Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

Film Önerileri

Yanıt
Old 04-08-2008, 09:17   #181
Gülümse

Metin Erksan'ın Kuyu isimli filmi gerçekten etkileyici bir film...
Old 04-08-2008, 22:49   #182
halit pamuk

Batman'i (Kara Şövalye) mutlaka seyredin. Gerçekten konu itibariyle çok çok iyi.
Old 10-08-2008, 20:44   #183
hakimm

evet ben de çok beğendim aksiyondan romantizme her şeyi içeren bir film diyebilirm
Old 17-08-2008, 17:10   #184
üye23159

Red Dragon
American Gangster
3:10 to YUMA
The Depertad
In the name of the father
Touch of Evil
Nurenberg Mahkemesi
Cadı Kazanı
Prestige
İlizyonist
The Client
True Believer
12 Angry Men
Time to kill
A beautiful mind
Rain Man
Pelican Brief
Sleepers
A few good men
Old 17-08-2008, 22:35   #185
BaharB

Varsayılan kırık bir aşk hikayesi

"Kırık Bir Aşk Hikayesi"ni bu gün bilmem kaçıncı defa tekrar izledim TRT 2' de. Filmde, Kadir İnanır'ın "seni seviyorum" dediğinde Hümeyra'nın yüzünde oluşan korku ifadesi, hikayenin de en kısa özetidir. İşin kötüsü, birey olmaya çalışan kadının bu korkusu haklı bir korkudur. Nitekim bir müddet sonra Kadir'in tokatı yanağında şakırdayacak, seneler sonra, otobüsün bir benzin istasyonunda mola vermesiyle yaptıkları kısa görüşmede (aslında bakışma demek daha doğru olur) Hümeyra "sarıkanat" ın öldüğünü söyleyecek, Kadir İnanır ise sarıkanat'ı falan unuttuğundan ancak "höö" diyebilecektir.
Film aynı zamanda insanın ruhunu daraltan kasaba havasını da çok iyi yansıtmıştır izleyiciye. Enteresandır Ayvalık'ın o kapalı ve bulanık denizi bende hep bir göl kenarı duygusu yaratmakta ve sıcak yaz günlerinde ruhuma bir sıkıntı vermektedir. Hep merak etmişimdir Ömer Kavur Ayvalık'ı mekan olarak seçerken bu da aklına gelmişmidir diye.
Old 17-08-2008, 22:54   #186
Av.Mehmet Saim Dikici

Hotel Ruanda... beni en çok etkileyen filmlerden birisidir.

Kadir abimizin "Höö!" 'süne gelince: Kısaca ve kabaca "Hö!"
Old 17-08-2008, 23:22   #187
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan BaharB
Film aynı zamanda insanın ruhunu daraltan kasaba havasını da çok iyi yansıtmıştır izleyiciye. Enteresandır Ayvalık'ın o kapalı ve bulanık denizi bende hep bir göl kenarı duygusu yaratmakta ve sıcak yaz günlerinde ruhuma bir sıkıntı vermektedir. Hep merak etmişimdir Ömer Kavur Ayvalık'ı mekan olarak seçerken bu da aklına gelmişmidir diye.

Bunca güzel manzaraya rağmen zaman zaman ruh sıkışması yaşamamın nedeni daha bir anlaşılır olduysa da , Ayvalık'ın denizinin kapalı ve bulanık olduğunu söylemek, mavi bayraklarımızı görmezden gelmek, dahası en güzel sualtı dünyasının Ayvalık'ta olduğu bilgisi de eklendiğinde, aşırı olumsuzlama olarak göründü gözüme
Old 18-08-2008, 15:23   #188
Gülümse

Bence Ömer Kavur "ruhu sıkışmadan" güzel bir film çekmek için o mekanı seçmiştir.
Old 18-08-2008, 18:17   #189
BaharB

Alıntı:
Yazan Gulumse
Bence Ömer Kavur "ruhu sıkışmadan" güzel bir film çekmek için o mekanı seçmiştir.

Sayın Gulumse;
Gayet sıradan bir izleyici olarak çok ciddiye aldığım sinema sanatı hakkında iddialı yorum ve eleştirilerde bulunmak veya insan psikolojisi hakkında ahkam kesmek gibi bir densizlik yapmak istemem. Üstelik üyelik bilgilerinize de göz gezdirmişken...

Ancak Serdar Ortaç şarkılarıyla bir türlü duygulanamayan, orta yaşlı, az çok hayat tecrübesi edinmiş bir insan olarak düşüncelerimi yine de takdire sunmak isterim. Ömer Kavur'un "Kırık Bir Aşk Hikayesi"den başka "Amansız Yol", "Anayurt Oteli", "Gizli Yüz", "Akrebin Yolculuğu" gibi filmlerini izledim ve hatırımda bana huzur veren hiç bir sahne yoktur... Şunu düşünmüşümdür hep: Ömer Kavur'un yaratıcılığı belki de filmlerine de yansıyan ve kendinde olan bu iç sıkıntısından geliyordu,sanatçı Ömer Kavur bu haleti ruhiye ile besleniyordu. İntiharlar, filmlerine izleyicinin uykusunu dağıtmak için girmemişti herhal...

Buradan hareketle, bendeki Ayvalık algılamasıyla bir bağlantı kurmaya çalışmıştım. (Tekrar yolum düştüğünde Ayvalık'ın mavi bayraklarını ve su altı dünyasını görmeye çalışacağım. Ancak ben, iyi beslenmiş kefallerden başka bir şey göreceğimi sanmıyorum. )

Her neyse, siz ne düşünürsünüz bilmem ancak bakın Macit Koper, Ömer Kuvur'un cenazesinin başında ne diyor: "Bireyin yalnızlığına inanırdı. Sineması da öyleydi. Belki de yalnızlığını paylaşmak istemediği için gitti..." Yine "Ömer Kavur 'yalnızlığın' ruhsal çöküntülerini irdeler filmlerinde ama yalnızlığı savunmak gibi kaygısı da yoktur. Gizli Yüz, kurgusal bir yalnızlığın gerçek yaşamla örtüştüğü bir başyapıt olarak karşımıza çıkar." (Prof. Dr. Suat Çağlayan, eski Kültür Bakanı) "Kavur aynı zamanda taşranın ve Anadolu'nun betimleyicisidir. Onun Anayurt Oteli'ne kadar hiçbir Türk filmi, Türk taşrasındaki o küçük ve kayıp kasabaların iç burkucu yalnızlığını ve insanoğlunun o coğrafyada akılla ilişkili sorunlar yaşayabileceği gerçeğini vurgulayamamıştır." (Atilla Dorsay, sinema yazarı) (http://www.radikal.com.tr/ek_haber.p...&haberno=1627)
Saygılarımla...

Old 24-08-2008, 20:50   #190
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Lanetliler kraliçesi...(çok güzel bir vampir ve aşk filmi diyelim)
Old 25-08-2008, 12:40   #191
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan yağmurdamlası
Lanetliler kraliçesi...(çok güzel bir vampir ve aşk filmi diyelim)
,

Old 25-08-2008, 12:48   #192
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Aşkı uğruna vampir oldu
Old 25-08-2008, 22:16   #193
av.esra ipek

god send
elizabeth altın çağ
apocalypto
operadaki hayalet
..kesinlikle izlenmeliler..
Old 26-08-2008, 19:23   #194
av.esra ipek

apocalypto
elizabeth altin cag
operadaki hayalet

mutlaka izlenmeliler..
Old 28-08-2008, 22:22   #195
Av.İsmail

the dark knigt süper bir film izlemenizi tavsiye ederim.
Old 30-08-2008, 02:37   #196
ceren888

leon(kesinlikle)
lorenzo'nun yağı
yeni evli(çok güzel bi romantik komedi)
click
burada olan burada kalır
yüzyüze(kurgu çok güzel diye düşünmekteyim=))
forrest grump
dedektif
cleaner
kanlı elmas
cennet gibi(aşk)
büyülü aşk(çok hoş bi film=))
bakış açısı
göz
Old 04-09-2008, 17:28   #197
Gülümse

Vizyondaki filmler hakkında önerisi olan kimse yok mu? Hayır yakında sinema-tek'e döneceğiz...
Old 06-09-2008, 09:06   #198
regan

Eğer izlememişseniz,benim çok beğendiğim birkaç film tavsiye ediyorum arkadaşlar..
Alfred Hitchcock'tan Psycho(Sapık),Dial M For Murder(Türk Tv'lerinde "Cinayet Var" ismiyle oynuyor),The Man Who Knew Too Much(Çok Şey Bilen Adam),
Michael Curtiz'den Maltese Falcon(Malta Şahini).Bu filmin başrolünde Humprey Bogart var.Bana göre oyunculuk sanatının zirve yaptığı bir film.
Carol Reed'den The Third Man(Üçüncü Adam).Kara Film sevenler için mükemmel bir film.
Ve daha birçoğu...Sinemayı seviyorum..
Old 11-09-2008, 10:15   #199
Oğuzhan S.

Eğer kısa bir film istemiyorsanız, hayatın anlamı üzerine biraz kafa yormak istiyorsanız, filmde ilginç şeyler arayan biri iseniz sizere önerebileceğim film kesinlikle ESARETİN BEDELİ (The Shawshank Redemption)Dünya sinema tarihinin en iyi filmi olarak gösteriliyor film. (imdb.com'da)
Old 11-09-2008, 11:04   #200
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Gulumse
Vizyondaki filmler hakkında önerisi olan kimse yok mu? Hayır yakında sinema-tek'e döneceğiz...

Uçurtma Avcısı
Daha önce kitabını okuyup beğenmiştim. Filmi de kitaba sadık kalınarak hazırlanmış Özellikle dış çekimlerdeki görüntülere bayıldım.
Bilgi için:
http://beyazperde.mynet.com/film.asp?id=3881
http://beyazperde.mynet.com/sinekritikdetay.asp?id=1649
Old 11-09-2008, 11:21   #201
Ayşegül Kanat

Varsayılan Esaretin Bedeli

Alıntı:
Yazan Oğuzhan S.
Eğer kısa bir film istemiyorsanız, hayatın anlamı üzerine biraz kafa yormak istiyorsanız, filmde ilginç şeyler arayan biri iseniz sizere önerebileceğim film kesinlikle ESARETİN BEDELİ (The Shawshank Redemption)Dünya sinema tarihinin en iyi filmi olarak gösteriliyor film. (imdb.com'da)

Sayın Oğuzhan Dramatik Yazarlık Dersleri'nde sözünü ettiğiniz senaryoyu incelemiş "en iyi, sağlam kurgu" olup olmadığnı tartışmıştık. Filmde bize inanılır gelmeyen tek sahne posterlerin, karakter tünele girince nasıl kapalı kalabileceği idi.

Sınıf arkadaşlarımdan biri ABD'de eğitim gören,üniversitede Psikoloji dersleri veren babasına sorunumuzu aktardığında "Türk kafası ile düşünüyorsunuz. ABD'de öyle yapıştırıcılar var. Böyle bir iş yapılabilir" yanıtını almış. Biz de itirazlarımızı kesmiştik. Aramızda ABD gören yoktu.

Senaryo ve özgün öykü Stephen Kİng'e ait. Birkaç ay önce özgün öyküyü okuduğumda, öykünün "ayaklarının" daha sağlam bastığını gördüm. Filmde siyah bir adama "kızıl" denmesini yadırgamıştım. Öyküde "kızıl",saçlarından dolayı söylenen bir takma ad. Çünkü o kişi İskoç..

Gerçek öyküyü okumak, filmi sevmemi engellemedi. Her ikisi de çok iyi..
Old 14-09-2008, 04:03   #203
Gülümse

Son dönemde gidebileceğiniz üç film var...

Korkuyla beslenen merak unsurları içeren The X Files: İnanmak İstiyorum...

Kevin Costner'in oynadığı; Oyum kime?

The Woman, Kadınlar...

Tabi gitmediyseniz, Akıllı ol, halen vizyonda...
Old 16-09-2008, 22:52   #204
Av.Barış

Az önce "The Awake" isimli filmi seyrettim.Bence kaçırmayın.
American History X
Old 19-09-2008, 00:17   #205
Av.Barış

bu akşam 2 film daha seyrettim.
birisi sizlerin tavsiyesi üzerine "requinem for a dream" filmini izledim.Keşke daha iyi bir yönetmen ile çekilseydi.
Diğeri daha öncedende izlediği "a few good man".Keşke batıdaki avukatlık sistemi bizde de olsaydı
Old 19-09-2008, 11:22   #206
üye8180

Geçen gece televizyonda seyrettim. Yapay Zeka. Bir Steven Spielberg filmi. Çok beğendim. Küçük çocuğun annesine olan özlem ve tutkusu karşısında gözyaşlarımı tutamadım. Hele mavi periye anne özlemi içinde 2000 yıl yalvarması var ya. 2000 yıl dua edip yakaracak kadar güçlü bir sevgi ve özlem olabilir mi hayatta, hala bu konuda düşünüyorum.
Old 21-09-2008, 00:54   #207
Gülümse

Kocası tarafından aldatılan, babası tarafından işten kovulan bir kadın ve onu çevreyen arkadaşları, ergenlik çağında ki kızı, çevresinde kendisinden başka kimse 60 yaşında kalmayınca estetik ameliyatı onlan bir anne...
Filmin son 15 saniyesine kadar hiç bir erkeğin parmağının bile gözükmediği harika bir komedi... Gülmezseniz bile hoş zaman geçireceğinizden eminim...
Old 21-09-2008, 01:57   #208
üye18332

Sanırım izlemeyen yoktur "Gladyatör"....Kaç kere izlediğimi ben bile unuttum ama az önce görünce yine izlemekten kendimi alamadım....
Old 22-09-2008, 23:02   #209
üye23159

Murder of Crows;tavsiye ederim.
Old 22-09-2008, 23:46   #210
Gülümse

"Çelik Manolyalar" veya "Sevgi Sözcükleri" filmlerini seyreden var mı?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi