Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. Üyelerimizin yazdığı ve bizlerle paylaştığı şiir, öykü, deneme ve diğer yazınsal türler.

Dedemİ Son GÖrÜŞÜm

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 30-04-2006, 15:19   #1
zekeriya.gunal

Varsayılan Dedemİ Son GÖrÜŞÜm

üniversite ikinci sınıftayım..aileme ve özellikle bana herşeyi öğreten, benimle çocuk olup benle büyüyen hayatta bana çok destek olmuş dedeme süpriz yapacağım..aniden istanbuldan otobüse atladım ve döndüm..dedemi bir çınar ağacına benzetmişimdir hep..her zaman dimdik ayakta.. hiç bir zaman zayıf halini görmedim..bana hep destek oldu.cesaret verdi.çocukluğumun altın çağı hep onla geçti..ilk defa köyden ayrılıp üniversiteye gittiğimde bir kaç hafta doğru dürüst yemek yememiş..hep telefonlaşır hasretimizi öyle giderirdik..bunları düşünürken uyumuş kalmışım..muavinin sesiyle uyandım..valizimi aldım.Köy dolmuşuna bindim..mevsim ilkbahardı..ortalık yeşermiş çiçekler uykusundan Uyanıyordu hafifçe..dedemle hep bu mevsimlerde köyümüzü yüksekten gören tepeye çıkar orda bolca vakit geçirirdik.bana eski olaylardan bahseder doğadan anlatır kelebeklerin uçmasını tarif ederdi..evin önünde kalabalık gördüm.amcam halam herkes toplanmış köyde bizim evede birşeylerle meşgul oluyorlar..aslında bir gariplik sezmiştim..çiçekler eskisi gibi canlı değil kelebekler neşeli uçmuyordu..babam ve annem ikisi benden birşey saklamışlardı..İstanbuldan telefonda hep dedemi sorduğumda amcanlarda yada komşuda uyuyor falan derlerdi..dedem 52 gün önce ölmüş ve ben 52 duasına rastgelmişim..unutamıyorum
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03942299 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.