Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Hukuk Fakültesi Öğrencileri! Hangi Üniversitedensiniz..?

Yanıt
Old 07-04-2007, 19:10   #271
gabin21

Ankara üniv.son sınıf...Bu yıl mezun olma konusunda kurban kesmeyi vaadedecek kadar zordayım
Old 07-04-2007, 19:11   #272
gabin21

Alıntı:
Yazan erdogan_agturk
ınanın bana okudugunuz fakulte sızı ıyı yada kotu hukukcu yapmıyor..fakulte sadece bır basamak...

Çok doğru bir saptama...
Old 15-04-2007, 22:02   #273
tubao

mrb ben de maltepe üniv birinci sınıftayım...
Old 16-04-2007, 06:14   #274
eren60

İstanbul Hukuk, kafayı yemeden mezun olursam ki zor görünüyor inşallah son senem.
Old 17-04-2007, 19:46   #275
janan

slm dokuz eylül hukuk 3.sınıftayım ama neden bizim okuldan katılım bu kadar az üzüldüm valla
Old 18-04-2007, 14:25   #277
pedagog

Arkadaşlar bence hangi üniversite olursa olsun çok güzel bir bölümde okuyorsunuz.Yerinizde olabilmeyi çok isterdim ama meslek lisesi çıkışlı olmam buna engel.Şu an Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birinde okuyorum ama hukuk içimde hep bir ukte olarak kalacak
Old 28-04-2007, 21:23   #278
a.burak

ben istanbul hukukta okuyorum ayrıca istanbul da yasamayı 2 üniversite bitirmiş gibi oluyorsunuz...
Old 29-04-2007, 20:52   #279
didem kunal

tüm doğu akdenizli mezunlarla iletişim kurmalıyız.ben 2006 mezunuyum
Old 29-04-2007, 22:32   #280
cesur_yürek

Alıntı:
Yazan didem kunal
sayın cesur yurek sızınde paralı unıversıteden mezun olmanız benı sevındırdı.cunku paralı unıversıte mezunu bır avukata suanda yanı benım ıcın yolun basındayken henuz hos bakmıyolar.bu mucadelemde sanırım sızden de yardım ısteyebılecegım.bır unıversıtenın kalıtesını parası degıl basasrılı ogrencı ve ogretmenlerı gostermez mı cesur yurek.ustelık bırcok aıle cocugunu unıversıteyı kazansın dıye dersahanelere gondermıyolarmı onca para dokerek.?

Bu foruma uzun zamandan beri bakmadığım için yazınıza gecikmiş bir cevap yazıyorum ,kusura bakmayın... Diğer forumlarda bahsettiğiniz konuyla ilgili yazılarım mevcuttur.Bir de bunu burda tartışıp konunun açılmasına yardımcı olmayalım.Hukuk yaşamınızda başarılar ..
Old 30-04-2007, 20:52   #281
didem kunal

kunaldidem@hotmail.com hukukla ilgili her konuda konuşabiliriz.izmirli ve doğu akdenizli arkadaşlarımla konuşmak da ayrıca mutlu edecektır benı
Old 01-05-2007, 16:37   #282
eren60

erensaykun@hotmail.com ben de İstanbul hukuk mezunları ve İstanbul'da yaşayan diğer tüm arkadaşlarla iletişim kurmak isterim.
Old 05-05-2007, 15:05   #283
hukukankara

Varsayılan ankaradan....

merhaba arkadaslar ben ankara hukukun 2,sınıfındanım bilmiyorum okulumuz hakkında neler söylicemi çünkü inanılmaz derecede zor ama fevkalade de zewkli.. arkadaslar erdal onar dan bahsetmişler ... heralde kendisine en yakın olanlardanım burada ... gercekten yıllar sonra bile unutulmayacak birisi. ankara hukukun medarı iftiharı... her hafta pazrertesi 16.00 18,00 arası görüşme saati wardır kendisinin we sıklıkla ziyaret edrim hocamı. ayrıca bana bu sene günışığında yönetim we metin gündayın idare hukuku kitaplarını wererek idareden basarılı olmamı sagladı ğibi.. çünkü daha finalı olmadık kendisinin sınawları da cok iii olur yaptığı 4 sınawdan yanılmıyorsam 3ünden 100 almıştımm....
Old 11-05-2007, 15:09   #284
bilal_deu

Selam ben Dokuz Eylül Hukuk öğrencisiyim. Okulumdan gayet memnunum. Ayrıca aktif eğitim öğrencisi olarak kendimi şanslı ve diğer hukuk fakültesi öğrencilerinden bir adım daha önde hissediyorum. Yazıların bazılarında bizim okulun öğrencileri aktif eğitimi kötü bir eğitim şekli gibi göstermişler. Bence gayet yanlış bir tespit. Tamam birtakım eksiklikleri olabilir ama buna rağmen en iyi eğitim şeklidir.
Böyle bir okulda okuduğum ve böyle iyi hocalara sahip olduğum için çok şanslı hissediyorum kendimi...
Old 12-05-2007, 11:43   #285
Av.Didem Kutlu

slm ben istanbul üniversitesi hukuk birinci sınıftayım.dersler hiç sıkıcı geçmez ,zaten çok kaliteli hocalardan ders görüyoruz.(özellikle korkut kanadoğlu)sınavlar ezbere değil tamamen yoruma ve hukuksal dayanaklara dayalıdır ancak geçmek oldukça zordur ana derslerden...
Old 12-05-2007, 14:59   #286
MUSTAFAS

Varsayılan atılım

atılım üniversitesi hukuk fakültesi 1. sınıftayım kırıkkalede oturuyorum her gün ankaraya gelip gidiyorum yaklaşık 5 saatim hergün yolda geçiyo
Old 14-05-2007, 18:56   #287
holiganist

Selam ben İstanbul ticaret universitesi hukuk fakültesindeyim bu sene hazırlık sınıfını bitirdik hayırlısıyla seneye 1.sınıftan yola koyuluyoruz önümde uzunca bi 4 sene var en azından
Old 14-05-2007, 22:30   #288
mrtasl

arkadaşlar ben kültür üni hkk fakültesi 2.sınıfta okuyorum okln kampüsü hakkında pek fazla yorum yapamasamda gerçekten kaliteli bir egitimi var ayrıca dokuz eylülde okuyan ve idare derslerini oguz sancaktardan alan arkadaşlar varsa bnmle iletişim kurarlarsa çok memnun olurum şimdiden teşekkürler..mat6816@hotmail.com
Old 15-05-2007, 16:27   #289
Av.Didem Kutlu

bencede hukuk insana çok şey katıyor.özellikle bazı şeylerin farkına varıyorsun,siyasetin hiçte basit olmadığını kavramların neler ifade ettiğini anlıyorsun.bir kere geniş düşünmeyi öğreniyorsun!
Old 14-06-2007, 12:25   #291
burcu nas

bende istanbul hukuk 1. sınıf halımı anlayan arkadaslar vardır mutlaka final zamanı......
Old 14-06-2007, 16:42   #292
Av.Didem Kutlu

slm bende istanbul üni. birinci sınıftayım,halini anlıyorum özellikle de yarın medeni var!ölüp ölüp diriliyorum ya...
Old 14-06-2007, 20:08   #293
avukat k

Varsayılan hangi üniversite

bende aühf de okuyorum.burası gerçekten hayalimdeki üniversite.hocalar tek kelimeyle mükemmel 200 kişilik sınıflar devamsızlık olmaması üniversite havası için yetiyo zaten.ama bugüne kadar başarılı insanların burdan çıkması kişiye güven veriyo.özelliklede siyasetçilerin.
Old 14-06-2007, 21:18   #294
af_0112

slm arkadaslar marmara hukuk 3. ogrencısıyım. medeniyi bu denlı dert etmeyın dıye tavsıye edeerım. medenı kursusunde daha ne dersler var.yeni bir hayata ilk finallerle gozlerınızı acıyorsunuz hayırlı olsun.basarılar dılerım butun arkadaslara)
Old 16-06-2007, 12:30   #295
özlem tek

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ SON SINIF ÖĞRENCİSİYİM.

bu dönem sonunda mezun olmam gerekiyordu lakin ben mezun olamadım.5. seneye adım atacağım güz döneminde ...hatemi ;" hukuku 4 senede bitirenin ömründen 4 sene, 5 senede bitirenin ömründen 1 sene gider " demiş ...

bu okul haddinden çok fazla zor, eğer liseden kazanmış olduğunuz bir çalışma adabı ve alışkanlığı yoksa işiniz zor diyerek yeditepe hukukta okumak isteyen üniversite adaylarına ve aday yakınlarına duyurda bulunayım dedim ...

saygılar
Old 29-06-2007, 14:43   #296
üye18337

KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ HUKUK
Eğitim açısından çok güzel ancak bence eğitimi verimli kılan unsurlardan biri de ortam. Kültür üni. huk. fak. binası tekstil atölyeleriyle iç içe. anfilerden ikisi bodrum katta, sağlığı bozacak derecede havasız, ışıksız. Diğer bir anfi yol kenarında, gösterişte trafiğe kapalı olan sokaktan atölyelerin kamyon geçişi engellenemiyor. Bazen hocalarımız susup kamyonların geçişini tamamlamasını bekliyor. İdare hiçbir şikayeti dikkate almıyor. Kampüs özelliği olmadığı halde kartlı geçiş sistemi getirilmiş durumda. Anfiniz kantinin bulunmadığı binadaysa ders arasında kahve içmek için 2 kere kart göstermeniz gerekiyor. Günde ortalama 8 kere kart okutuyorsunuz. Geçiş sırasında okuyucuların etrafı kalabalıksa 3-4 dk geçiş sırası bekliyorsunuz. Dahası okul binalarının arasındaki sokakta hep peçete satan çocuklar oluyor. Bunlar öyle bir yapışıyorlar ki ders aranız bunları üzerinizden çıkarmakla geçiyor. Bir kaç sene evvel tinerci çocuklar da vardı bu şenlikte ama sokak arasında sürekli bekleyen polis aracı biraz engelledi, şimdi tek tük var. Araç diyorum çünkü polis yok, göstermelik bişey, Gölgemiz yeter hesabı... Çevre öyle seviyesiz ki yemek yemeye gitmek istiyorsanız ve özellikle bayansanız mutlaka erkek arkadaşlarınızla gitmelisiniz. Zira çevre sokaklarda sözlü taciz ayyuka çıkmış durumda. Bazen bitişikteki hastanenin hastaları hava almaya çıkıp bizim yol kenarı banklarımızda dinleniyorlar. Yani bahçe bile olmayan okul önü alanımız aynı zamanda hastane bahçesi gibi kullanılıyor. Ameliyattan çıkmış hasta ve bitkin yüzlere bakmaktan hem hukuk fakültesinin hem tıp fakültesinin dezavantajlarını yaşayabiliyorsunuz.
Old 30-06-2007, 21:26   #297
modiomorphia

ben de istanbul üniversitesi hukuk fakültesi öğrencisiyim.buraya girmek bir dert okuması ayrı bir dert...sadece bizim üniversitemize mahsus olmak üzere sınıfta kalma,ders geçme barajı ve aynı zamanda çan sisteminin olduğu,derslerin dönemlik olduğu,insana dertli başım dedirttiği kadar bir o kadar gurur veren yegane hukuk fakültesi...her ne kadar bazı kişiler hocalarımızın birtakım özel üniversitelerde ders vererek fakültemizin kalitesinden ödün verdiğini iddia etse de kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş mantığıyla cevap vermeye dahi tenezzül etmediğim bu konuyu geçerek bu okulda çok büyük bir stresle okunduğunu ve gerçek bir hukuk öğrencisi olabilmek için yeterli eğitimi ve bilinci verdiğini düşündüğüm biricik okulum..saygılar
Old 30-06-2007, 21:45   #298
arif7

merhabalar ben istanbul kültür üniversitesi 2. sınıfına geçtim.üniversitemizin hocaları çok güzel.istanbul ve galatasaray üniversitelerinin hocaları önemli derslerimize giriyor ve çok verimli geçiyor.
Old 01-07-2007, 08:15   #300
Av.Didem Kutlu

Alıntı:
Yazan modiomorphia
ben de istanbul üniversitesi hukuk fakültesi öğrencisiyim.buraya girmek bir dert okuması ayrı bir dert...sadece bizim üniversitemize mahsus olmak üzere sınıfta kalma,ders geçme barajı ve aynı zamanda çan sisteminin olduğu,derslerin dönemlik olduğu,insana dertli başım dedirttiği kadar bir o kadar gurur veren yegane hukuk fakültesi...her ne kadar bazı kişiler hocalarımızın birtakım özel üniversitelerde ders vererek fakültemizin kalitesinden ödün verdiğini iddia etse de kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş mantığıyla cevap vermeye dahi tenezzül etmediğim bu konuyu geçerek bu okulda çok büyük bir stresle okunduğunu ve gerçek bir hukuk öğrencisi olabilmek için yeterli eğitimi ve bilinci verdiğini düşündüğüm biricik okulum..saygılar
çok haklısın bencede fakültemiz Türkiye'nin sayılı iyi eğitim veren kurumları arasında...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi