Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Bebekle boşanma

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-06-2014, 13:08   #1
Konuk

Soru Bebekle boşanma

Merhaba, 2 yıllık evliyim, 5 aylık bebeğim var ve işsizim.
Eşim sürekli hakaret ediyor küfür ediyor ve şiddet gösteriyor.
Evliliğin başından beri ufak ufak olan sorunlar artık dayanılmaz duruma geldi.
Boşanmak istiyorum ama eşim bebeğimi almakla tehdit ediyor.
Üniversite mezunu 1 yıl önce işten ayrılmış birisiyim, şu anda çalışmadığım için bebeğimi benden alabilir mi? Ailem bana sonuna kadar destek ama eşim dogulu olduğu için oğlumu vermeyeceklerini düşünüyor bu da elimi kolumu bağlıyor ama zaten ailem şiddet gördüğümü bilmiyor sadece anlasamıyoruz zannediyor.
Artık aile gibi değiliz hiç konuşmuyoruz bile, ben en kısa zamanda kurtulmak istiyorum ne yapabilirim? Haklarım nasıl olur.

Teşekkürler
Old 27-06-2014, 17:54   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba, 2 yıllık evliyim, 5 aylık bebeğim var ve işsizim.
Eşim sürekli hakaret ediyor küfür ediyor ve şiddet gösteriyor.
Evliliğin başından beri ufak ufak olan sorunlar artık dayanılmaz duruma geldi.
Boşanmak istiyorum ama eşim bebeğimi almakla tehdit ediyor.
Üniversite mezunu 1 yıl önce işten ayrılmış birisiyim, şu anda çalışmadığım için bebeğimi benden alabilir mi? Ailem bana sonuna kadar destek ama eşim dogulu olduğu için oğlumu vermeyeceklerini düşünüyor bu da elimi kolumu bağlıyor ama zaten ailem şiddet gördüğümü bilmiyor sadece anlasamıyoruz zannediyor.
Artık aile gibi değiliz hiç konuşmuyoruz bile, ben en kısa zamanda kurtulmak istiyorum ne yapabilirim? Haklarım nasıl olur.

Teşekkürler

Hiçbir hakim anne bakım ve şefkatine muhtaç 5 aylık bebeğin velayetini, çocuğuna karışı sorumluluklarını yerine getiren anne yerine babaya vermez. Sizin çocuğunuza zarar verdiğiniz veya vereceğiniz ispatlanmadığı sürece velayet için öncelikli düşünülürsünüz. Çalışmamanızın da önemi yok. Karar verdiyseniz boşanma davası açabilirsiniz.

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan profesyonel destek alınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi