Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Konu Notu: 3 oy, 3,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-01-2008, 21:58   #1651
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Academic
İtiraf ediyorum , buraya yazarken korkuyorum. Öyle çok kural var ki, normalinde büyük harf-küçük harf kurallarına bile uymaksızın ve konuştuğum gibi seri yazarken, acaba devrik cümle olur mu, chat dili mi oldu yok belki de bu siyasi kaçabilir, şu kurallara bir daha mı bakmalı diye diye yazacağım onca mesajı sildim ve yollamadım.

Evet itiraf ediyorum, en azından bunu yazabildim. En iyisi bir süre alışana kadar okuyucu olarak kalmak sanırım

Foruma alışıncaya kadar www.hukukcafe.com a gelmenizi öneririm.
Old 06-01-2008, 22:01   #1652
Armağan Konyalı

Sayın Academic

Gösterdiğiniz özenin örnek olmasını diliyorum. Teşekkür ediyorum. Yürekten teşekkür ediyorum.

İtirafınızın en güzel itiraf olduğunu itiraf ediyorum.

Saygılarımla
Old 07-01-2008, 00:28   #1653
Ahmet Turan

Alıntı:
Yazan Academic
İtiraf ediyorum , buraya yazarken korkuyorum. Öyle çok kural var ki, normalinde büyük harf-küçük harf kurallarına bile uymaksızın ve konuştuğum gibi seri yazarken, acaba devrik cümle olur mu, chat dili mi oldu yok belki de bu siyasi kaçabilir, şu kurallara bir daha mı bakmalı diye diye yazacağım onca mesajı sildim ve yollamadım.

Evet itiraf ediyorum, en azından bunu yazabildim. En iyisi bir süre alışana kadar okuyucu olarak kalmak sanırım

Sayın Academic,

hassasiyetiniz için teşekkürler.
bu arada www.hukukcafe.com sitesini ziyaret etmenizi öneririm. Buraya alışıncaya kadar.
Old 07-01-2008, 01:27   #1654
Academic

Alıntı:
Yazan Saim
Foruma alışıncaya kadar www.hukukcafe.com a gelmenizi öneririm.

Teşekkür ederim, Önerinizi dikkate alacağım.

Saygılar
Old 07-01-2008, 01:39   #1655
Academic

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Sayın Academic

Gösterdiğiniz özenin örnek olmasını diliyorum. Teşekkür ediyorum. Yürekten teşekkür ediyorum.

İtirafınızın en güzel itiraf olduğunu itiraf ediyorum.

Saygılarımla

Sayın Av. Armağan Konyalı,

Emin olun, site bu özeni hak ediyor.

Teşekkür ederim.

Saygılar.

Formatı bozmamak için buraya bir itiraf yazmalıyım sanırım. İtiraf ediyorum saatlerdir bilgisayar başında ödevimi yazmak için cebelleşirken olumlu mesajlar almak yorgunluğumu azaltıyor.
Old 07-01-2008, 01:41   #1656
Academic

Alıntı:
Yazan Ahmet Turan
Sayın Academic,

hassasiyetiniz için teşekkürler.
bu arada www.hukukcafe.com sitesini ziyaret etmenizi öneririm. Buraya alışıncaya kadar.

Sayın Turan,

Aynı öneriyi bir başka arkadaşınız da yapmış ve ona da yazdığım gibi bu öneriyi dikkate alıp belirttiğiniz siteye de bakacağımı size de yinelemek ve ilginize teşekkür etmek istedim.

Saygılar
Old 07-01-2008, 15:11   #1657
*sinequanon*

Biraz önce o kadar güzel,o kadar özenle hazırlanmış,emek verilmiş ve müthiş kaleme alınmış bir müdahale dilekçesi okudum ki dilekçeyi yazan meslektaşımın,büyüğümün ellerinden öpmek istedim.Bu mesleğin sadece hakkını verebilecek kadar akıllı ve araştırmacı kişiler tarafından icra edilmesini istediğimi İ.E.
Old 07-01-2008, 19:23   #1658
Mustafa ÖZCAN

• Yeni tanıştığım THS yi çok beğendiğimi ve yararlı bulduğumu,
  • Birbirini görmeden, sadece yazışarak anlaşmanın çok zor olduğunu son bir ayda öğrendiğimi;
  • Yine web gibi sanal bir ortamda kişileri tanımaya çalışmanın ve anlamanın zifiri karanlık bir odada fil gibi büyük bir hayvanı tanımaya çalışmak kadar zor olduğunu; Kişileri sadece, sınırlı ölçüde yazdıkları kadarı ile ve temas ettiğimiz ölçüde tanıyabildiğimizi ve parçadan tüme gitmeye çalıştığımızda yanılma olasılığının çok yüksek olduğunu, farkettiğimi; i.e.
  • Saygılarımla...
Old 07-01-2008, 20:12   #1659
Armağan Konyalı

Alıntı:
sanal bir ortamda kişileri tanımaya çalışmanın ve anlamanın zor olduğunu

Sayın Mustafa Özkan

İnsanları tanımanın zor olduğu düşüncenize katılıyorum. Ama bu gerçek hayatta da böyle.

Sanal ortamda karşılaştığım kişiliklerin gerçek kişiliklerinden farklı olmadığını düşünüyorum. Ben de gerçek hayatta, aynı buradaki gibi, çok bilmiş, herkesin işine karışan, kurallara uyulması konusunda aşırıya kaçan biri olduğumu itiraf ediyorum.

Saygılarımla
Old 07-01-2008, 21:03   #1660
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Mustafa ÖZCAN
  • Yeni tanıştığım THS yi çok beğendiğimi ve yararlı bulduğumu,
  • Birbirini görmeden, sadece yazışarak anlaşmanın çok zor olduğunu son bir ayda öğrendiğimi;
  • Yine web gibi sanal bir ortamda kişileri tanımaya çalışmanın ve anlamanın zifiri karanlık bir odada fil gibi büyük bir hayvanı tanımaya çalışmak kadar zor olduğunu; Kişileri sadece, sınırlı ölçüde yazdıkları kadarı ile ve temas ettiğimiz ölçüde tanıyabildiğimizi ve parçadan tüme gitmeye çalıştığımızda yanılma olasılığının çok yüksek olduğunu, farkettiğimi; i.e.
  • Saygılarımla...

Sayın Mustafa Özcan,

Sanal ortamda insan tanımak ile karanlık bir odada kocaman bir fili tanımayı eş düzeyde görmekle, çok iyimser bir yaklaşım sergilediğinizi düşünüyorum.

Oysa büyük filozof Konfüçyus bile bu tür bir örnek verirken: Karanlık bir odada kara bir kediyi bulmanın zorluğuna atıf yapmıştı.
Old 08-01-2008, 08:49   #1661
Mustafa ÖZCAN

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Sayın Mustafa Özkan

İnsanları tanımanın zor olduğu düşüncenize katılıyorum. Ama bu gerçek hayatta da böyle.

Sanal ortamda karşılaştığım kişiliklerin gerçek kişiliklerinden farklı olmadığını düşünüyorum. Ben de gerçek hayatta, aynı buradaki gibi, çok bilmiş, herkesin işine karışan, kurallara uyulması konusunda aşırıya kaçan biri olduğumu itiraf ediyorum.

Saygılarımla

Sayın Konyalı,

Her zamanki gibi tam isabet bir mesaj yazmışsınız. Söylediklerinize çekincesiz katılıyorum. Kişilikler aynıdır sanal, reel değişmez...

Yalnız söylemek istediğimi biraz daha açmak istiyorum. Kişilikleri, sadece yazılanlardan hareketle çözme anlama ve sanal ortamda bütün olarak görme şansımız yok, beni, ya da sizi sadece mesajlarınızla tanıyoruz. Kişilik ipuçları var elbette ancak gerçek hayatta uzun süreler tanışan ve görüşen insanların bile birbiri hakkında yanılabilecekleri gerçeği göz önüne alındığında, birbirini görmeyen insanların birbirlerinin, gerçek ve/veya hukuki kişiliklerini tam olarak anlayamacaklarını ifade etmek istedim.

Bir arkadaşım burada bana yazışmanın yanılltacağını söylemiş ve kişinin mimiklerinin yüz ifadelerinin de çok önemli olduğunu yazılanlara takılmamamı söylemişti. Şimdi ne demek istediğini daha iyi anlıyorum.

Ahmet Turan Bey, Saim Bey, her zamanki gibi ince, mizah içeren hoş yaklaşımlarınıza teşekkürler,

Bahsedilen Hukuk Cafeyi dün gördüm, siteyi çok sevdim, tüm arkadaşların stresli meslek koşuşturmacası içerisinde, dinlenecekleri huzur bulacakları bir site oluşturulmuş olduğunu sevinçle gördüm.

Dün Hukuk Cafeye üye olduğumu i.e.

Saygılarımla...
Old 08-01-2008, 11:20   #1662
Ahmet Turan

Mustafa Özcan bey gibi donanımlı, verimli bir üyeye www.hukukcafe.com sitesi kavuştuğu için ne kadar övünse azdır, mustafa beyin üye olmasından ötürü sevinç ve kıvanç duyduğumu itiraf ediyorum.
Old 09-01-2008, 08:50   #1663
ege

Alıntı:
Yazan cesur_yürek
Uzun bir zamandır siteye uğramadığımı ; Bu süreç içerisinde sitede birçok değişiklik yapıldığını ve nerde kalmıştık sorusuna cevap aradığımı itiraf ediyorum.

aynı şekilde bende bir süre uğramadığımı, dün akşamdan beri de lololistan ve hukuk cafe gibi yeni yerlerin inşa edildiğini gördüğümü, ama yine de HUKUK konusunda vazgeçmediğimiz tek yerin THS olduğunu ..
Old 09-01-2008, 09:06   #1664
av.sally

Alıntı:
Yazan ege
aynı şekilde bende bir süre uğramadığımı, dün akşamdan beri de lololistan ve hukuk cafe gibi yeni yerlerin inşa edildiğini gördüğümü, ama yine de HUKUK konusunda vazgeçmediğimiz tek yerin THS olduğunu ..

Old 09-01-2008, 09:19   #1665
Adli Tip

Sayın Admin'in de;
hukukcafe ile ilgili bir basın açıklaması yapması gerektiğini düşündüğümü, THS ile hukukcafe arasındaki münasebetin açıklığa kavuşturulması gerektiğini düşündüğümü i.e.
Old 09-01-2008, 09:23   #1666
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan Av.Uygar
THS ile hukukcafe arasındaki münasebetin açıklığa kavuşturulması gerektiğini düşündüğümü

Sadece arkadaşız.
Old 09-01-2008, 10:34   #1668
Ahmet Turan

Alıntı:
Yazan Av.Uygar
Sayın Admin'in de;
hukukcafe ile ilgili bir basın açıklaması yapması gerektiğini düşündüğümü, THS ile hukukcafe arasındaki münasebetin açıklığa kavuşturulması gerektiğini düşündüğümü i.e.

THS ile hukukcafe arasında, harhangi bir hukuki veya fiili bağlantı bulunmamaktadır.

THS, Türk internetinin vazgeçilmez ve tartışılmaz en donanımlı, kapsamlı ve saygın HUKUK sitesidir.
hukukcafe ise, aynı zamanda THS üyesi de olan bir kısım hukukçu meslektaşlarımızın kurduğu bir sitedir.

THS ve HC ortak üyesi
A.Turan
Saygılarımla.
Old 09-01-2008, 11:40   #1669
Gülümse

Yine çarşamba.. Her çarşamba gerildiğimi ve her çarşamba çok yorulduğumu i.e
Old 09-01-2008, 11:46   #1670
AV.ZAFER TUNCA

Aylar süren ayrılıktan sonra burayı özlediğimi itiraf ediyorum.
Old 09-01-2008, 11:57   #1671
Gülümse

Neşeli

Alıntı:
Yazan ZAFER TUNCA
Aylar süren ayrılıktan sonra burayı özlediğimi itiraf ediyorum.

Eh burası insanın evi gibi.. İhmal etsenizde kapısı her zaman açık..
Old 09-01-2008, 15:03   #1672
avukat2007

Avukatlıktan nefret ettiğimi düşünsem de, bu işi severek yaptığımı bildiğimi i.e. Bu durumu anlayamıorum
Sevgiler
Old 10-01-2008, 00:06   #1673
Admin

Alıntı:
Yazan Av.Uygar
Sayın Admin'in de;
Toplu İtiraflar:
  • Bu konuda açıklama yapmayı benim de düşündüğümü,
  • Sayın Konyalı'nın tesbitine katıldığımı (ve güldüğümü),
  • THS'nin doğru insanların kurduğu ve yönettiği, ilkeli, saygın, iyiniyetli, saygılı, hukukun üstünlüğüne inanan TÜM hukuk temalı veya hukukçular tarafından kurulan siteleri desteklediğini, kucakladığını ve yeni hukuk/hukukçu sitelerinin kurulmasından her zaman BÜYÜK mutluluk duyduğunu,
  • hukukcafe.com gibi THS'nin çok değerli ve sevdiğimiz müdavimleri ve dostlarımız tarafından kurulmuş ve hatta bir anlamdan THS'nin içinden doğmuş siteleri ise çok daha mutlulukla kucakladığını,
  • Bilahare zaman bulduğumda daha resmi açıklamayı da halen yapabileceğimi
İE.
Old 11-01-2008, 12:02   #1674
Av.H.Sancar KARACA

THS'de rütbe yoktur. Paşalık ve sultanlık v.b rütbe ve makam meraklısı bizler , THS'den aldığımız güç, cesaret ve edeple; biraz şakalaşalım diye (şahsen THS'nin ciddiyetine halel getirmemeyi de ön planda tutarak) Baş Paşamızın mihmandarlığında bir gül bahçesi kurduk, hukukçu ya da hukukçu olmayanlar, hep beraber bu bahçe içinde geziniyoruz. Kaç mevsim gül açacağını kestirmenin zor olduğunu i.e
Old 12-01-2008, 13:34   #1675
kapgan

Genç Avukatlkarın gelecek kaygıları üzerine balıklı yazıları okuyunca (http://www.turkhukuksitesi.com/showt...763#post143763)

Sabah Sabah tüm moralim alt üst oldu,başka şeyler yapmaya karar verdim.i.e.
Old 12-01-2008, 13:59   #1676
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan kapgan
Genç Avukatların gelecek kaygıları üzerine başlıklı yazıları okuyunca
Sayın kapgan

Kaygı avukatlığın yan ürünüdür. Kurtulunmaz.

Genç avukatların kaygılarını yaşlı avukatların da taşıdığını itiraf ediyorum.
Old 12-01-2008, 18:37   #1678
Gülümse

29 senedir görmediğim ve facebook sayesinde toparlanan lise arkadaşlarımla hoş bir gün geçirdiğimi i.e
Old 15-01-2008, 18:02   #1679
uSaRe01

THS'den bir müddet ayrı kaldığımı ve yeniden döndüğümü, döndüğümde ayrı kaldığım süreleri şöyle bir takip ettiğimde yahu bu sitede bir zamanlar bir uSaRe01 vardı nerelere kayboldu diya soranların dahi çıkmadığını görünce burukluk yaşadığımı,.....
Old 15-01-2008, 19:43   #1680
*sinequanon*

Alıntı:
Yazan uSaRe01
THS'den bir müddet ayrı kaldığımı ve yeniden döndüğümü, döndüğümde ayrı kaldığım süreleri şöyle bir takip ettiğimde yahu bu sitede bir zamanlar bir uSaRe01 vardı nerelere kayboldu diya soranların dahi çıkmadığını görünce burukluk yaşadığımı,.....

Üye sayfamda itiraf.com'a karşılık gelen bölümde adınızı görür görmez "Yahu uSaRe01 ne zamandır buralarda değildi.Ne yazmış acaba?" deyip sonrasında itirafınızı okuyunca keşke daha önce sorsaymışım dediğimi İ.E.

Eksikliğinizi hissettiğimize emin olabilirsiniz.Hoşgeldiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,11108208 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.