Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Dava dosyası

Konuyu Kilitleyin
Old 11-02-2020, 14:51   #1
Konuk

İnceleme Dava dosyası

Merhabalar, ben eşime kişisel eşya davası açacağım, bunun için boşanma davası dosyamdaki gerekçeli karar, o dosyadaki fotoğraf ve cd lerim gerekli, ve diğer bazı davalarımızın tutanak fotokopileri. Ben davayı davalının ikamet ettiği şehirde açacağım farklı şehirlerde yaşıyoruz ve aile mahkemesindeki be diğer mahkemedeki delil olarak sunacağım dosyalar da başka şehirde onları istetemez miyim? Kendim mi gidip talep etmeliyim ?
Old 19-02-2020, 13:43   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Dosyanın bulunduğu Mahkemeden dosyanızdaki delillerin bir kopyasını isteyebilirsiniz.

Ya da dava açıp bu dosyayı delil olarak bildirip fiziken Mahkemeye gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Old 13-03-2020, 22:42   #3
Konuk

İnceleme Dava dosyası

Cevabınız için teşekkür ederim. Ben dosya numaralarımı bile bilmiyorum. O şehirdeki adliyeye gidecek imkanım yok ve telefonla arasamda ulaşamıyorum ve ulaşsam bile o şekilde bir bilgi verirler mi bilmiyorum. Bu durumda ne yapabilirim? ne olabilir?
Old 14-03-2020, 10:13   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1-E-Devlet uygulamasında taraf olduğunuz davaları ve dosya numaralarını öğrenebilirsiniz.

2-Açtığınız davada da bu dosyaların fiziken delil olarak getirtilmesini isteyebilirsiniz.

3-En iyisi bir avukatla davanızı takip etmenizdir.
Old 14-03-2020, 10:57   #5
Konuk

İnceleme Dava dosyası

E devletten göremedim. Sanırım kapanmış dosyalar gözükmemekte. Başka nasıl öğrenebilirim?
Old 14-03-2020, 11:45   #6
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

E Devlette dava sorgusu 14.03.2020 tarihi itibarı ile yapılamamaktadır.

Kuruma ait sistemlerde yapılan planlı bakım çalışması dolayısıyla bu hizmet geçici olarak kullanıma kapatılmıştır.

Daha sonra yeniden deneyiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi