Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

nafaka alamıyorum

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 07-07-2014, 00:55   #1
yardım

Varsayılan nafaka alamıyorum

Eşimle boşandık 3 yıl oldu eşim sanki kafasına göre nafaka yatırıyor bazen yatırıyor ben ve iki çocuğuma toplam 700 ödemesi gerekiyor fakat ödeniyor avukata sorduğumda ise biz icra takibini başlattık diyor fakat hiç bir gelişme yok ve eşim market işletiyor para yatırabilicek durumu var avukatı kendim tuttum fakat boşanma avukatı değilmiş ceza avukatıymış galiba bize söylememişti başta. Bu arada avukatımı değiştirmek istiyorum ama bu avukat ben davamı kazandım diyor yeni bir Barodan avukat talep edebilirmiyim acaba 3 yıldır annemlerle kalıyorum. Hala eşimle mal yaplaşımımız sürüyor nasıl bir iş anlamadım.ilginize teşekkürler
Old 08-07-2014, 10:02   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan yardım
Eşimle boşandık 3 yıl oldu eşim sanki kafasına göre nafaka yatırıyor bazen yatırıyor ben ve iki çocuğuma toplam 700 ödemesi gerekiyor fakat ödeniyor avukata sorduğumda ise biz icra takibini başlattık diyor fakat hiç bir gelişme yok ve eşim market işletiyor para yatırabilicek durumu var avukatı kendim tuttum fakat boşanma avukatı değilmiş ceza avukatıymış galiba bize söylememişti başta. Bu arada avukatımı değiştirmek istiyorum ama bu avukat ben davamı kazandım diyor yeni bir Barodan avukat talep edebilirmiyim acaba 3 yıldır annemlerle kalıyorum. Hala eşimle mal yaplaşımımız sürüyor nasıl bir iş anlamadım.ilginize teşekkürler
Sayın Katılımcı,

Şartlarını taşıyor iseniz barodan avukat talep etmeniz mümkündür.

Ancak avukatınız, eski eşiniz aleyhinde icra takibi başlatmış ve eşiniz nafakaları muntazaman ödemediğinden icra ceza mahkemesine şikayetçi olunabilir ve hapis cezası kararı çıkabilir.

Ayrıca önemle belirtmek gerekir ki avukatınızın ceza hukukuyla ilgileniyor olması, aile hukuku konusunda bilgisinin yetersiz olduğu anlamına getirilmemelidir.

Dosyanızın akıbeti hakkında avukatınızla sağlıklı bir iletişime geçerek birlikte çözüm üretebilirsiniz.

Saygılarımla..
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi