Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

Darala Darala İzlediğiniz Filmler

Yanıt
Old 06-05-2011, 17:14   #1
Av.Duygu Işık Behrem

Mutlu Darala Darala İzlediğiniz Filmler

Okumak istemediğiniz kitaplar başlığından yola çıkarak bir de bunu açalım dedik.
Başlangıcı ben yapıyorum.

Her Gün Başka Bir Bela (Trouble Every Day)
Bu filmi izlediğimden beri unutamıyorum. (yıllar öncesiydi.)
Psikolojimi bozdu. Şimdi bile sinir oldum.
Old 06-05-2011, 17:27   #2
Av.Özgür KARABULUT

Alıntı:
Yazan Av.Duygu Işık
Okumak istemediğiniz kitaplar başlığından yola çıkarak bir de bunu açalım dedik.
Başlangıcı ben yapıyorum.

Her Gün Başka Bir Bela (Trouble Every Day)
Bu filmi izlediğimden beri unutamıyorum. (yıllar öncesiydi.)
Psikolojimi bozdu. Şimdi bile sinir oldum.

"Darala darala"'dan özel bir kasıt var mı?

Üniversitedeyken, haftasonları sinemaya dadandık bir ara. Benim ısrarımla "Mayıs Sıkıntısı" filmine girdik. Kıştı, hava soğuktu. Salon küçük ve sıcaktı. Film başladı. Sonra bir kaplumbağa göründü. Yürüdü, yürüdü (bir kaplumbağa nasıl yürürse öyle yürüdü). Kaplumbağanın her adımında göz kapaklarım ağırlaştı. O menziline varamadan ben uykuya daldım. Uyandığımda hala yürüyordu. "Bir şey kaçırdım mı?" diye sorum. "Hayır" dediler. Benzerr durumu birkaç defa daha yaşadım ve film bitti.

Film sonra, çokça ödül aldı. Her ödül haberinde bakışlar bana çevrildi.

"Darala darala" deyince aklıma ilk bu geldi.
Old 06-05-2011, 17:48   #3
Av.Duygu Işık Behrem

Alıntı:
Yazan Av.Özgür Karabulut
"Darala darala"'dan özel bir kasıt var mı?

Üniversitedeyken, haftasonları sinemaya dadandık bir ara. Benim ısrarımla "Mayıs Sıkıntısı" filmine girdik. Kıştı, hava soğuktu. Salon küçük ve sıcaktı. Film başladı. Sonra bir kaplumbağa göründü. Yürüdü, yürüdü (bir kaplumbağa nasıl yürürse öyle yürüdü). Kaplumbağanın her adımında göz kapaklarım ağırlaştı. O menziline varamadan ben uykuya daldım. Uyandığımda hala yürüyordu. "Bir şey kaçırdım mı?" diye sorum. "Hayır" dediler. Benzerr durumu birkaç defa daha yaşadım ve film bitti.

Film sonra, çokça ödül aldı. Her ödül haberinde bakışlar bana çevrildi.

"Darala darala" deyince aklıma ilk bu geldi.

İzlerken size dünyayı dar eden filmler de diyebilirdim ama başlığı birdenbire açmaya karar verince ilk aklıma gelen "daralmak" fiilini kullandım. Özel bir kasıt yok anlayacağınız. İlk algıladığınız anlamda efendim.
Old 10-05-2011, 18:16   #4
Av. Ali YILMAZKARA

Sırf başlayıp izlerken sıkıldığım "Darala Darala" izlediğim bir çok film var ama aklımda kalmamış bu nedenle :P Sadece bir film var şuan aklıma gelen "Paju Kor"
Old 13-05-2011, 22:18   #5
Franz Kafka

Nuri Bilge Ceylan'nın Uzak adlı filmi beni çok yormuştu gerçekten. İşin ilginç yanı öyle hareketli filmleri sevmem ama bu da çok yavaş olmuştu. Üç dakika sonra yerimden kalkıp hoparlörü falan kontrol ettim. Gerçekten bir bozukluk olduğunu sandım. Meşhur olduğu üzere ilk beş, on dakika ekranda çok yavaş ilerleyen bir görüntü ve sıfır ses var.
Aslında sanat filmi diye nitelendirilen filmlerde genelde sıkılırız. Özetlememiz çok kolay olur, çünkü üç cümle. Ama Uzak filminde de olduğu gibi kareler ve karakterler senaryonun önüne geçiyor. Bir de çok sıkılarak, bitsin diye izliyorsunuz ve diğer filmlerden daha çok düşünüyor, kafa yoruyorsunuz.
Old 18-05-2011, 17:34   #6
özgcn

Semih Kaplanoğlu'nun üçlemesinden Yumurta ve Süt'ü izledim.
Yumurta'nın sonunda karakterler oturup kahvaltı ettiler.(Nejat İşler'le Saadet Işıl Aksoy'du yanılmıyorsam) Yanımdaki arkadaşım "Kahvaltı etmeleri için mi bu kadar bekledik?" demişti. Pek bir şey anlamadığımız için daralmıştık) Bu filmler de dünya kadar ödül almışlardı.
Ama kararlıyım üçüncü film Bal'ı da izleyeceğim. Neden bu kadar ısrar ediyorum ben de anlamıyorum. Sanırım bir gün anlamaya dair zavallı bir umudum var
Old 02-09-2011, 19:42   #7
Av.Duygu Işık Behrem

Memlekette Demokrasi Var

Hiç beğenmedim, zaten izlemeye de dayanamadım.
Old 02-09-2011, 20:55   #8
üye31284

Open Water-Açık Deniz

Evet psikolojik gerilimdi, beni psikolojik olarak çok gerdi. Aklıma geldikçe daralırım, çok sıkıcıydı.

Vermek istediği mesaj çok bayattı, o mesaj için o filmi izlemeye değmez.

Neden uyumadım veya salondan çıkmadım hatırlamıyorum ama hata etmişim.

Muhtemelen, "Yok artık, bu kadar da olmaz, bir şeyler olacak." diye düşünmüşümdür ama yanlış düşünmüşüm.
Old 03-09-2011, 00:22   #9
Av.Cengiz Aladağ

Konu başlığı nedeni ile sıkılıp izleyemediğim filmleri saymıyorum.
Sonuna kadar izleyip de, en az 100 dakikayı boşa harcadığımı düşündüğüm filmler için son izlediğim bir filmi örnek vereyim (ki siz zamanınızı boşa harcamayın ): Köprüdekiler.
Old 03-09-2011, 12:04   #10
üye30519

The shining. Üzerine tanımıyorum. Evde tek başımayken korkarak izlemiştim.
Old 03-09-2011, 18:02   #11
Aslı Aydın

Filmin kötü olduğundan değil ama ciddi anlamda daralarak izlediğim için "Gölgesizler"

Oyuncular ve oyunculuklar muhteşemdi. Ancak filmi izlerken yer yer sıkıldım ve 'Şimdi ne olacak?' 'Nasıl yani?' sorularını sormaktan "daraldım".

İzlemeyin diyemem bu filmi. İzleyin, ancak daralmayı göze alıyorsanız tabii.
Old 06-09-2011, 08:40   #12
cagrik

bende dogville filmi için bunu söyleyebilirim. üniversite 3 yada 4teydim. ders çalışıyroduk arkadaşla. çok sıkıldık sinemeya gidelim dedik. 45 dakika dayanabildim filme ve hiç unutmam o zaman 45 dakikasına 4,5 tl vermiştim. ama sonra lars von trier avrupa filmini izledim çok hoşuma gitmişti. dogville de herkes çok iyi film dedi.o zaman bana saçma gelmişti. ama o filmi yeniden izleyeceğim yıllardır bunu diyorum. hatta bu akşam izlesem mi ne yapsam
Old 06-09-2011, 10:30   #13
Av. Engin EKİCİ

New York'ta 5 Mİnare!!! Mahsun Kırmızıgül'ün basit yaklaşımları ve usta oyuncuların izleyiciyi ters köşeye getirmesi.. Belalar okuyarak izlediğim ve sonunda hacının çok iyi bir adam olduğu gerçeği dışında bir bağlama noktası bulunmayan saçma sapan bir yapımdı.
Old 15-10-2011, 15:25   #14
üye31284

Hem de ne daralmak...

Şeytanın İni/Red State dün vizyona girdi. Şeytan ismini duyunca kesin eğlencelidir dedim ama nerdeee...

Bazı tarikatları ve polis teşkilatını eleştiriyormuşmuş, mükemmelmişmiş. Tamam ama o eleştirilere ihtiyaç yok ki ilk okul çocukları biliyor artık.

Filmin ilk yarısında mükemmel ve orjinal bir cinayet sahnesi, ikinci yarısında da müthiş bir ironi vardı ama 90 dakikalık bir filmi toplamda 60 saniye için izlemeye değer mi bilemiyorum. Benim için değmez ama artık çok geç.

Psikolojik gerilimmiş güya... Gerçi doğru evet insanı daraltmak da bir nevi psikolojik germektir.

Tüm film boyunca arkadaşımın "ben sana öteki filme gidelim demiştim" lafını dinledim bir de buna daraldım
Old 24-11-2011, 10:09   #15
Av. Ali YILMAZKARA

Driver darala darala izlediğim bir film.
Filmin yarışla arabalarla ilgisi yok. Adının Driver olması sizi yanıltmasın. 10 üzerinden 5 veriyorum filme
Old 05-01-2012, 21:49   #16
Av.Duygu Işık Behrem

"Martha Marcy May Marlene"

Hayatımda izlediğim en kötü filmler kategorisinde 2. sırayı almış bulunuyor. Beter olsun, izlerken sıkıntıdan içim çıktı, böbreğimin birini kaybediyorum sandım! Tarikatımsı bir komün hayatı... Delirmiş bir kızcağız... Onu iyileştirmeye çalışan bir abla... Olmayan bir son!

İşin enteresan yanı imdb puanı da 7.6! imdb yi yeniden sorgulamaya başladım.
Old 20-03-2012, 23:57   #18
Gülümse

Varsayılan Stanley Kubrick...

Stanley Kubrick'in 1968 yapımı olan 2001: A Space Odyssey filmi...
Daralmanız ve sıkılmanız garanti olan bu film zamanında

4 Oscar adaylığı, 1 Oscar ödülü: En İyi Özel Efekt, En İyi Yönetmen, En İyi Sanat Yönetmeni, En İyi Orijinal Senaryo

4 BAFTA adaylığı ve 3 BAFTA ödülü: En İyi Sanat Yönetmeni, En İyi Kurgu, En İyi Müzik , En İyi Film almış...
Old 06-04-2012, 15:20   #19
AV Sezin

Bir avuç deniz
Berrak Tüzünataç ve Engin Altan Düzyatan oynuyor
Kesinlikle vakit kaybı,saçma sapan bir film sakın vakit kaybetmeyin izleyip
Old 31-01-2013, 11:07   #22
Av.Duygu Işık Behrem

Beautiful Crazy;
Uzak Doğu sineması olunca görsellik yönünden güzel kareler var fakat film bitene kadar beni öldürdü diyebilirim hatta ilk izleyişimde dayanamayıp ancak 3 ay sonra ikinci kez izleme cesaretini bulabildim! Sadece bittiğinde hmmmm iyi bağlamışlar diyebildim. Çok kötü bir film.
Old 10-02-2013, 23:49   #23
hukukbilgisi

Paranormal Activity filmini izlerken hayli sıkıldım. Ne yazık ki devam filmleri de çekildi. Önlemimi aldım, izlemedim
Old 11-02-2013, 10:07   #25
Av. Ali YILMAZKARA

Frankenweenie... Nadirdir yarım bıraktığım film ama bunu bıraktım.
Old 13-09-2013, 13:55   #26
hukukkızı

"makinist" sonunu izleyemeden uyuyakaldığım nadir filmlerden
Old 14-09-2013, 20:54   #27
fountain

Varsayılan salo or the 120 days of sodom

salo or the 120 days of sodom

Sonuna kadar izlemeyi başaran var mı?

http://www.imdb.com/title/tt0073650/
Old 01-03-2014, 22:14   #29
Gülümse

Alıntı:
Yazan sqlng
Eski bir film ama izlemeyenlere tavsiye edilir . Sil baştan...

Niçin darala darala seyretmek için mi ?
Old 04-03-2014, 18:19   #30
Av.Duygu Işık Behrem

Juliette Binoche ve Edgar Ramirez'in rol aldığı 'Kollarımda Kal' izlerken beni bunalımlara sürükleyen, hiç beğenmediğim bir film oldu. Juliette Binoche'u çok beğenirim ama bazı filmleri gerçekten insanı öldürüyor.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi