Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

açık kalp ameliyatı oldum. Bu durum emeklilik hakkıma etki eder mi

Yanıt
Old 06-12-2010, 23:38   #1
Konuk

Varsayılan açık kalp ameliyatı oldum. Bu durum emeklilik hakkıma etki eder mi

açık kalp ameliyatı oldum. Bu durum emeklilik hakkıma etki eder mi?
Old 07-12-2010, 13:47   #2
Atahun

Sayın Konuk ; Öncelikle geçmiş olsun.

Çalışıp çalışamayacağınız kurumca yetkilendirilen sağlık hizmeti sunucularının sağlık kurullarınca hakkınızda tanzim edilecek rapor sonucunda belli olacaktır. Tanzim edilecek rapora göre özürlü olarak çalışmaya devam edebileceğiniz gibi, "malül olmanın şartları" oluşmuşsa, malülen emekli de olabilirsiniz. Ancak; 5510 sayılı yasaya göre sigortalıya malüllük aylığı bağlanabilmesinin temel koşulu, sigortalının malül sayılmasıdır. "Malül" sayılabilmeniz için de, çalışma gücünüzün (sorunuzdan anladığım kadarıyla sanırım sizinle ilgili kısım burası) veya iş kazası veya meslek hastalığı sonucu meslekte kazanma gücünüzün en az % 60' ını kaybettiğiniz kurum sağlık kurulunca tespit edilmesi lazım. Ayrıca 5510 sayılı yasada; En az 10 yıldan beri sigortalı bulunup, toplam 1800 gün veya başka birinin sürekli bakımına muhtaç derecede malül olan sigortalılar için ise, sigortalılık süresi aranmaksızın 1800 gün malüllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi bildirilmiş olması şartı aranmıştır. Yukarıda da belirttiğim gibi bunlar, sağlık raporu sonucunda belli olacaktır.

Tekrar geçmiş olsun.
Old 21-12-2016, 10:46   #3
Açık kalp ameliyati

Slm hocam ben 1997 yılında açık kalp ameliyatı oldum askere alirmadim. Askerler k ELVERİŞİZ raparu verdiler 2002 sigorda baslaginvim var300gun sigorta var kalbim rahatsız olduğum için calisamiyorum ayak da durduğunda yoruluyorum her ise gittiğimde sağlık raporu istiyorlar açık kalp Ameliyati oldum diye is sahipleri ise almiyorlar beni. Ben nasıl. Emekli olcam 2cocuk babasiyim şuan İnanlı hocam piskilosim buzuk ne yapmam lazim lütfen yardim edin
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04368305 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.