı reddedersem ne olur?4aylık bı kızım var bosanmayı kabul etmesem ne olur ve ne yapmam gerekır bosanmayı kabul edersem ne talep edebılırım en onemlısıde kabul etmesem dav a ne kadar surer sonuclar tahmınen ne olur
Old 04-01-2013, 23:32   #2
MAHİNUR

Merhaba;
Evlilik birliğinin temelinden sarsılmasında eşinizin daha fazla kusurlu olduğunu kanıtlarsanız ve bu nedenle davanın reddini talep edersiniz eşinizin açtığı boşanma davası reddedilecektir.
Boşanma davası ister eşinizin açtığı boşanma davası olsun isterse eşinizin açtığı boşanma davasının reddedilmesi halinde sizin açacağınız boşanma davası olsun dava süresince konutun size tahsisini, çocuğunuzun velayetini, çocuğunuz ve kendiniz için tedbir nafakasına hükmedilmesini, çocuğunuz için istediğiniz tedbir nafakasının kararla birlikte iştirak nafakası, kendiniz için istediğiniz tedbir nafakasının karala birlikte yoksulluk nafakası olarak devamını talep edebilirsiniz. Ayrıca maddi ve manevi tazminat istemlerinde de bulunabilirsiniz.
Bu konuda bir avukattan hukuki yardım almanızı öneririz.
Old 05-01-2013, 11:24   #3
Konuk

Varsayılan boşanma süreci

zaten esımın hatalı oldugunu yuzde yetmıs kanıtlayabılırım dıyorum aslında ytuzde yuz kanıtlanabılır fakat taraflar ortak akraba oldugu ıcın herkes ona sahıp cıktı onlarla dogup buyudugu ıcın bız yıllarca dısarıdaydık velasıl yuzde yetmıs dıoyorum cunku sahıt olmak ıstemıyıo kımse karısmak ıstemıyo netıcede sonuc olarak hemen bı davada bosanma gerceklesebılırmın kı ne kadar surer ben bosanmak ıstemıyorum aslında ama mecburum bu boyle nereye kadar surebılırkı
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04151511 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.