Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Almanya’da boşanma ve sonrası

Konuyu Kilitleyin
Old 29-08-2019, 12:38   #1
Konuk

Varsayılan Almanya’da boşanma ve sonrası

Merhaba. Ben Türkiye’de polis memuru olarak çalışıyorum . 2018 yılında 1 yıl süreli ücretsiz izne ayrılarak Almanya’da bir evlilik yaptım. Eşimin maddi durumundan dolayı devletten herhangi bir maddi yardım almadım bugüne kadar. Şu an eşim boşanmak istiyor beni ailemin yanına tatile git diyerek Türkiye’ye gönderdi ve arkasından boşanmak istiyorum dedi. Ben Türkiye’de kalmak istemiyorum. Oturum iznim 2019 yılına kadar oturum iznim boşanma durumunda uzatılır mı benim Almanya’da kalacak bir yerim yok dil kursum henüz bitmediği için iş de bulamıyorum izlemem gereken yol nedir
Old 09-09-2019, 12:59   #2
Gemici

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba. Ben Türkiye’de polis memuru olarak çalışıyorum . 2018 yılında 1 yıl süreli ücretsiz izne ayrılarak Almanya’da bir evlilik yaptım. Eşimin maddi durumundan dolayı devletten herhangi bir maddi yardım almadım bugüne kadar. Şu an eşim boşanmak istiyor beni ailemin yanına tatile git diyerek Türkiye’ye gönderdi ve arkasından boşanmak istiyorum dedi. Ben Türkiye’de kalmak istemiyorum. Oturum iznim 2019 yılına kadar oturum iznim boşanma durumunda uzatılır mı benim Almanya’da kalacak bir yerim yok dil kursum henüz bitmediği için iş de bulamıyorum izlemem gereken yol nedir

Merhaba Sayın Konuk,
evliliğe bağımlı olmadan oturma müsaadesi almak için evli olarak Almanyada üç yıl süresiz oturmuş olmak gerekiyor.
Belirli koşullar altında üç yıllık süre aranmaz; Örneğin evlilik içi şiddet. Oturma müsaadenizin uzatılmasını istiyorsanız Almanya ya dönüp ikamet edebileceğiniz bir yer bulmanız gerekir. Evlilik içi şiddet varsa bir kadın sığınma yerine başvurabilirsiniz. Eşinizin Sizi eve alıp almıyacağını bilemiyorum. 2019 yılına kadar Oturma müsaadenizin olduğunu yazıyorsunuz. Kaçıncı aya kadar oturma izniniz? Süre geçmişse Almanyaya dönüşte vize istenir.
Almanyaya döndükten sonra zaman geçirmeden bir Avukata danışıp ona göre davranmanız gerekir. Geçiminiz sağlıyacak kadar paranız yoksa, sosyal yardım için müracaat etmeniz gerekir. Size nafaka ödemek zorunda olduğu için sosyal yardım dairesi size verdiği yardımın karşılığını eşinizden ister.

Saygılarımla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi