Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Kocanın Sorumsuzluğu Nedeniyle Boşanma Dilekçesi ?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 12-02-2008, 01:59   #1
EmMİNE

Karar Kocanın Sorumsuzluğu Nedeniyle Boşanma Dilekçesi ?

İYİ GÜNLER. Ben 1985 yılında evlenmiş bulunuyorum. Bu evlilikten 3 çocuğumuz oldu. 1997 yılında çalıştığı fabrika Özelleştirme nedeniyle kapatıldı ve tazminatı ödendi. Tazminatını atyarışı,kumar v.b. gibi şans oyunlarında bitirdi. Büyükdepremde Sapancada Prefabrik konutlarda oturduk.Bu süre zarfında 3 çocuğa bakmak için Okullarda günlük temizliğe gitti.Ama kendisi hiç çalışma taraftarı olmadığı gibi kumar oynamak için benden devamlı para alıyordu. 2004 yılında Özelleştirme idaresi tarafından MEB bağlı okullarda geçici işçi olarak çalışmaya başladı. Hemen Kredi kartı edinmiş ve takibe düşmüş,(Evliliğim boyunca Evdeki eşyalar 2 defa icrada satıldı. Şimdi 3 defa satılacak zannediyorum.) bu yetmediği gibi son olarak temmuz 2005 te maaş aldığı Bankadan İhtiyaç kredisi alıyor ve kefil olarakta beni gösteriyor. Tabii bunlardan nasıl haberdar olmadığımı soracaksınız.Geçenlerde eve Polis gelerek eski icralık olduğu borçlarından dolayı 10 hapis cezasına çarptırıldı. Bankanın avukatı ile görüştüğümde Herşeyi öğrendim.Şimdiye kadar eve aldığı mobilya olsun beyaz eşya olsun hiçbirinin parasını ödememiş. Şu anda okadar bunalımdayımki artık boşanmaktan başka bir yol göremiyorum. maddi durumum iyi değil. Yaşadığım şehirde bulaşıkçılık yapıyorum. hafta tatilimdede evler temizliğie gidiyorum. Boşanmam için nasıl bir dilekçe yazmalıyım. yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Old 12-02-2008, 17:39   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Nasıl hasta olduğumuzda doktora gidilmesi en güvenilir yol ise,hukuki bir sorun olduğunda da en güvenilir yol bir avukattan yardım almaktır.

Doktor hastasını muayene etmeden reçete yazmamaktadır.

Avukatlar da ,yüzyüze görüşmeden,gerekli olabilecek ayrıntıları bilmeden nasıl bir dilekçe yazılacağını kararlaştıramayacaktır.

Bu nedenle anlatmış olduğunuz olayların dava dilekçesine nasıl yazılacağını ve davanın nasıl takip edileceği konusunda mutlaka bir avukattan yardım almanızı öneriyoruz.

Mali durumunuz uygun değil ise,muhtardan fakirlik ve ikametgah evraklarını alıp,nüfus cüzdanınızın fotokopisi ile bulunduğunuz yer barosu adli yardım servisinden randevu almanızı,randevu tarihinde görüşmeye gitmenizi ve durumunuzun uygun olduğuna karar veilmesi durumunda size atanacak bir avukat ile davayı açmanız ve yürütmenizi önemle hatırlatıyoruz.

Unutulmasın,devletin adalete ulaşmak için oluştırduğu adli yardım servisleri ekonomik durumu uygun olmayan tüm yurttaşlar için kurulmuştur.
Old 12-02-2008, 19:59   #3
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Alıntı:
Sn. Av. Habibe Yılmaz Kayar
Mali durumunuz uygun değil ise,muhtardan fakirlik ve ikametgah evraklarını alıp,nüfus cüzdanınızın fotokopisi ile bulunduğunuz yer barosu adli yardım servisinden randevu almanızı,randevu tarihinde görüşmeye gitmenizi ve durumunuzun uygun olduğuna karar veilmesi durumunda size atanacak bir avukat ile davayı açmanız ve yürütmenizi önemle hatırlatıyoruz.

Unutulmasın,devletin adalete ulaşmak için oluştırduğu adli yardım servisleri ekonomik durumu uygun olmayan tüm yurttaşlar için kurulmuştur
.

Sayın Habibe Hanım o kadar güzel ve ayrıntılı anlatmış ki ekleyecek hiç bir kelime yok. Ücret ödemeden danışabileceğiniz ve işlemlerinizi yaptırabileceğiniz bir avukatınız olacak.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi