Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

tehdit ve şantaj

Konuyu Kilitleyin
Old 12-02-2012, 00:10   #1
Konuk

Varsayılan tehdit ve şantaj

Merhaba; Eski erkek arkadaşımdan yaklaşık iki yıl önce ayrıldım. Ayrıldıktan sonra beni ara ara arayarak veya mesaj atarak beni çok sevdiğini kendini affetmemi bir şans daha vermemi istediğini söyleyip durdu. Bir ara hayatıma biri girerese benim yada hayatıma girecek herhangi birinin bunu çok kötü ödeyeceğini söyledi. Ancak bu tarz mesaj yada konuşmalar sonradan kesilmişti. Son bir aydır bu tarz mesajlar yeniden başladı. Ben en son kendisinin beni tekrar rahatsız etmemesini ve onu aramayacağımı yada mesaj atmayacağımı belirten bir mesaj attım. Son gelen mesajlarında ise elinde görüntüler olduğunu bunu başta ailem olmak üzere herkeze göndereceğini beni rezil edeceğini yazmış. Benim hayatıma giren erkeklerin bunu çok ağır ödeyeceğini yazmış. Kendim bir ünivetsitede görevliyim. Bulunduğum okula gelip beni rezil etmekten bahsediyor. Küçük bir ilçede görevliyim. Yaza düğünüm var. Pazartesi günü şahsı savcılığa vermeyi düşünüyorum. Ama elindeki görüntülerin yayınlamakla tehdit ediyor. Savcılığa verdikten sonra izleyebileceğim yol hakkında bilgilendirirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.
Old 12-02-2012, 15:58   #2
Av.Yasemin AKYOL BAŞYAYLA

Sayın Konuk, ilgili hakkında özel hayatın gizliliğini ihlal, santaj, tehdit suçlarından dolayı suç duyurusunda bulunmalısınız. elinizdeki mesajları ve telefon görüşmesi mevcut ise tarih ve saatlerini ve görüşmelere tanık olan kimseler var ise bunların isim ve adreslerini de şikayet dilekçenizde belirtiniz. Suç duyurusunda bulunmanız üzerine gerekeni siz değil savcılık makamı yapacaktır.

Ayrıca bu görüntülerin kaydedilmesinden ötürü tazminat davası açma hakkınız mevcuttur ki bu da farklı bir hukuki yol ve süreç demektir. Hukuki yardım almanızda fayda vardır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi