Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

.tedbir nafakası

Konuyu Kilitleyin
Old 01-01-2011, 01:55   #1
sevgi_01

Varsayılan .tedbir nafakası

iyi günler ,benim boşanma davam var ve mahkemede hakim gelecek celse tedbir nafakasına değer biçilmesine dedi..nafakamı bağlanacak öylemi demek istedi? ayrıca 2009 haziran ayında açmıştım gelecek celse 2011 mart ayı..arada 21 ay var..bu aylarında nafakasını alacakmıyım? yoksa verdiği tarihten itibarenmi alırım..alırsam peşinmi taksitlemi alırım..teşekkürler..mutlu yıllar
Old 01-01-2011, 09:27   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan sevgi_01
iyi günler ,benim boşanma davam var ve mahkemede hakim gelecek celse tedbir nafakasına değer biçilmesine dedi..nafakamı bağlanacak öylemi demek istedi? ayrıca 2009 haziran ayında açmıştım gelecek celse 2011 mart ayı..arada 21 ay var..bu aylarında nafakasını alacakmıyım? yoksa verdiği tarihten itibarenmi alırım..alırsam peşinmi taksitlemi alırım..teşekkürler..mutlu yıllar

Sayın konuk,
Mahkemenin ara kararından, bir sonraki duruşmada tedbir nafakasına karar vereceği anlaşılmaktadır. Dava dilekcenizde talep etmişseniz tedbir nafakasına dava tarihinden itibaren başlamak üzere karar verilir. Bu birikmiş nafakaları ve her ay işleyecek tedbir nafakasını alabilmek için icra takibi yapmanız gerekir. Karşı taraf icra dosyasına kendiliğinden ödeme yapmaz ise maaş ya da ücretine ve mallarına haciz konulmasını isteyebilirsiniz.
Davanızı ve sözkonusu icra takibini bir avukat aracılığı ile yürütmeniz sizin yararınızadır. Örneğin davanızda bir avukatla temsil edilseydiniz, tedbir nafakasına karar verilmesi böyle 2 yıla yakın gecikmezdi. Ayrıca dava ve icra takiplerinde hukuksal işlemler karmaşık ve belirli sürelerde yapılması gereken işlerdir. Bu nedenle de bir avukattan doğrudan hukuksal yardım almanızı öneririm.
Old 01-01-2011, 13:12   #3
Konuk

teşekkürler..
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi