Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

çaresizim Yardim Edin

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 03-01-2015, 17:14   #1
Konuk

Varsayılan çaresizim Yardim Edin

şüpheli………………. Ile 15.08.2013 Tarihinde Evlendik.düğünümüz Ise 27.10.2013 Tarihinde Oldu.şüpheli Olan…………………..işi Nedeniyle B---- Da Oturmaya Karar Verdik.şüphelinin Kredi çekerek Aldiği Tadilatini Benim Rize…………………...fabrikasindan Aldiğim 9120 Tl Kidem Tazminatiyla şüpheliyle Ortak Yaptirdik.eşyalarin Masrafinida Ben Tek Başima Karşiladim.düğün Merasiminde Takilan Altinlar Ekte Verieln Bant Kaydinda Ispat Edilmiştir.düğünden Sonra Evde Oturmaya Başladik.şüpheli M---- firmasinda Bende Bazi Işyerlerinde Sigortali Ve Sigortasiz Olarak çalişarak Ortak Geçime Katkida Bulundum. Düğünden 1 Ay Sonra şüpheli Işten çikarildi.hem Işsizlik Maaşi Alip Hemde Sigortasiz Işlerde çalişti.
şüpheli Ben Işteyken Eşime Güvenerek Beraber Sakladiğimiz Yerden Altinlarimi Alip Bozdurmuş.benim Kizip Bir Tane Bari Ayirsaydin Iyi Gün Var Kötü Gün Var Ikimizinde Doğrudürüst Işi Yok Demem üzerine Altin çok Yükseldi O Yüzden Bozdurdum Diyerek Konuyu Kapatti.meğer şüpheli Kafasina Koyduğu Plani Uyguluyormuş.bankaya Yatirdim Diye Söylediği Bu Nakite çevrieln Parayi Evin Kredisine ödedidiğini öğrendim.
B---- Da Iş Bulamamiz üzerine şüpheli Benim Ailemi Arayip Bize Iş Bulun Ev Bulun Biz R----ye Yerleşeceğiz Dedi.bunun üzerine Ev Ve Iş Bulunduktan Sonrarize Ye Yerleştik.şüpheli R----ye Geldiğimiz Gün Işe Başladi Aradan Iki Gün Geçtikten Sonra Iftari Annemlerde Yapacaktik.şüphelinin Işten Dönüşünü Beklerken Gecikince Arayip Nerde Oldunu Sordum.annem Hasta Ben B-----e Gidiyorum Annem önemli Sen Değilsin Dedi.ben Bunu Yinede Normal Karşilayarak Ailesidir Tabiki Gidecek Diye Düşündüm.evimize Gittiğimde Bütün özel Eşyalarini Aldiğini Görünce şüpheliyi Aradim Ve Neler Olduğunu Sorunca Gelmeyeceğim Ne Yaparsan Yap Benim Evim Burda Diyerek Karşilik Verdi.günlerce Eve Dönmesi Için Yalvardim Ama Nafile.
Bursada Komşum Olan Kişiden Evin Satildiğini öğrenince R---- Ye Yerleşme Düşüncesinin Bir Plan Oldunu Maksadinin Evi Boşaltip Satmak Oldunu Anladim.R---- De Kiraladiğimiz Evin Kira Günü Geldiğinde Istemem üzerine Beni Ilgilendirmez Ne Yapiyorsan Yap Diyerek Beni Ortada Birakmiştir.iş Bulamiyorum Işsizim Ve Mağdur Durumdayim.
Old 03-01-2015, 19:50   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı

Boşanmak isteyip istemediğinizi belirtmemişsiniz.

Eğer boşanma kararında değilseniz, şu anda eşinize karşı sadece NAFAKA istemli bir dava açabilirsiniz. Nafaka ödememek suçtur. Bunun için mahkemece verilen nafaka hükmünü icra takibi ile tahsil etme yoluna gitmelisiniz. Yapılan icra takibine rağmen nafaka ödemeyen hapis cezasını çarptırılır. Bulunduğunuz yerden nafaka davasını açabilirsiniz.

Ancak boşanma kararında iseniz,iddialarınızı her tür delille en yakın akrabalarınızın tanıklığında da faydalanarak ispatlama yoluna gidebilirsiniz.

Boşanma davasının içinde nafaka, manevi tazminat ve maddi tazminat ve davada boşanma kararı verilmesinden sonra yoksulluk nafakasına karar verilmesini isteyebilirsiniz.

Altınlarınız ve kıdem tazminatınız için değer artış payı davası açılması gerekir. Ve ayrıca kredi ile alınan ve satılan evin evlilik tarihleri içinde ödenen kısımları için ve ev eşyalarınız için katılma payı alacağı talep edebilirsiniz. Bu alacak haklarınız için açacağınız davalar ancak boşanma kararı verilmesi ve bu kararın kesinleşmesinden sonra mahkemece hüküm altına alınacaktır. Zamanaşımı süreniz boşanma kararının kesinleşmesinden itibaren 10 yıldır. Mal rejiminin tasfiyesine dayalı davalar özel detaylı bilgi gerektirmektedir. Tek başınıza hak kaybı yaşayabilirsiniz.

Sayın Katılımcı

Bir avukatla doğrudan görüşerek kararınızı netleştirmenizi ve uygun yol haritası belirlemenizi öneriyorum.

Saygılarımla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi