Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Bir bebeğiniz olsa adını ne koyardınız?

Yanıt
Old 18-11-2009, 16:55   #661
E.Polat

Erkek için Toprak
Kız için Irmak/ Nehir

isimleri hoş bence
Old 19-11-2009, 14:33   #663
üye31284

Tuana ve Mehmet.
Old 19-11-2009, 22:28   #664
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
"Suat" ismi hem kız hem erkek için uygun bir isimdir. Anlamı "Mutlu"lukla ilgilidir. Türkiyenin en yaygın 99. ismidir. Genellikle "zeki" oluyorlar. Öneririm.

Abi, iltifat için teşekkür ederim. Ama "zeki" olmak, bu ülkede iyi bir şey değildir. Sorun yaşar, bebek...Başı dertten kurtulmaz. Onun için ben erkekler için "Mülayim" ismini öneriyorum.
Old 20-11-2009, 23:39   #665
Nalan Nagehan ALTUĞ

Varsayılan sadece cevap..

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Abi, iltifat için teşekkür ederim. Ama "zeki" olmak, bu ülkede iyi bir şey değildir. Sorun yaşar, bebek...Başı dertten kurtulmaz. Onun için ben erkekler için "Mülayim" ismini öneriyorum.
İnsan ismini yaşarmış tezine inancımdan bu sözee canı gönülden katılıyorum
Old 25-02-2010, 19:19   #668
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan rana yıldız
Anne oldum...dünyanın en mutlu insanı oldum ve bu mutluluğumu değerli meslektaşlarımla paylaşıyorum...

Kutlarım

İsmi nedir acaba?
Old 25-02-2010, 19:45   #669
üye8180

Alıntı:
Yazan av-ufuk
Kutlarım

Ben de...
Old 25-02-2010, 19:46   #670
üye25928

Alıntı:
Yazan rana yıldız
Anne oldum...dünyanın en mutlu insanı oldum ve bu mutluluğumu değerli meslektaşlarımla paylaşıyorum...
Kutlarız, ismi merak ediyoruz.
Old 26-02-2010, 15:23   #671
Av.Mehmet Saim Dikici

Allah, analı babalı büyütsün.

Alıntı:
Yazan rana yıldız
Old 26-02-2010, 15:32   #672
limpid

Alıntı:
Yazan rana yıldız
değerli arkadaşlarım hepinize teşekkür ederim adını TAHA BERK koyduk..Allahım isteyen tüm arkadaşlarıma nasip etsin...mutluluğumu paylaşmadan duramadım...

tebrik ederim çok sevindim hayata dair tüm güzellikler onun olur umarım ayrıca vatanımızın çok iyi yetişmiş bireylere ihtiyacı olduğu bugünlerde böylesine bir haber almak beni çok mutlu etti hayırlı olsun
Old 26-02-2010, 15:33   #673
Av.Tuğba Göktepe

Allah sağlıklı uzun ömürler versin,hayırlı olsun.Dünyanın en güzel şeyi anne olmak ve en güzel duydusu da bebeğinizi ilk kucağınıza alışınızdaki sevinç gözyaşlarınız bence.Benim öyle olmuştu.Ben anne olduğumda ilk aklıma gelen isim Yiğit ti.Adı gibi yiğit olsun istedim sanırım Oğlum şimdi 4 yaşında kocaman delikanlı )
Old 23-11-2010, 15:39   #674
SINIRSIZ

Varsayılan 3 yıl sonra...

bundan 3 yıl kadar önce bu forumun 12. sayfasında bebeğimin ismini koyma hakkı benim midir diye sormuşum ? daha doğrusu eşimle bir anlaşma yapmıştık. burdan çıkan sonuç doğrultusunda çocuğa hangimizin istediği ismin konulacağına karar verecektik... aramızda uzlaşamıyorduk çünkü ama adil bir sürecin sonucunda haklı çıkanın istediği ismin konulmasına da razı olduk... ve siz sevgili meslektaşlarım bana o kadar destek olmadınız ki eşimin istediği ismi koymak zorunda kaldık... tatlı bebeğimin ismi Mehmet ve şimdi 3 yaşında ( maşallah ) ama artık mehmet en sevdiğim isim... kişler sevdiğiniz isimleri etkiliyor.. en sevmediğiniz en itici bulduğunuz ismin bile sahibi sevdiğiniz bir kişi ise o isim hakkındaki çağrışımlarınız değişebiliyor.. ve sevebiliyorsunuz...

ve şimdi ikinci bebebğimizi bekliyoruz.. galiba yine erkek... ve biz yine anlaşamıyoruz.. ben ege, can, umut ve rüzgar isimlerini seviyorum ve istiyorum ve bu sefer benim hakkım diyorum başaracağıma inanıyorum..

endestekbeklersaygılarımla...
Old 23-11-2010, 15:54   #675
ncoban

o günleri görürsem eğer kızıma gurur oğluma ise kıvanç ismini koyacağım
Old 23-11-2010, 22:34   #676
Av. Ada Deniz

Ben Umut ve Can isimlerini çok severim. Bence adı Umutcan olsun.. Yeni bebeğinizle birlikte size mutluluklar dilerim...
Old 23-11-2010, 22:40   #677
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan SINIRSIZ
bundan 3 yıl kadar önce bu forumun 12. sayfasında bebeğimin ismini koyma hakkı benim midir diye sormuşum ? daha doğrusu eşimle bir anlaşma yapmıştık. burdan çıkan sonuç doğrultusunda çocuğa hangimizin istediği ismin konulacağına karar verecektik... aramızda uzlaşamıyorduk çünkü ama adil bir sürecin sonucunda haklı çıkanın istediği ismin konulmasına da razı olduk... ve siz sevgili meslektaşlarım bana o kadar destek olmadınız ki eşimin istediği ismi koymak zorunda kaldık... tatlı bebeğimin ismi Mehmet ve şimdi 3 yaşında ( maşallah ) ama artık mehmet en sevdiğim isim... kişler sevdiğiniz isimleri etkiliyor.. en sevmediğiniz en itici bulduğunuz ismin bile sahibi sevdiğiniz bir kişi ise o isim hakkındaki çağrışımlarınız değişebiliyor.. ve sevebiliyorsunuz...

ve şimdi ikinci bebebğimizi bekliyoruz.. galiba yine erkek... ve biz yine anlaşamıyoruz.. ben ege, can, umut ve rüzgar isimlerini seviyorum ve istiyorum ve bu sefer benim hakkım diyorum başaracağıma inanıyorum..

Eşiniz hangi ismi öneriyor? Yine Mehmet değildir umarım.
Şaka bir yana, sizi ve eşinizi kutlarım, çocuklarınızın sevgi ile büyümelerini dilerim.

Destek notu: Bence harika isimler bulmuşsunuz.
Old 23-11-2010, 23:01   #678
Av.Ufuk Bozoğlu

Mutlu Kutlarım..

Alıntı:
Yazan SINIRSIZ

Nasıl yani; hem ilk bebeğe babasının istediği isim veriliyor ve ikinci bebekde hala baba ısrarcı.. Görülmüş, duyulmuş şey değil

Bu kez isim hakkı annenindir. Devredilemez. Aksi tüm bahaneler ve öneriler yok hükmündedir.
Endesteklerselamlarımla...
Old 24-11-2010, 10:16   #679
Atahun

Alıntı:
Yazan SINIRSIZ

Eşiniz de ayıp ediyor ama! Bu sefer de ısrarcı olursa; tavsiyem, kazan kaldırın.

Şaka bir yana, isim konularını tamamen çocuğun annesine bırakmak lazım. Onlar nezaketen de olsa, babasının fikrini de alıyorlar zaten.

Not : Bir başka tavsiyem, eşinizin burayı okumasını sağlayın. Ancak sonrası için sorumluluk kabul etmem.
Old 24-11-2010, 12:37   #680
suskun_juliette

Hayatta en çok sevdiğim varlıklar olan ve isimlerini bir ninni gibi benimsediğim yeğenlerimin adlarını önereyim,bana küsmesinler:

Kız;Yıldız Ecrin
Erkek;Yasin Efe

Ellerinizden öperler diyeceğim;fakat henüz 5 aylıklar
(Maşallah)
Ecrin ismini fıstığımıza ben verdim,anlamı; 'Allah'tan gelen hediye' Bence çok güçlü bir anlamı var.
Old 15-12-2010, 12:55   #681
caner87

bana da bir erkek ismi lazım arkadaşlar önerileri bekliyorummm
Old 15-12-2010, 13:02   #682
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan caner87
bana da bir erkek ismi lazım arkadaşlar önerileri bekliyorummm

Bana göre en güzel erkek adları Özgür, Barış, Umut (ve Cengiz ).
Ve bir de (bebek İzmir'li olacağına göre) Efe.
Old 12-05-2011, 18:03   #686
AV.ARZU KILIÇ

ben şimdi iki yaşında olan bebişime hamileyken, bir gün kahvaltıda birden bire aklıma 'Efe' ismi geldi ve bu isim içimi o kadar ısıttı ki, eşime bu ismi teklif ettiğimde o da hiç tereddüt etmeden kabul etti, bir arkadaşıma da Efe ismini düşündüğümü söylediğimde tepkisi 'sen Ege'li değilsin ki' oldu buna rağmen bebişimizin adnı Efe koyduk... bu arada Efe ismini koymak isteyenlere duyurulur ki, gerçekten tam bir Efe oluyorlar...
Old 13-05-2011, 13:19   #687
hayalihakime

Çok Güzel Hareketler adlı Programda Nihat Doğanı konu yapmak için ( Ülkeme sahip çıkınn!! ) kızın adını Ülkem koymuşlardı ben çok beğenmiştim.
Çocuğuma düşünmem sanırım ama 'Ülkem' de güzel isim olabilir
Old 16-05-2011, 15:27   #688
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Özgür,Ali,Veli,Can ve Deniz isimlerini çok seviyorum.

Can isimli bir oğlum var.Oğlum erken doğunca eşim kimlik çıkartırken telefonda o olur,bu olmaz derken birden aklıma Can geldi ismini öyle koymuştuk.Veli de eşimin ismi.Bir oğlum daha olursa ismini Veli yada Özgür olarak düşünüyorum.Tabii onaydan geçirebilirsek

Old 27-12-2011, 10:53   #689
üye19891

adını insan koyarım insan olduğunu unutmasın diye kız erkek farketmez hepsine gider bu isim)
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 2 (0 Site Üyesi ve 2 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi