Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Cmk Ve Uygarlik DÜzeyİmİz

Yanıt
Old 14-07-2007, 09:34   #1
Deniz İpek

Varsayılan Cmk Ve Uygarlik DÜzeyİmİz

Değerli arkadaslarım,ceza usul calışırken değerli hocalarımızdan Sayın Nevzat Toroslu'nun kitabında bir paragrafı okurken bir cümle okadar cok şey anlatıyorduki bunu da sizinle paylaşmak istedim.

'Bir toplumun ceza muhakemesi hukuku ile o toplumun uygarlık düzeyi arasında tam bir parelellik vardır.' (BELLAVISTA:s.9)

Burada sizinde düşüncelerinizi merak ediyorum,gerçekten bu söze katılıyormusunuz ve neden.. saygılarımla
Old 14-07-2007, 13:44   #2
Deniz İpek

Hukuk normları sizlerinde bildiğiniz gibi dönemin değişen şartlarına,gerekliliklerine uygun olarak eski normaların düzenlenmesiyle bu zamana gelmiştir.Yani kanun koyucu bu hukuk normlarını kendi isteğine,duygu ve düsüncelerine göre koymamıştır.'Muhakeme'müessesi içinde bunu söylemek doğru olur.saygılar
Old 14-07-2007, 17:08   #3
Av.Nebi

Tabiki katılıyorum ben. Fazla bu konuda araştırma yapmayada gerek yok bence. Güçlü ve ileri durumda olan devletlerin ceza kanunları ile herhangi bir orta asya veya doğu bloku ülkelerinin ceza kanunları farklılık göstermekte. Sonuçta kanunlarda siyaset teknoloji ve ekonomi ile değişim gösteriyor ve gelişiyor diye düşünüyorum . Teşekkürler
Old 16-07-2007, 22:39   #4
slide

Bu konuda değerli hocamız prof.dr Metin Feyzioğlu'nun CMk'ya ilşkin bazı tespit ve değerlendirmeler başlıklı makalesini okumanızı tavsiye ederim..Yerinde olan ve olmayan tüm düzenlemelere makalede ulaşabilirsiniz..Bizim toplumumuzun uygarlık düzeyi hakkında da konunun uzmanı vasıtasıyla bilgi edinmiş olursunuzz...Azımsanmayacak ölçüde düzenlemeler getirdi CMK..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04369712 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.