Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

esrar ve sorumsuzluk

Konuyu Kilitleyin
Old 12-01-2015, 01:19   #1
konuk

Varsayılan esrar ve sorumsuzluk

Meraba öncelikle 5senelik evliyim ilkde eşim eve. Gelmiyordu ne gündüz ne gece arada gelir yemeğini yer gderdi. Snra onda ot yakaladım içiyodu hep bn kndmi biliyorum arada içiyorum derdi sıkma bni gderım gbı şeyler dıyodu kaçarak evlndığm için aileme diyemiyorum ve oda ailesıni bni dinlemiyordu bu hep ole devam etti ilgisiz hakaret hep soğukdu bna askere gttı düzelir dedım ama fayda etmedi ne yazikki geldiği de izne daha beter oldu bnı hiç gormuyodu hep onu içiyodu. Yıne katlandım düzelir dıye askerliği bitti 4 gün hıc bişey yokken ve yıne ysptı artık dayanmdım evı terk ettim aileme anlattım durumu büroya gdıp başvurdum avukat atanmasını bekliyorum dılekçe hazırlamalı soyledıler bunları yazsam bunu söylesem ne olur daha sonra ailesıyle uğraşmak istemiyorum ve nıkahım gecen sene oldu 1 yıllık evli gözüküyorum ama dını nıkahlı 4 sene evli kaldım suç mudur . Eşim benden ayrılmak istemiyor mahkemeye gelmezse nasıl. Olucak bosanabılıcekmıyım bide bu sure de kayınpederim ev alıcaklardı eşimi kefil tatılar hala evli olduğumuz için eş rızası olmadan banka para vermiyodu bni ailemi çok rahatsız ettiler ev ellerinden benim imzam olmadan gidiyo diye kurtulmak için gidip attım ben kefıl oluyomuyum kağıtta eşimin kefil olmasına izin veriyomuyum tarzındaydı konut kredısı.yardımcı olursanız çok sevinirim.
Old 13-01-2015, 12:23   #2
Av. Oktay Durmaz

Sayın Katılımcı,

Üç yıl birlikte yaşadıktan sonra resmen evlenmişsiniz.

Eşinizin uyuşturucu kullanması, evine ve size karşı yükümlülüklerini yerine getirmemesi, evi terk etmesi vb nedenlere dayanarak şiddetli geçimsizliğe dayanarak boşanma davası açabilirsiniz.

Boşanma davasında nafaka, maddi-manevi tazminat talep edebilirsiniz.

Sadece, yasa gereği eşinizin kefil olmasına izin vermişseniz, eşinizin kefil olduğu borçtan sorumlu olmazsınız.

Doğrudan bir avukattan yardım almanızı yararınıza olacaktır
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi