Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

Hakimlik Sınavı

Yanıt
Konu Notu: 14 oy, 3,50 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 01-10-2007, 16:34   #241
_NALAN_

Themis adlı sınava hazırlık kitabını 2 DEFA ÇÖZMEK ne demek farkındasınız demi?
Old 01-10-2007, 18:30   #242
Canavar Avukat

Alıntı:
Yazan Seyda
Sayın Batur 77;

Bu konuda size katılmıyorum. Bence böyle düşünmenizin nedeni 'sınav sorularının daha zor olacağını düşünmeniz'

Themis'teki soruların birebir aynı olan veya çok benzeri olan sorular vardı Mart 2007 sınavında..

Themis'i üstelik de 2 kez çözen birinin sınavda çok büyük bir sürprizle karşılaşacağını düşünmüyorum.Çünkü kitapta o kadar farklı noktalardan sorular var ki; Themis'i 2 kez çözmek demek, bana göre konuları 2 kez tekrar etmek demek..

Naçizane tavsiyem artık Themis'le uğraşmayıp kalan 3 dersinizi bir tekrar etmeniz.Önceden bir kez okuduysanız bir dersin tekrarı, testleri ile birlikte en fazla 3-4 gününüzü alır.

Tekrar kolay gelsin..

Sagolasin Seyda, korkudan elim ayagima dolasti idare,borclar,ceza ve ticaret derslerim kaldi digerlerini hem themisin 3. baskisi hem de 5. baskisindan bitirdim. Konu olarak da calisacagim dersler bunlar kaldi digerlerinin ders notlari bitti. Insallah yetistiririm, yetistirememekten korkuyorum...
Old 02-10-2007, 00:10   #243
slide

Alıntı:
Yazan Batur77
Sagolasin Seyda, korkudan elim ayagima dolasti idare,borclar,ceza ve ticaret derslerim kaldi digerlerini hem themisin 3. baskisi hem de 5. baskisindan bitirdim. Konu olarak da calisacagim dersler bunlar kaldi digerlerinin ders notlari bitti. Insallah yetistiririm, yetistirememekten korkuyorum...
ya lütfen sakin olur musunbu ne telaşbak gör sen kazanacaksınbu konu başlığı altında en telaşlı arkadaş olman dikkatimi çektisen elinden geleni yapmışsın artık bu yersiz korkuyu bırak...sen bize burdan kazandığının haberini vereceksinbiz de burda batur batur batur diye alkış tutacağıztamam mı şimdi sen alkışlarımızı hayal ederek sakin sakin kendini hırpalamadan çalış olur mu..umarım moral olabilmişimdir..
Old 02-10-2007, 16:50   #244
Seyda

Sevgili Batur;

Benim de İdare, Ticaret ve Medeni Hukuk'un yarısı duruyor

Ama sınava önceden de girmiş biri olarak bana inanabilirsin, kalan 1 ayda tüm derslerin tekrarını bile yapmak mümkün..

Kalan derslerinden önceliği mutlaka Ceza Hukuku'na vermeni öneririm, çünkü sınavda yaklaşık 24 soru Ceza Hukuku'ndan gelecek.Sonra Borçlar'a başla bence..

Ee çalıştıklarını da noktasına virgülüne kadar biliyorsan sorun yok demektir. Dereceye oynuyorsan tabii onu bilemeyeceğim

Bir de aklımdayken, sınava hazırlanan arkadaşları burdan bir kez daha uyarmak isterim ki, özellikle Tarih dersini lütfen hafife almayın. Alan sorularını zaten birçok kişi 60-65 civarında yapıyor. Geçen sınavda da 'Alan Soruları' Türkiye Ortalaması 67 idi.. Önemli olan Genel Kültür bölümünden fazla soru yapabilmek. Çünkü Genel Kültür ortalaması en fazla 37-38 oluyor. Bunun sonucunda da, 40 ve üstü doğru soru sizi birden bire puanlamada yukarı fırlatıyor.

Hepimize kolay gelsin..
Old 02-10-2007, 17:30   #245
Canavar Avukat

Alıntı:
Yazan Seyda
Sevgili Batur;

Benim de İdare, Ticaret ve Medeni Hukuk'un yarısı duruyor

Ama sınava önceden de girmiş biri olarak bana inanabilirsin, kalan 1 ayda tüm derslerin tekrarını bile yapmak mümkün..

Kalan derslerinden önceliği mutlaka Ceza Hukuku'na vermeni öneririm, çünkü sınavda yaklaşık 24 soru Ceza Hukuku'ndan gelecek.Sonra Borçlar'a başla bence..

Ee çalıştıklarını da noktasına virgülüne kadar biliyorsan sorun yok demektir. Dereceye oynuyorsan tabii onu bilemeyeceğim

Bir de aklımdayken, sınava hazırlanan arkadaşları burdan bir kez daha uyarmak isterim ki, özellikle Tarih dersini lütfen hafife almayın. Alan sorularını zaten birçok kişi 60-65 civarında yapıyor. Geçen sınavda da 'Alan Soruları' Türkiye Ortalaması 67 idi.. Önemli olan Genel Kültür bölümünden fazla soru yapabilmek. Çünkü Genel Kültür ortalaması en fazla 37-38 oluyor. Bunun sonucunda da, 40 ve üstü doğru soru sizi birden bire puanlamada yukarı fırlatıyor.

Hepimize kolay gelsin..

Idare ve Ticaret'e ne diyorsun peki insallah okumasi anlamasi zor degildir... Ben Istanbul Kariyer dershanesine gidiyorum ama simdi yetistirmek icin biraktim dershaneyi de sadece hocalarin sagladigi ders notlarini temin edip eve geliyorum onlardan calisiyorum. Bir de hocalarin tavsiye ettigi kitaplari.

Bir de onlarla vakit kaybetmeyeyim, benim bunca vakit kaybetmemin sebebi diger derslerin ustunde cok fazla durmam ezberledim hepsini themis'te mesela soruyu sor cevabin dahi hangi şıkta oldugunu şıkları sen okumadan soylerim. Tabii testini cozduklerim icin gecerli. Hani hava olmasi acisindan degil sadece heyecanimi paylasmak icin soyluyorum. Ama bir dersin ustunde bu kadar uzun durunca elim ayagim dolaniyor.
Old 02-10-2007, 21:52   #246
Seyda

Hem dershaneye gidip hem konuları nasıl yetiştiremediniz hayret!! Demek kursla,dershaneyle çok da alakası yokmuş..

Batur; İdare ve Ticaret'e de bakın tabii..Kaç saat çalışıyorsunuz bilmiyorum ama yetiştirebildiğiniz kadar artık..Söylediğim gibi, bitireceğiniz derslere hakim olmanız bile yeter, tabii Genel Kültür ile birlikte..

Ayrıca sakin olmaya çalışmanızda fayda var. Hayatımda heyecanlandığımı hissettiğim tek sınav 'Hakimlik Sınavı' idi.ÖSS'nı bile çok rahat geçirmiştim Hakimlik sınavından önce Gazi Üniversitesi'nin merdivenlerinden çıkarken mideme öyle bir ağrı girmişti ki.. Yanımdaki can yoldaşım, sınava alt katta girecek olan arkadaşım, istersem sınavdan çıkabileceğimizi, bir sorun olursa hemen haber vermemi, düşünmeden sınavı terkedeceğini söyledi..O an o destek bana büyük bir kuvvet verdi ve soruları görünce kendimi Themis'i çözüyormuşum gibi hissettim (Gerçi hissettim de ne oldu, yine de olmadı!! )

Anladığım kadarıyla siz çok heyecanlısınız. Ama emin olun; soruları gördüğünüz anda tüm heyecanınız bitecek..Ayrıca lütfen bu sınavın 'ne başlangıç ne de son' olduğunu (olmadığını ) unutmayın!!
Old 02-10-2007, 21:58   #247
Canavar Avukat

Alıntı:
Yazan Seyda
Hem dershaneye gidip hem konuları nasıl yetiştiremediniz hayret!! Demek kursla,dershaneyle çok da alakası yokmuş..

Batur; İdare ve Ticaret'e de bakın tabii..Kaç saat çalışıyorsunuz bilmiyorum ama yetiştirebildiğiniz kadar artık..Söylediğim gibi, bitireceğiniz derslere hakim olmanız bile yeter, tabii Genel Kültür ile birlikte..

Ayrıca sakin olmaya çalışmanızda fayda var. Hayatımda heyecanlandığımı hissettiğim tek sınav 'Hakimlik Sınavı' idi.ÖSS'nı bile çok rahat geçirmiştim Hakimlik sınavından önce Gazi Üniversitesi'nin merdivenlerinden çıkarken mideme öyle bir ağrı girmişti ki.. Yanımdaki can yoldaşım, sınava alt katta gircek olan arkadaşım, istersem sınavdan çıkabileceğimizi, bir sorun olursa hemen haber vermemi, düşünmeden sınavı terkedeceğini söyledi..O an o destek bana büyük bir kuvvet verdi ve soruları görünce kendimi Themis'i çözüyormuşum gibi hissettim

Anladığım kadarıyla siz çok heyecanlısınız. Ama emin olun; soruları gördüğünüz anda tüm heyecanınız bitecek..Ayrıca lütfen bu sınavın 'ne başlangıç ne de son' olduğunu (olmadığını ) unutmayın!!

Sabahtan aksama kadar calisiyorum. Ama yine de cok zor anliyorum. Dershane cok onceden aldi basini gitti ben sadece bir anayasaya 1 ay verdim oyle zaman kaybettim cok durdum bazi derslerin uzerine ezberlemek icin dershane fisek gibi gidiyor mesela haftada 4 gunde tum bir medeniyi bitirdiler sadece bir haftasonu icra iflas bitti oyle hizlandirilmis bir sey dershanenin bizlere verdigi notlara calismaya baslayinca pek oyle hizli gidilerek ogrenilecek bir sey olmadigi anlasiliyor.. ustunde cok durmazsam baska turlu ezberliyemiyorum sen 1 ayda 4 ders yetisir diyorsun ama insallah haklisindir insallah yetistirebilirim
Old 03-10-2007, 15:53   #248
SELCANKSP

Varsayılan bana da yardım edin

Arkadaslar biliyorum benimki yersiz olabılır sızın bu telasınız içinde, ama idari yargı hakimliği sınavı ne zaman olacak peki? Nisan'da değil mi, bilen yok mu??
Old 07-10-2007, 11:41   #249
semih

Varsayılan Sınav giriş belgeleri ?

Arkadaslar , öncelikle herkese basarılar diliyorum ..

Merak ettiğim husus ; sınav giriş belgelerinin ne zaman elimize ulasacagıdır.

Bu konu hakkında bilgisi olan arkadslar cevaplarsa sevinirim..

Şimdiden tesekkür ediyorum..

İyi çalışmalar..
Old 07-10-2007, 11:48   #250
tudaa

Alıntı:
Yazan Batur77
Sabahtan aksama kadar calisiyorum. Ama yine de cok zor anliyorum. Dershane cok onceden aldi basini gitti ben sadece bir anayasaya 1 ay verdim oyle zaman kaybettim cok durdum bazi derslerin uzerine ezberlemek icin dershane fisek gibi gidiyor mesela haftada 4 gunde tum bir medeniyi bitirdiler sadece bir haftasonu icra iflas bitti oyle hizlandirilmis bir sey dershanenin bizlere verdigi notlara calismaya baslayinca pek oyle hizli gidilerek ogrenilecek bir sey olmadigi anlasiliyor.. ustunde cok durmazsam baska turlu ezberliyemiyorum sen 1 ayda 4 ders yetisir diyorsun ama insallah haklisindir insallah yetistirebilirim

sayın batur sız bu kadar çalıştıysanız ve kendınızı eksık goruyorsanız bızım ınanın bu sınavda hiç bir şansımız yok ben henuz bır kere themısı cozdum ve referansla pekıştırdıgımı dusunuyorum bundan sonra artık son tekrarlarım kaldı ben son donem bır de su kontenjan nedenıyle sınavı kazanamadınız sonucuna takılmıs durumdayım .Adaletin neyse halim çıksın falim hallerine bağlanamayacağını düşünenlerdenim ama böyle bir sonuç malesef ki aynı mantıkta gerçekleştirilen bir düzenleme ...
sonuç olarak şunu söylemeliyim ki sınava şurda sayılı gün kala kimsenin kafasını karıştırmak istemem ama ben çıkış bulamıyorum bu duruma .

size yinede iyi çalışmalar sayın batur...
Old 07-10-2007, 13:34   #251
tuba02

Arkadaşlar merhaba, benim medeni usul hukuku kaldı sadece ama elimdeki kitap 2005 basım(altın seri). Sizce güvenilir olur mu? Bir de genel kültürden önerebileceğiniz kaynak var mı? Son olarak da sınavda zaman sıkıntısı oluyor mu benim ilk sınavım olacak, hiçbir şey bilmiyorum o yüzden, nasıl ayarlayalım kendimizi sınavda? Şimdiden teşekkürler...
Old 07-10-2007, 14:00   #252
Seyda

Sayın Tuba;

Medeni Usul'ü 2005 basıdan çalışmanızda bir sakınca yok.Çünkü Usul'de bir değişiklik olmadı.( Olsa da Themis'in son baskısı değişikliklere göre cevaplandırıyor soruları)

Zaman konusundaki sorunuza gelince.. 'Ucu ucuna yetti' denir ya, işte sınavda zamanım tam da böyle yetti. Sınavdan önce kendinizi bu konuda denemenizi öneririm. Mutlaka bir sınav stratejiniz olsun. Mutlaka alan sorularından başlayın. Uzun müddet alan sorusu çözmek çok yorduğundan, ben şöyle yapmıştım :

Anayasa ve İdare Hukuku'nun yarısını bitirince aklım karışmaya başladı ve hemen Genel Kültür'e geçtim. Türkçe ve Matematik'in yarısını bitirince İdare'ye tekrar döndüm. İdare ve Medeni Hukuk bitince yeniden Genel Kültür'e döndüm. Kalan Matematik-Geometri sorularını bitirdim, ancak bir-iki tane boşum kaldı. Tarih'in sanırım 4-5 sorusuna bakınca moralim bozulmaya başladı ki, hemen alan sorularına geri döndüm Alan sorularını tamamen bitirdim ve geride 30 dk. kalmıştı. Rahat rahat Genel Kültür'ün kalan sorularına baktım. 10 dk. kala soruları bitirince alan sorularındaki 3-4 boşuma geri döndüm. Böylece sınavda pek de zaman problemi yaşamadım.

Benim stratejim biraz karışık gelmiş olabilir ancak size tavsiyem birkaç alan dersini bitirince mutlaka diğer bölüme geçip kafanızı rahatlatmanız ve dinlendirmeniz..

Diğer bir tavsiyem de yapamadığınız, o an tutulduğunuz soruları hemen geçmeniz..İnanın o sorulara dönmeye vaktiniz kalıyor. Ama yapayım diye uğraşınca büyük ihtimalle iki şık arasında kalıyorsunuz ve bir savaş başlıyor : 'A mı B mi, A mı B mi,..' Böylece bir soruda 3-4 dk kaybedebiliyorsunuz..

Kırmızı bir KPSS kitabı var, Tarih dersi ve AB,NATO,BM,MB gibi konularda fena değl.

Herkese tekrar başarılar..

Saygılarımla..
Old 07-10-2007, 18:10   #253
Canavar Avukat

Alıntı:
Yazan Av. Tuba
Arkadaşlar merhaba, benim medeni usul hukuku kaldı sadece ama elimdeki kitap 2005 basım(altın seri). Sizce güvenilir olur mu? Bir de genel kültürden önerebileceğiniz kaynak var mı? Son olarak da sınavda zaman sıkıntısı oluyor mu benim ilk sınavım olacak, hiçbir şey bilmiyorum o yüzden, nasıl ayarlayalım kendimizi sınavda? Şimdiden teşekkürler...

Selam Tuba,
Calisma yontemini ne sekilde gelistirdin ? Butun kitaplari mesela ne kadarlik bir zaman dilimi icerisinde bitirebildin ? Benim 3 dersim kaldi. Bir kez kitabi okuyup soru mu cozuyorsun yoksa birkac defa mi ustunde duruyorsun ?

Yani eger buradaki kisiler bu kadar surede yetistirebiliyorlarsa helal olsun ben cok zorlaniyorum 150-200 sayfayi 2-3 defa okuduktan sonra kafama oturuyor o da en azinda 1-2 gun demek tek ders icin...Nasil yetistirebiliyorsunuz gercekten merak ediyorum.Themis cok vaktimi aldi bitirdigim derslerin sorularini 2 farkli basimli themisten cozdugum icin mesela bir oturusta 500 soru 120 sayfa demek 7-8 saat suruyor...Ben mi abartiyorum wallahi anlamis degilim cok da stres yaptim arkadaslar
Old 07-10-2007, 19:39   #254
tuba02

Öncelikle çok teşekkür ederim Şeyda.
Ben bir tek medeni usul kaldı derken alan derslerini kastetmiştim, genel kültürle ilgili hiçbir şeye bakmadım henüz. Her dersi iki kere (medeni hukuk üç) okuduktan sonra sorularını çözüyorum ama themisteki bütün soruları deil tabi. Birazını çözüp öbür derse geçiyorum ama okuma kısmını gündüz yapıyorum, akşamları önceden bitirdiğim derslerin sorularını çözmeye devam ediyorum azar azar. Bir de cezayla idari yargıdan ufak ufak özetler çıkardım ikinci okuyuşumda. Ama daha themis yaklaşık olarak yarı oranda bitti. Bu şekilde çalışmak ne kadar verimli oldu derseniz idare ve idari yargım çok kötü, bir daha bakmam şart. Diğerleri de çok iyi değil paniklemeyin o yüzden, ben de sizin themisi iki kere çözdüğünüzü okuyunca kazanmaktan ümidi kesmiştim. Benim gibi hızlı hızlı geçince de kalıcı olmuyor. Siz titizlikle çalışmanızın karşılığını göreceksinizdir mutlaka ama bundan sonrası için elinizi birazcık çabuk tutun yine de. Başarılar herkese...
Old 07-10-2007, 19:41   #255
tuba02

Özür dilerim, düzelteyim
Çok teşekkür ederim Seyda
Old 08-10-2007, 00:31   #256
tudaa

Alıntı:
Yazan semih
Arkadaslar , öncelikle herkese basarılar diliyorum ..

İyi çalışmalar..

iyi günler yanlış hatırlamıyorsam sınav giriş belgeleri 10 ekimden itibaren postalanmaya başlanacak adreslere iyi çalışmalar .
Old 09-10-2007, 19:24   #257
Seyda

Themis ile Altın Seri'nin arasında soru ve cevapları açısından olan farklılığın en çok Eşya Hukuku alanında olduğunu yazmıştım.Gerçekten yine 4-5 soruda yanlışlık var.

Ör: Themis 5.Bası'daki Eşya Hukuku'nun 258.sorusuna bakın. Doğru yanıt olarak yazılan A şıkkı bence yanlış, çünkü her paydaş diğerleri katılmaksızın yolsuz tescilin düzeltilmesi davasını açabilir. Bu sorunun aynısı Altın Seri'nin 2006 basısının 336.sayfasında da var ve bence orda doğru gösterilen şık da yanlış.Açıkçası ben bu soruda doğru bir şık göremiyorum.

Değerlendirebilirseniz sevinirim..
Old 09-10-2007, 19:28   #258
Seyda

Yine Themis Eşya Hukuku'nun 313.sorusu ile aynı sorunun yer aldığı Altın Seri'nin 314.sayfası da bu sorulara farklı yanıt veriyor. Themis'e göre B, kitaba göre D şıkkı doğru.

Bilginize..
Old 09-10-2007, 20:53   #259
Canavar Avukat

Alıntı:
Yazan Seyda
Themis ile Altın Seri'nin arasında soru ve cevapları açısından olan farklılığın en çok Eşya Hukuku alanında olduğunu yazmıştım.Gerçekten yine 4-5 soruda yanlışlık var.

Ör: Themis 5.Bası'daki Eşya Hukuku'nun 258.sorusuna bakın. Doğru yanıt olarak yazılan A şıkkı bence yanlış, çünkü her paydaş diğerleri katılmaksızın yolsuz tescilin düzeltilmesi davasını açabilir. Bu sorunun aynısı Altın Seri'nin 2006 basısının 336.sayfasında da var ve bence orda doğru gösterilen şık da yanlış.Açıkçası ben bu soruda doğru bir şık göremiyorum.

Değerlendirebilirseniz sevinirim..

Bana sorarsaniz A shikki dogrudur cunku burada bir baska olay daha mevcut dershanede de ogretilen bilgiye istinaden o tescilin payli mulkiyet konusu esya uzerinde paydaslar tarafindan degistirilebiliyor olmasi bir tasarruf islemidir tasarruf islemi bu nedenledir ki oybirligi ile alinmasi gereken kararla yapilir bu mantikla hareket edilerek A shikkini isaretler idim..
Bence dogrudur

Not: Bu yazdigim bilgiyi kendiom degerlendirerek yazdim bir de dershanenin verdigi notta yazilan bilgiyi okuyorum

Olaganustu yonetim isleri ve tasarruflar
1. Payli malin ozgulendigi amacin degistirilmesi Or: Tarlanin arsaya ve baga donusturulmesi vb.
2. Korunmanin ve olagan sekilde kullanmanin gerekli kildigi olcuyu asan yapi islerine girisilmesi Or: Apartmanin catisina herkesin kullanabilecegibir teras yapilmasi 5. katin ustune 6. kat cikilmasi evin bahcesine havuz yapilmasi

3. Payli malin tamami uzerinde tasarruf islemlerinin yapilmasi
Or:Payli malin tamaminin satilmasi, payli tasinmaz uzerinde gecit hakki ust hakki kurulmasi payli tasinmazin tamami uzerinde intifa hakki kurulmasi payli mulkiyetle ilgili tescil sorunlarinin giderilmesi hallerinde oybirligi ile hareket edilmesi

Yukaridaki islemler oybrligi ile bu yonde karar alinmasina baglidir seklinde bir ibare vardir. Buna en yakin da A shikki olabilir
Old 09-10-2007, 21:03   #260
Canavar Avukat

Alıntı:
Yazan Seyda
Yine Themis Eşya Hukuku'nun 313.sorusu ile aynı sorunun yer aldığı Altın Seri'nin 314.sayfası da bu sorulara farklı yanıt veriyor. Themis'e göre B, kitaba göre D şıkkı doğru.

Bilginize..

Paydaslardan her birinin paylasma talebinde bulunmasi mumkundur. Talepte bulunan paydasin payinin orani bu baglamda onemli degildir. Ayrica talepte bulunabilmesi icin hakli nedenin varligi aranmaz

Paylasma talebini engelleyen 2 hal vardir
1. Hukuki bir islem geregince mulkiyeti devam ettirme yukumlulugu
2. Payli malin surekli bir amaca ozgulenmis olmasi sebebiyle payli mulkiyetin devam ettirilmesi yukumlulugu

Yorumu buradan cikartabiliriz sanirim
Old 09-10-2007, 22:06   #261
semih

Varsayılan tesekkur ederim tudaa

Alıntı:
Alıntı:Yazan semihArkadaslar , öncelikle herkese basarılar diliyorum ..

İyi çalışmalar..
iyi günler yanlış hatırlamıyorsam sınav giriş belgeleri 10 ekimden itibaren postalanmaya başlanacak adreslere iyi çalışmalar .

ilginize teşekkür ederim..

kolay gelsin..
Old 12-10-2007, 21:37   #262
Canavar Avukat

Arkadaslar iyi bayramlar,
Cezayi nereden calisiyorsunuz ? Ismail Ercan'in ikinci sayfadan cikan kitabi 920 sayfa yetistirmeye imkan yok tavsiye ettiginiz baska bir kaynak var midir ?
Old 14-10-2007, 13:47   #263
best_s

Varsayılan sınav giriş belgesi

Adli yargı hakim sınavına gireceğim ama sınav giriş belgesi daha gelmedi. Ne zaman gelir ve daha ne kadar beklemem gerekir? Bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olun.
Old 15-10-2007, 14:03   #264
Seyda

Sınava giriş belgeleri bugün ulaşmaya başlamış. memurlar.net'ten baktım ben..Yalnız ilginç birşey var ki, sınava giriş kağıdını alan 2 kişi de sınava lisede giriyor. Demek ki bu kez üniversitelerde girmeyeceğiz sınava..

http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=369597

Burda da giriş kağıdını alan varsa lütfen paylaşın..Zira ben başvurumun Ankara'ya ulaştığını bile henüz öğrenemediğimden, telaş yapmaya başlayabilirim !!
Old 16-10-2007, 10:08   #265
tudaa

işte bu çok güzel oldu antalyadan kalk sınav için ankaraya git bir de yetmiyormuş gibi okul ara tanrım bugün doğum günüm şu belge bugün gelsin de bari biraz rahatlayayım yeter yaa hatta şu sınav yarın olsun da geçsin şu stres artık rüyalarımda bile sınava girmeye başladım ama nedense etrafımdakiler insan değil kedi sanırım sınav stresi baş göstermeye başladı allah yardımcımız olsun
Old 16-10-2007, 13:03   #266
Seyda

Postacı 'Seyda Kibaarr' deyince içim rahatladı Sınava giriş kağıdımı az önce aldım. Sınava gireceğim okul: H.Ömer Tarman Anadolu Lisesi / Çankaya..

Umarım çok gürültülü bir yer değildir!!

Darısı sizlerin başına

Alıntı:
bugün doğum günüm şu belge bugün gelsin de bari biraz rahatlayayım

Mutlu yıllaarr!!!
Old 16-10-2007, 15:24   #267
av.mgul

Postacı 'Seyda Kibaarr' deyince içim rahatladı Sınava giriş kağıdımı az önce aldım. Sınava gireceğim okul: H.Ömer Tarman Anadolu Lisesi / Çankaya..

Umarım çok gürültülü bir yer değildir!!

Darısı sizlerin başına

hayırlı olsun seyda hanım başarılar dilerim size ve sınava giren tüm arkadaşlara..
Old 17-10-2007, 14:11   #269
KaanK

evet ye liselere dagıtmıslar bu sefer benimkini ilk gördügümde eyvah çok fazla aday var üniler yetmedi liselere verdiler diye telaş yaptım ama yersizmis 10.000 kişi yok heralde

ayrancı anadolu lisesi (:
Old 17-10-2007, 14:14   #270
KaanK

ya az once yazmayı unuttum borçlar hukuku sıkıntı vermeye başladı themis te çok fazla soru var.Önceden 100 tanesini çözmüştüm tekrar baştan başladım dün 600 soruyu bitirme gayesiyle ama ilk 250 sorundan sonra özellikle baya bi ayrıntıya dalmış moral olarak kötü etkiledi 450de bıraktım
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi