Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadın Haberleri 2008

Yanıt
Old 18-11-2008, 08:32   #61
av.sally

2 ilkokul öğrencisine tecavüz: 14 tutuklama

BİLECİK AA
BİLECİK ve Gölpazarı ilçesinde 13 ile 14 yaşındaki 2 ilköğretim öğrencisi kızla ilişkiye girdiği iddia edilen 6’sı öğrenci, 14 kişi tutuklandı.

İddiaya göre, kent merkezindeki bir ilköğretim okulunda eğitim gören kız öğrenci A. (14), 17 yaşındaki bir gençle cinsel ilişkiye girdi. İlişkiyi bir arkadaşına cep telefonuyla kaydettiren genç, şantajla A.’yı başka kişilerle cinsel ilişkiye zorladı. Tehditle 8 kişiyle ilişkiye girdiği bildirilen A.’nın durumunu rehber öğretmeni anladı. Gölpazarı’ndaki bir ilköğretim okulunda da kız öğrenci A. (13) ile cinsel ilişkiye girdiği iddia edilen, 6 öğrenci de tutuklandı.
Old 18-11-2008, 13:13   #62
Atahun

Benim bu haberde anladığım; "aşk" değil de sanki "dayak" galip gelmiş gibi. Belki de ben öyle anladım.

Bahse konu çift, gerçek anlamda mutluluğu tekrar yakalamışlarsa, "adı" o kadar da önemli değil.

Not : 60 no' lu mesaja cevaben yazılmıştır.
Old 18-11-2008, 16:55   #63
av.sally

18 Kasım 2008

Fransa'da bekaret tartışması alevlendi

A.A

Fransa İstinaf Mahkemesi, bakire olduğu konusunda yalan söylemekle suçlanan Müslüman kadınının evliliğini fesheden alt mahkeme kararını bozdu. Üstelik İstinaf Mahkemesi'nin kararı damadı şoke edecek cinsten oldu.

Douai'daki İstinaf Mahkemesi, bekaretin, “olmamasının evlilik yaşamını etkileyen temel bir nitelik olmadığına” hükmetti.

EVLİLİK ÖNCESİYLA İLGİLİ YALAN SÖYLEMEK BOŞANMA GEREKÇESİ OLMAZ

Mahkeme, ayrıca geçmiş aşk yaşamıyla ilgili olarak yalan söylemenin evlilikte gerekli karşılıklı güveni yokettiği ve bunun başlıbaşına evliliğin feshi için gerekçe olabileceği yolundaki savunmayı reddetti.

Lille Mahkemesi, 30'lu yaşlarında, Müslüman olduğu belirtilen, ancak hangi ülke vatandaşı olduğu açıklanmayan bilgisayar uzmanı damadın, 20'li yaşlarındaki eşinin kendisine bekaret konusunda yalan söylediği ve bu yalan üzerine evliliğin inşa edilemeyeceği gerekçesiyle evliliğinin iptal edilmesi yönünde yaptığı başvuruyu kabul ederek, evliliği feshetmişti.

Bir önceki alt mahkeme, gelinin yalan söylemesini iptal için gerekçe görmüştü.

Kadın hakları dernekleri, “aile ve toplum baskısı yüzünden gelinin bu türden yalan söylemesinin cezalandırılmasının yanlış ve kötü örnek olacağını” savunmuşlardı.

Hükümet, kamuoyunun tepkisi nedeniyle kararın istinaf mahkemesinde görülmesini istemişti.

Fransa'daki içtihada göre, bir eşin önceki evliliğini gizlemesi, fuhuş yaptığını saklaması, tabiyeti hakkında yalan söylemesi veya normal cinsel ilişkiye giremediğini söylememesi durumunda evlilik iptal edilebiliyor.

Şimdi Fransa'da bekaret tartışması yeniden alevlendi.
Old 19-11-2008, 17:21   #64
Jaap

Emsal teşkil eder Aslında ülkemizde bu durum çok farklı yöntemlerle by-pass ediliyor. Bu yüzden önemli olanın kişilerin vicdanlarındaki evlilik olduğuna inanıyorum.. Özetle kişilerin vicdani bekaretini muhafaza etmesi daha önemlidir diye düşünüyorum...
Old 21-11-2008, 16:34   #65
av.sally

Dayakçı kocaya okul temizleme cezası 21 Kasım 2008

Gökhan CEYLAN/SİVAS, (DHA)

SİVAS’ta, eşini döven 49 yaşındaki Yavuz Dayı'ya 5 ay bir okulu temizleme cezası verildi.

DAYAKÇI KOCAYA İLGİNÇ CEZA

Akdeğirmen Mahallesi’nde oturan 3 çocuk babası emekli Yavuz Dayı eşi Kübra Dayı ile kavga etti. Dayı, kavga sırasında dövdüğü eşini daha sonra hastaneye götürdü. Hastane polisi eşini döven Yavuz Dayı hakkında adli rapor düzenledi. Eşinin şikayetçi olmamasına karşın Dayı hakkında kamu davası açıldı.

Sivas 1’inci Sulh Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Yavuz Dayı, eşini darp etiği için 5 ay hapis cezasına çarptırıldı. Hapis cezası Yavuz Dayı’nın isteği üzerine Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında kamu yararına çalışma cezasına çevrildi. Dayı'nın Fevzi Paşa İlköğretim Okulu’nda temizlik işleri yapmasına karar verildi.

Yavuz Dayı, “Eşim ile çocuklar yüzünden tartıştık. Sinirlenince eşime tokat attım. Eşimi darp etiğim için hakımda kamu davası açıldı. Yargılanmamın sonucunda 5 ay hapis cezası aldım. Bu ceza da Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi tarafından kamu yararına çalışma cezasına çevrildi. Şimdi hafta içi ilk öğretim okulunda sabah 08.00 ile akşam 17:00 arasında temizlik yapıyorum. Hapis yatmaktansa böyle bir ceza çekmek daha iyi. Eşime karşı şiddet kullanmamayı da öğrendim” dedi.

Okul Müdürü Bekir Sıtkı Şekerci ise, “Yavuz Dayı okulumuza geldiğinde biraz tedirgin olduk. Bir mahkumun cezasını okulumuzda çekecek olması bizleri biraz korkuttu. Fakat daha sonra onu tanıdıkça bu tedirginliğimizin yersiz olduğunu anladık. Gerçekten iyi bir insan. Böyle bir arkadaşımız ile tanışmak bizleri mutlu etti. İşini gayet düzgün yapıyor” dedi.
Old 21-11-2008, 16:40   #66
av.sally

Atatürk Havalimanı tecavüz skandalıyla çalkalanıyor...

AirportHaber.com'un haberine göre geçtiğimiz günlerde Paris’e gitmek üzere Tunus’tan İstanbul’a gelen ancak vizesi olmadığı için Atatürk Havalimanı’nda mahsur kalan 20 yaşındaki genç kıza defalarca tecavüz edildiği iddia edildi.

İstanbul aktarmalı olarak Paris’e gitmek isteyen ancak vize problemi nedeniyle AHL’de mahsur kalan kıza yardım etmek istediğini söyleyen ve bir turizm şirketinde çalıştığı belirtilen personelin genç kızı “Ben sana vize alırım” yalanıyla kandırdığı söyleniyor. AHL’de çalışan bu personelin yalanına kanan 20 yaşındaki S.R.’nin ızdırabı da bu saatten sonra başlıyor.

Vize alma yalanıyla S.R.’yi kandıran personelin genç kızın uçak biletini yırttığı ve Avcılar’da bulunan bir eve götürdüğü belirtiliyor. Götürüldüğü evde 3-4 gün boyunca uyuşturucu ve alkol verilerek çok sayıda kişi tarafından tecavüze uğradığını iddia eden S.R. ise bu vahşetten ancak kaçarak kurtulabildiğini emniyet birimlerine verdiği ifadede belirtti.

Olayın ardından, mağdur olan genç kıza ise yine Atatürk Havalimanı’nda faaliyet gösteren bir turizm şirketinin yetkilileri sahip çıktı. Tecavüze uğradıktan sonra ülkesine dönmesi için tekrardan AHL’ye gelen 20 yaşındaki genç kıza, turizm şirketinin personeli arasında topladıkları parayla dönüş bileti aldı ve anlaşmalı oldukları bir otelde 2 gün boyunca konaklamasını sağladı. Turizm şirketinin yetkilileri, AirportHaber’e yaptıkları açıklamada bu tür olaylara karışanların kısa sürede yakalaması gerektiğini ifade ettiler.

Genç kızın yaklaşık 3 hafta kadar önce İstanbul aktarmalı olarak Paris’e giden annesinin yanına gitmek için İstanbul’a geldiği belirtildi.

Mağdure bugün ülkesi Tunus’a gönderildi.

Skandalın en büyük tanığının ülkesine gönderilmesiyle birlikte olayın nasıl çözümleneceği ise tam bir muamma...
Old 21-11-2008, 16:41   #67
Atahun

Ben bu "Denetimli serbestlik yasası" nı çok sevdim. Hakimlerimizden devamını bekliyoruz.

Bence bu ceza, ağırlaştırılmış müebbetten beter.
Old 14-12-2008, 08:44   #68
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Yargıtay: 16 yaşında evlenmek için olağanüstü bir durum gerekir

Yargıtay, 15 yaşındaki kız çocuğunun evlenmesine izin veren yerel mahkeme kararını bozma gerekçesinde ‘Yasalara göre ancak olağanüstü hallerde 16 yaşını doldurmuş olanların evlenmesine izin verilebilir’ dedi

MESUT HASAN BENLİ

ANKARA - Türkiye’de evlilik yaşının 14’e indirilmesi tartışılırken, Yargıtay emsal bir karara imza attı. Yargıtay, çocuk yaşta evliliklerde 16 yaşını doldurma şartı arandığını, ancak bu durumun bile “olağanüstü durumlar için geçerli” olduğunu belirterek, 15 yaşındaki kız çocuğun evlenmesine izin veren yerel mahkeme kararını bozdu.
Vakit yazarı Hüseyin Üzmez’in tahliye skandalının yaşandığı günlerde Adalet Bakanlığı’nın organize ettiği bir toplantıda evlilik yaşının 14’e indirilmesi ve tecavüzde şikâyet yaşını 15’ten 14’e düşeren yasa değişikliği için hazırlık yapıldığı iddiaları ortaya atılmıştı. Evlilik yaşının indirilmesi tartışmaları sürerken Yargıtay emsal bir karara imza attı.
Eskişehir 1. Aile Mahkemesi 15 yaşındaki Nilgün G.’nin evlenmesine izin verdi. Ancak Adalet Bakanlığı yerel mahkemenin kararına ‘kanun yararına bozulması’ talebiyle itiraz etti. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı sunduğu tebliğnamede bakanlığın önerisine katılarak kararın bozulmasını istedi. Karara yapılan itirazlar üzerine dosya Yargıtay 2. Hukuk Dairesi’nin gündemine geldi. Daire yerel mahkemenin kararını bozdu.

Önemli bir sebep lazım
Yargıtay bozma gerekçesinde, 1 Ocak 2002’de yürürlüğe giren Türk Medeni Kanunu’nda hâkimlerin ancak “olağanüstü durumlarda ve pek önemli bir sebep” ile 16 yaşını doldurmuş erkek veya kadının evlenmesine izin verilebileceğinin öngörüldüğünü kaydetti. Daire, ayrıca hâkimlerin olanak bulundukça karar vermeden önce anne ve babanın dinlenebileceğine de vurgu yaptı. Kararda, evlenmesi istenen N.G’nin 1991 doğumlu olduğuna dikkat çekilerek, “N.G’nin dava tarihinde 16 yaşını doldurmadığı anlaşılmaktadır” denildi. Yargıtay, Aile Mahkemesi’nin evlenme izni verdiği ve ailelerin de rıza gösterdiği evliliğin Medeni Kanun gereğince geçersiz olduğuna dikkat çekti. Yargıtay, “Mahkemece yasal şartların oluşmaması nedeniyle davanın reddine karar verilmesi gerekirken Türk Medeni Kanunu’nun 124/2. maddesi hükmüne aykırı olarak evlenmeye izin verilmesi usul ve yasaya aykırıdır” dedi. Yargıtay, söz konusu kararı oybirliği ile aldı.

14’ünde evliliğe izin önermişlerdi
Adalet Bakanlığı’nda 9-10 Ekim tarihlerinde Türk Ceza Yasası’nın (TCY) çocukların cinsel istismarına dönük maddeleriyle ilgili değişiklik önerilerini görüşmek üzere bir toplantı yapılmıştı. Adalet Bakanlığı Kanunlar Dairesi Genel Müdürlüğü, Yargıtay 5. Ceza Dairesi, Ankara Çocuk Savcısı, Ankara Barosu ve Adli Tıp Kurumu temsilcisinin katıldığı toplantıda çocukların cinsel istismarına dönük suçlarla ilgili yapılacak değişiklikler masaya yatırıldı. Toplantıda Yargıtay 5. Ceza Dairesi temsilcisi, Medeni Yasa ve TCK’da hâkim iznine bağlı olarak 16, rıza ile 17 olan evlenme yaşının 14’e indirilmesi, tecavüzcünün tecavüz ettiği kişiyle evlenmesi durumunda, cezanın ortadan kaldırılmasına ilişkin eski TCY’de olan hükmün yeniden konulması, eşin tecavüzü durumunda ‘2 yıldan 7 yıla kadar’ olan cezanın ‘6 aydan 1 yıla kadar’a düşürülmesi önerileri gelmişti.
http://www.radikal.com.tr/Radikal.as...&CategoryID=98
Old 15-12-2008, 11:24   #69
av.sally

Karisina, "Aptal misin?" Diyen Kocaya Ceza..

Yargitay 2. Hukuk Dairesi, karisina "Aptal misin? Nicin anlamiyorsun?" diyen kocanin kusurlu olduguna karar vererek, tazminat odemesine karar verdi.

Yerel mahkemenin kararini bozan Yargitay, verdigi emsal kararda su gorusleri dile getirdi:

"Davalinin birlik gorevini yerine getirmedigi (TMK. 185/3.m)ve esine "...aptal misin nicin... anlamiyorsun..." dedigi anlasilmaktadir. Turk Medeni Kanununun 174/2 maddesi, bosanmaya sebebiyet vermis olan olaylar yuzunden kisilik haklari saldiriya ugrayan tarafin, kusurlu olandan manevi tazminat isteyebilecegini ongormustur.

Toplanan delillerden evlilik birliginin temelinden sarsilmasina sebep olan olaylardan tazminat isteyen kadinin agir ya da esit kusurlu olmadigi, bu olaylarin kisilik haklarina saldiri teskil ettigi anlasilmaktadir. O halde mahkemece, taraflarin sosyal ve ekonomik durumlari, tazminata esas olan fiilin agirligi ile hakkaniyet kurallari dikkate alinarak davaci yararina uygun miktarda manevi tazminata hukmedilmesi gerekir. Bu yonun dikkate alinmamasi dogru gorulmemistir."
Old 17-12-2008, 16:14   #70
av.sally

Eşine tokat attı, 5 ay hapis cezası aldı

Aksaray'da eşine attığı tokat yüzünden 5 ay hapis cezasına çarptırılan genç, cezası 2.5 ay kamuda çalışma yükümlülüğüne çevrilince belediyede taş döşemeye başladı.

Döner ustası Kamil Ünal (23), eşi Gülnur ile 4 yıl önce görücü usulüyle evlendiğini, şiddetli geçimsizlik nedeniyle ayrılmak istediğini, ancak ayrılmak istemeyen eşi ile aralarında sürekli tartışma ve kavga yaşandığını söyledi.

Boşanmak istediği eşi ile yaptıkları bir tartışma sonrası eşinin bayıldığını, yere yığılan eşini ayıltmak için tokat attığını savunan Ünal, şunları kaydetti:

“Şiddetli geçimsizlik nedeniyle eşimden ayrılmak istedim. Ancak eşim iş yerime gelerek sürekli beni rahatsız ediyordu. Benimle barışmak için yanıma gelmişti. Yeniden biraraya gelmek istediğini söylediği sırada baygınlık geçirdi. Ben de yanımdaki arkadaşımla birlikte ayıltmaya çalıştım. Ayıltmak için yüzüne birkaç kez tokat vurdum. Ayıldıktan sonra hastaneye gitmiş ve 'dayak yedim' diye rapor almış, benden davacı olmuş. Mahkeme bana 5 ay hapis cezası verdi. Daha sonra bu cezayı 2.5 aylık kamu kuruluşunda çalışma yükümlülüğüne çevirdi.”

Yükümlülüğünü Aksaray Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nde yerine getirmeye başlayan Ünal, eşi ile bir araya gelmeyeceğini belirtti.
Old 19-12-2008, 16:52   #71
av.sally

Avukatına tecavüz etmeye kalktı 19 Aralık 2008

Soner KOCAER/ANTALYA, (DH

ANTALYA'da avukat 26 yaşındaki F.Ü., 2 yıldır müvekkilliğini yaptığı Hüseyin S.'nin saldırısına uğradı. Avukata cip içerisinde tecavüze kalkışan 43 yaşındaki Hüseyin S., kadının çığlıklarını duyan polisler tarafından yakalandı. Zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bir icra takibi için emekli icra müdürü ile birlikte Manavgat'a giden avukat F.Ü.'ye, 2 yıldır müvekkili olan ve en son 200 bin euro'luk bir icra takibini yaptığı Hüseyin S.'den telefon geldi. Hüseyin S. avukat kadına, davası süren bir konuyla ilgili görüşmek istediğini söyledi. Saat 21.00 sıralarında Manavgat'ta bir restoranda bir araya gelen F.Ü. Hüseyin S., adı açıklanmayan emekli icra müdürü ve Hüseyin S:'nin bir arkadaşı, uzun süre oturup yemek yedi. Avukat F.Ü. dışındakiler yemekte alkol aldı. Avukat F.Ü., saat 01.30 sıralarında Antalya'ya dönmesi gerektiğini söyleyerek masadakilerden izin istedi. Hüseyin S., avukata kendisinin de Antalya'ya gideceğini belirterek götürebileceğini söyledi. F.Ü. bu teklifi kabul ederek Hüseyin S.'nin cipine bindi.

EVLENME TEKLİFİ ŞAKASI

İkili birlikte Antalya'ya doğru yol alırken, Hüseyin S. cipi yol kenarında durdurup, “Şimdi belediye başkanını arıyorum, gelsin bizim nikahımızı kıysın, seninle evlenelim” dedi. Bu teklif üzerine avukat kadın cipten inmek istedi. Hüseyin S., F.Ü.'nün cipten inmek istemesi üzerine, “Şaka yaptım, sen de hemen inanıyorsun. Tamam gel lütfen” diyerek yola devam etti. İkili bir süre sonra Antalya'ya ulaştı ve avukat F.Ü.'nün evinin de bulunduğu Uncalı Mahallesi'ne geldi. Hüseyin S., avukat kadını evine götürmek yerine sokaklarda ciple dolaşmaya devam etti. F.Ü., “Artık neredeyse sabah oldu, beni götürün de evime gidip dinleneyim” dedi. Hüseyin S. ise iddiaya göre cipi yolun kenarına çekerek genç kadının üzerine saldırdı.

‘SEVGİLİMDİ’ İDDİASI

Hüseyin S., avukata tecavüz etmeye çalışırken genç kadın çığlık atarak yardım istedi. Uzun süre tecavüze direnen F.Ü'nün yardımına, çığlıkları duyan Fatih Polis Merkezi'nde görevli polis memurları yetişti. 8 polis memuru genç avukatı Hüseyin S.'nin elinden kurtarıp saldırganı gözaltına aldı. Hüseyin S.'den şikayetçi olan Avukat F.Ü., adli tıp kurumundan da rapor aldı.

Hüseyin S. polisteki ifadesinde, “F.Ü. benim sevgilimdi. Ispatlayacağım” dedi. F.Ü. ise sevgili olduklarının yalan olduğunu, zanlının kendisini kurtarmak için böyle birşey uydurduğunu söyledi. Hüseyin S., ifadesinin ardından sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.
Hürriyet Gazetesi
Old 22-12-2008, 10:46   #72
av.sally

Dünya Güzeli, uğradığı tecavüzü film yapıyor

Faruk ZABCI / LONDRA

Dünya güzeli seçilmeden yedi hafta önce uğradığı tecavüz sırasında hayatını kaybetme tehlikesi geçiren İsrailli model Linor Abargil (28), kadın kurbanlar ırz düşmanlarının peşini bırakmasın diye kendi öyküsünü anlatan bir belgeselde oynuyor.

Linor Abargil fotoğrafları

Olaydan on yıl sonra suçun işlendiği yere gidip tecavüz gününü tekrar yaşayan İsrailli model,"Bu belgeseli 10 yıl önce yapsaydım, kurban gibi görülürdüm" dedi. Ünlü aktör Gregory Peck’in 50 yaşındaki kızı Cecilia Peck’in yönettiği filmde Abargil, tecavüzü şöyle anlatıyor: İtalya’da moda defilelerinde çalışırken sıkılan ve İsrail’e dönmeye karar veren model kızın Milano’da bir seyahat acentasına gittiği, Roma’ya uçaklarda yer bulamayınca seyahat acentasındaki Uri Schlomo’nun otomobiliyle gitme teklifini kabul ediyor. Şehir dışında BMW’sini durduran Uri Schlomo, genç kıza çektiği bıçağı saplarken ağzını ve kollarını bantlıyor. Saldırgan model kıza tecavüz ettikten sonra kafasına plastik torba geçirip iple boğmaya kalkışıyor. Ertesi gün genç model, İtalyan polisine başvuruyor ama sorgulaması yapılan Schlomo serbest bırakılıyor. İsrailli dedektifler devreye girerek İsrail’e seyahat eden saldırganı tutukluyorlar. Sonuçta saldırgana 16 yıl hapis cezası veriliyor.
Old 22-12-2008, 11:20   #73
uye8490

Kendi 8, kocası 58 yaşında!

22 Aralık 2008 Pazartesi 10:44

Suudi Arabistan, sekiz yaşındayken 58 yaşında bir adamla evlendirilen kızın boşanma talebini reddetti.
Suudi Arabistan mahkemesi babası tarafından sekiz yaşındayken 58 yaşında bir adamla evlendirilen kızın boşanma talebini reddetti. Küçük kızın boşanma talebi babasından ayrı olan annesi tarafından, evlilik gerçekleştikten hemen sonra, Ağustos ayında gerçekleştirildi.

Telegraph'ın haberine göre, küçük kızın yakın akrabaları evlilik gereği cinsel birleşmenin henüz gerçekleşmediğini ve kızın babasının bunun on yıl sonra yani küçük kız 18 yaşına geldiğinde gerçekleşmesini istediğini söylediler.

Baba, kızını 30.000 Riyal (8.000 Dolar) karşılığında evlendirdi ve mali problemlerini de bu yolla çözmüş oldu.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=170974
Old 23-12-2008, 16:01   #74
üye18332

Önemli www.hurriyet.com.tr

Ev sahibi tecavüz etti

İsmail AKDUMAN/SAMSUN, (DHA).hurriyet2008

SAMSUN’da 2,5 yıllık evli 28 yaşındaki A.K. ev sahibi 45 yaşındaki Cengiz H.’nin kendisine tecavüz ettiğini öne sürerek şikayetçi oldu. Tutuklu yargılanan Cengiz H. duruşmada ‘pişman’ olduğunu söyledi.

Kadifekale Mahallesi’nde 5 ay önce meydana gelen olayda Cengiz H., 5 katlı binanın alt katında oturan kiracısı 28 yaşındaki A.K’ye, evde kimsenin olmadığı sırada zorla ters ilişkiye girerek tecavüz etti. Ardından da ölümle tehdit edip olayı kimseye anlatmamasını istedi. Cengiz H., olaydan 2 ay sonra bulaşık süngeri istemek için yine A.K’nin evine gitti. A.K’nin ‘bulaşık süngeri yok’ deyip kapıyı kapatmak istemesi üzerine de zorla eve girdi. Ardından da genç kadının ağzını eliyle kapıp yere yatırdı ve üzerindeki elbiseleri çıkartmaya çalıştı. A.K.’nın bağırması üzerine de korkup kaçtı. Bu sırada hurdacılık yapan A.K’nin eşi eve geldi. Eşinin durumu anlatması üzerine birlikte polise giderek şikayetçi oldu.

ÖNCE İNKAR, SONRA KABUL ETTİ

Polis tarafından yakalanan Cengiz H., çıkartıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı. Samsun 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmada önce suçlamaları kabul etmedi ve A.K ile kendi rızasıyla ilişkiye girdiğini öne sürdü. Tutuklanmadan önce nöbetci mahkemede kendisine yöneltilen suçlamaları kabul ettiğine dair ifadesi okununca da pişman olduğunu söyledi, “İlk olayda, evde tadilat vardı. Kadının eşini tahta alması için evden uzaklaştırdım. Sonra da kendisiyle ters ilişkiye girdim” dedi. İkinci olayda ise tecavüz olayının meydana gelmediğini anlatan Cengiz H., “Evde yalnız olduğunu anlayınca, kapıyı iterek içeri girdim. Kendisini yere yatırıp elbiselerini çıkardım. Karşı koymaya çalışıyordu. Ben de pantolonumu çıkardım. Ancak ilişkiye girmedim. Bağırmaya başlayınca kendi daireme gittim. Çok pişmanım” diye konuştu..

CİNSEL BİRLEŞME KORKUSU

Duruşmaya katılan A.K. ise, eşi A.K. ile 2.5 yıl önce evlendiğini, ancak cinsel birleşme korkusu yaşadığı için psikolojik tedavi gördüğünü anlattı. A.K. “Ev sahibimden şikayetçiyim. Benimle zorla ters ilişkiye girdi. Bu durumu kimseye anlatmamam için de beni ölümle tehdit etti. Son olayda yine benimle zorla ilişkiye girmek istedi. Bağırınca korkup kaçtı. Durumu eşime anlattım. Bu olaylar nedeniyle de psikolojik destek alıyorum” diye konuştu.

Öte yandan genç kadının raporunda bakire olduğu ortaya çıkarken, mahkeme genç kadının beden ve ruh sağlığının bozulup bozulmadığının araştırılması için duruşmayı erteledi.
Old 25-12-2008, 17:53   #75
av.sally

Okula giden kızlar öldürülecek

A.A.

Kızların ocak ayından sonra okula gitmemelerini aksi halde öldürüleceklerini açıkladılar.

Pakistan'ın Svat vadisinde üslenen Taliban militanları, kızları okula gitmemeleri için uyardı. Yerel yetkililerin açıklamasına göre, bölgede yasa dışı yayın yapan bir radyo istasyonunda mesajı yayımlanan Taliban yetkilisi Şah Duran, kızların Ocak ayından sonra okula gitmemelerini istedi ve aksi yönde davranacakların öldürüleceği tehdidini ileri sürdü.

Taliban yetkilisi, "Kızlarınızı okula göndermekten vazgeçmeniz için 15 Ocağa kadar vaktiniz var. Bu uyarıyı dikkate almazsanız kızları öldürürüz" ifadesini kullandı. Okul yöneticilerini de tehdit eden Taliban, aksi halde okulları havaya uçuracaklarını bildirdi.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi