Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

hakimlik savcılık sınavlarına yönelik kursların yararları neler?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 20-07-2007, 17:04   #1
EVRİM

Varsayılan hakimlik savcılık sınavlarına yönelik kursların yararları neler?

Merhaba arkadaşlar,bu sene hukuk fakültesinden mezun oldum.Hakimlik savcılık sınavlarına hazırlanmayı düşünüyorum.Bildiğim kadarıyla bu sınavlara yönelik dershaneler var.Sizce bu kurslara gitmemin bana yararı olur mu?Aranızda gidenler varsa yararını gördüler mi?Ve gidersem ankaradaki bir kursa yazılacağım ankaradaki hangi kursları tercih etmeliyim?bu konularda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Old 20-07-2007, 21:01   #2
Av.Turan

ben o kurslara hiç gitmedim,hakimliği de düşünmedim ama bir yararını söyleyebilirim. kurs sahipleri okul mezunu olmadıkları halde birkaç gence diğer gençlere ders anlattırarak iyi paralar kazanıyorlar...
Old 21-07-2007, 00:55   #3
semih

Varsayılan Tercih sizin..

Kursların yararı mutlaka var .
Ancak benim etkili oldugunu düşündüğüm bir kurs var .İsmini vermek istemiyorum,yanlış anlaşılmaması adına. + Benim tanıma fırsatı bulduğum kursun hocaları Ank Huk. ta araştırma gorevlisi olan ve cok tutulan kişiler olduklarını biliyorum özellikle Medeni,Eşya,Borclar dersleri açısından..
Fakat,şunuda söyleyebilirim gerek kursa devam eden arkadaslarımdan gerekse kursa gidip, hakim savcı olan arkadaslardan edinimlerime göre;
kursun en yararlı etkilerinden biri size ders calısma acısından sistematiğe sokması ile kendine has notlarıdır.Notları inceledim,-ki zaten notlar cıkan soruların istatistiklerine göre hazırlanmıs- yararlı ama kesin cözüm değil.
Sonuç olarak; zaman yeterli,en iyi kaynağın kitaplar olduğunu düşünüyorum,notlar yanıltabilir.Kursa gitmeden de sıkı bir calısmayla mutlaka yapılabileceğine inanıyorum.
Şunu da belirtmeliyim ki son yapılan sınav artık çıtanın cok yükseldiğini göstermiştir.Çok sıkı çalışmak gerek.
Başarılar..
Old 25-12-2008, 16:55   #4
üye8892

Hakimlik sınavlarına yönelik kursların yararı mutlaka vardır.Ancak iş kişinin kendisinde biter.planlı programlı olursanız ve bu mesleği çok isterseniz ve tabii neticede çok çalışırsanız mutlaka kazanırsınız.kazanılmayacak bir sınav değil. kursa da gitmenize gerek olmaz.eğer ders çalışmakta bir plan uygulayamıyorsanız kursa gitmenizde yarar var.çevremde böyle kursa gidip de ilk yirmilerde kazanan vardı.bildiğim kadarıyla kurslar daha çok soru çıkabilecek konuları çalıştırıyormuş.
Benim bu konuda fikirlerim bunlar.. çok iyi planlı çalışmayla tabii bir de kısmetinizde varsa mutlaka bu sınav kazanılır.selamlar...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi