Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Haberleri Türk Hukuk Sitesi duyuru, ilan ve haberleri.

Türk Hukuk Sitesi 10 Yaşında..

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 08-02-2007, 18:42   #31
Av. Adil Giray ÇELİK

Sevgili ADMİN,
Sevgili Türk Hukuk Sitesi

10. yıl marşının, size ve siteye uyduğunu düşündüm.
İyi ki varsın...

Kalalım sağlıcakla
Ve
Dostlukla...

Çıktık açık alınla on yılda her savaştan,
On yılda onbeş milyon genç yarattık her yaştan;
Başta bütün dünyanın saydığı Başkumandan;
Demir ağlarla ördük Anayurdu dört baştan.

Bir hızla kötülüğü, geriliği boğarız;
Karanlığın üstüne güneş gibi doğarız.
Türk'üz, bütün başlardan üstün olan başlarız;
Tarihten önce vardık, tarihten sonra varız.

Örnektir uluslara açtığımız yeni iz;
Imtiyazsız, sınıfsız, kaynaşmış bir kitleyiz.
Uyduk görüşte bilgi, gidişte ülküye biz;
Tersine dönse dünya yolumuzdan dönmeyiz.

Türk'üz , Cumhuriyetin göğsümüz tunç siperi ,
Türk'e durmak yaraşmaz,Türk önde,Türk ileri!
Old 08-02-2007, 20:28   #32
ragıp

Değerli dostlar. Daha önce yöneticilerle haberleşmemizde kullandığım bir deyim vardı. "Şunun surasında 3-5 dinazor kaldık" Bunu gururla söylüyorum.
Bizim kuşak için söylenen en önemli ayrıcalık şuydu: Bunlar dünyayı değiştirmek için çalıştılar. En azından buna inandılar. Gerçekten 80 lerde ABD nin küreselleşme ideolojisi olarak koyduğu, "dünyayı değiştiremezsiniz, siz dünyaya uyun" yerine; "Biz dünyayı değiştirecek güze sahibiz" diye haykıran bir kuşak vardı.
Bu kuşağın en önemli özelliği, kendi için yaşamak yerine, topluma yararlı olma ilkesi egemendi. Toplumun bilgi, refah, ekonomik seviyesi yükselirese, kişininki nasılsa yükselecekti.
Bu nedenle, topluma ücretsiz, sınırsız bilgi paylaşımı sunan TÜRK HUKUK SİTESİ nice 10 yıllara ulaşmayı haketti. Hak etti kelimesi yetersiz kalıyor. BUnu başarmak zorunda. Artık bu görevimiz olmuştur
Old 08-02-2007, 21:12   #33
Yücel Kocabaş

Sayın Admin'in şahsında (THS) nin kuruluş gününü kutluyorum.
Nice 10 uncu yıllara diyorum.
Old 09-02-2007, 00:39   #34
Av. Can DOĞANEL

Henüz 1 yıllık üye değilken, 10. Yıl listesinde adımla anılmaktan ayrıca gurur duydum. Nice 10 yıllara.
Old 09-02-2007, 00:58   #35
Av.H.Sancar KARACA

Sürekli ilk'(ler) i gerçekleştirdiği için
Teşekkürler Sayın Admin.

(Sayın Kayar'dan -kelimelerin yeri değiştirilerek- kopya)

5 yaşına geldiğinde tanıştık. Hayli yol almıştı.

10 yaşına geldiğinde kocaman olmuştu.

20 yaşına geldiğinde, dünün bebeği, koca bir aileye bakıyor olacak.

(Sayın DEMİREL'den aynen kopya)

Nice on yıllara.. .
Old 09-02-2007, 12:22   #36
halit pamuk

Sayın Admin,

THS'ni çok geç keşfedenlerdenim.Ama son 5 yılındaki çoğu yazıyı (özellikle Saim Tikici'nin, Bir Dost'un,seyyah'ın Hulusi Metin'in ve Hukuk Doktor'un) okudum. ve sanki bütün üyeleri yakından tanıyor gibiyim.

Siteyle tesadüfen ilk tanıştığımda yanımda bulunan arkadaşıma şunu dedim: Adama bak, harika bir site yapmış, dedim.

Gelecekte ise, şöyle bir yargım var: Yargıtay karalarında,doktora tezlerinde bile atıf yapılacak bir siteye dönüşebilir. Çünkü kaynak olma özelliği taşıyor,kalitesiyle.

Bu arada Av. Şehper, Av. Can Doğanel,Av Işıl Yılmaz gibi benimle yaşıt arkadaşlar kendilerini de bu site sayesinde çok geliştirdiler.Geliştirirken de biz faydalandık,Onlardan.

İlginçtir, sitenin başka bir faydasını gördük: kadın ve çoçuk hakları konusunda Türkiyede ki en çok okunan sitedir herhalde. Tabi ki bu konuda hykayar'a şükranlarımızı sunmamız gerekiyor.(vay be böyle insanlarda varmış dedirten birisi)

Ve sayın Admin,

Bir tartışma vardı: dahi hukukçu olur mu diye?
Sitenin 10. yılında görüyoruz ki; varlığınla dahi bir hukukçu olduğunu kanıtladın.

Saygılarımla
Old 09-02-2007, 13:20   #37
bozoli

bu ailenin bir üyesi olmaktan dolayı çok mutluyum. site üyelerinden çok değerli çok iyi arkadaşlarım oldu. site forumlarından, üyelerimizden bir çok yeni şey öğrendim. onların beni aydınlattığı ışığı umarım bir gün ben de başkalarına yansıtabilirim. umarım daha bunun gibi bir sürü on yılı birlikte kutlarız. hayatıma girdiği andan itibaren bir çok şeyi değiştirdi bu site. iyi ki doğdun TÜRK HUKUK SİTESİ
Old 09-02-2007, 21:00   #38
Seyda

Artık ailemden biri gibisin..Sensiz geçirdiğim birkaç gün bana yıl gibi geliyor.İyi ki doğdun THS..Seni bize veren Baban Admin'e ve sana hergün gözü gibi bakan, seni büyüten site üyelerine sonsuz teşekkürler.. Biz artık kocaman bir aileyiz..
Old 10-02-2007, 00:46   #40
üye3578

THS ye nice yıllar dileğiyle...
Old 12-02-2007, 12:04   #41
Av. Galip DAĞTEKİN

Gurur verici bir hadise...Bu topluluğun üyesi olmak ayrıcalıktır....Bu topluluğu kuran başta sayın Admin olmak üzere emeği geçen tüm değerli hukukçulara teşekkürlerimi sunarım...Nice 10 değil 20 değil hayalini bile edemediğimiz yıllara diyelim...Saygılarımla...
Old 12-02-2007, 12:43   #43
av.yıldıray

Varsayılan Ths

2000 yılı idi, sıkılmış, yorulmuş ve bir umutla internette bir şeyler arıyordum. Tesadüf, geçmiş gün nasıl oldu hatırlamıyorum, THS çıktı karşıma. Ama hukuksal değildi ilk baştaki bağlantım, daha çok mizah kısmı ile ilgilendim. Zaman zaman yine uğradım buraya. 2002 yılından sonra ise neredeyse açılış sayfam oldu. 2004'den bu yana da bizzat içindeyim. Hatalarımla, yanlışlarımla, kızgınlıklarımla, mutluluklarımla, fikirlerimle. Kısacası bizzat ruhum ve kalbimle. İyiki varsın.
Old 12-02-2007, 13:28   #44
Jeanne D'arc

THS için,
Alıntı:
Yazan av.yıldıray
Hatalarımla, yanlışlarımla, kızgınlıklarımla, mutluluklarımla, fikirlerimle. Kısacası bizzat ruhum ve kalbimle. İyi ki varsın!

demiş sayın meslektaşım, başka ne denebilir ki! Aynı his ve düşüncelerle, ben de altına imzamı atıyorum!

Saygılarımla!
Old 13-02-2007, 16:25   #45
asiyeöngü

THS'li olmak bir ayrıcalık,
Sayın ADMİN THS'yi kurduğunuz, bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ediyor ve daha nice 10 yıllara diyorum.

Saygılarımla
Old 13-02-2007, 16:44   #46
Av.Görkem TURGUT

Varsayılan Nice 10 Yıllara

Her zaman üyesi olmaktan büyük onur ve mutluluk duyduğum bu sitenin onuncu yaşını bende en içten dileklerimde kutluyorum.Ayrıca daha öğrenci olmamıza rağmen her gün cübbe giymemizi sağlayan sayın Admine sonsuz şükranlarımla.......

İyi ki varsın THS
Old 13-02-2007, 18:00   #47
Noyan Yiğit

Ben de Türk Hukuk Sitesini geç keşfedenlerdenim.Böyle bir sitenin üyesi olmaktan dolayı çok mutluyum.Sanıyorum zaman içinde Türkiye'nin her yerinden değerli dostlar edineceğim.Bir de bu site insanda TİRYAKİLİK YAPIYOR.Ben imkan bulup siteye göz atamazsam o gün bir eksiklik hissediyorum.Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.Daha nice 10 yıllara inşaallah.
Old 04-03-2007, 00:56   #50
hulyakaragoz77

Nefes almakta zorluk çekmeyenler çoğu zaman ciğerlerini akıllarına bile getirmezler. Normal bir insan ve bir öğrenci olarak ben; bu siteyle tanışmadan önce HUKUKU ve HUKUKÇULARI taktir etmeme rağmen şu anki duygu ve düşüncelerimin çok gerilerinde bir taktirdir. Bu siteyi bütün arkadaşlarıma öneriyorum ve öylesine sohbetlerimde bile anımsamadan geçemiyorum. Bu yazımda bu sitedeki kişilerin ve amaçlarının saygınlığından, disiplinliğinden ayrıca bahsetmeme gerek yok. İnanın yalakalık değil. Bütün insanların nefes aldıkları gibi hukuku bilmelerini, tanımalarını isterim. Mesela bir arkadaşımı sitenizle tanıştırdım 2. üniversite olarak hukuk okumaya karar verdi ki şuan Makina teknisyeni 2 sınıfta. Sayın ADMİN siz zorlu yollardan geçip bu siteyi kurmuşsunuz size ne kadar teşekkür etsek azdır. Hukukçular, derslerinin arasında hukuk olanlar, stajyer avukatlar ve buların dışında herkesin her konuda yararlanabildiği SABİT düşünce tarzında ''düşünce YOLLARININDA'' olduğunu gösteriyorsunuz.Kısacası Sn ADMİN bu site bizim için çok önemli.Bilgisayarımla ilgili problem yaşadığımdan arkadaşımın bilgisayarından siteye girip dolaşıyoruz öyle konular oluyorki bazen saatlerce tartışıyoruz kitaplar karıştırıyoruz. Hatta bizdekiler yeterli gelmediği için yeni hukuk kitapları aldık.Sadece öğrenme zorunluluğumuz olan konuları değil çok farklı konuları bile zevkle öğreniyoruz. Bu site benim için çok önemli. Ama küçük bir pürüz var benim için. Ben sohbet odalarında yapılan sohbetleri beğenerek okuyordum ama uzun süredir sohbet odalarına hukukçularımız girmiyor sanırım yada ben yakalayamıyorum. Kısacası Sn ADMİN iyiki varsınız ve iyiki bu siteyi kurdunuz. Geç kalmış bir yazı lütfen kusuruma bakmayın. Bizlerle ve yani üyelerle nice yıllara... SAYGILARIMLA...
Old 30-05-2007, 13:54   #51
nurullah_karakas

happy bırthday ths....iyiki varsın(kuruldun)...devam etmen dıleklerımle
Old 01-12-2016, 12:33   #52
Av. Fatih KARACA

Alıntı:
Yazan Admin
Türk Hukuk Sitesi 10 Yaşında..

...

2017 yılında 20. yaşgünümüz gelip çattığında, THS hala varlığını sürdürüyor olacak mı bilemiyorum...

Sayın Admin,

Yaklaşık on yıl önce yazdıklarınızı okuyunca duygulanmamak elde değil. THS yayın hayatına başladığında doğanlar, hukuk fakültesinden mezuniyetin eşiğindeler. THS, yirminci yaşını dolduruyor.

Bu sürede dünya değişti, biz değiştik, internet değişti, THS değişti, THS'de geçirdiğimiz süreler değişti, Türkiye değişti fakat; Türk Hukuk Sitesi'nin konumu, en üstteki yeri, üyelerinin birbirine saygısı, hitabı, dostlukları değişmedi.

Ne mutlu bize, ne mutlu size.

Saygılarımla
Av. Fatih Karaca
Old 02-12-2016, 08:11   #53
Av.Duygu Işık Behrem

Sayın Karaca,

Sizin bu mesajınız ile ben de çok farklı duygular içerisine girdim. Türk Hukuk Sitesi olgunlaştıkça, bizlerin de yaş almakta olduğu gerçeği ile karşı karşıyayız.

Türk Hukuk Sitesi'ne ilk üye olduğum zamanları anımsadım, mesleğimin ilk yılları idi, bir cevher bulmuş kadar sevinmiştim. O ana kadar nasıl keşfedemediğime yanmıştım hatta!

THS'nin hala, özellikle de hukukçular için bulunmaz bir cevher kadar kıymetli, sonsuz ve her daim güncel, harika bir kaynak olduğunu düşünüyorum.

Hayatımda çok şey değişti ama THS'nin varlığı hiçbir zaman değişmedi.

Bu vesile ile Sayın Admin'e de yıllardır süregiden emeği için sonsuz teşekkür ediyorum. Türk Hukuk dünyasının, hakkı ödenemez bir emekçisidir kendisi bana göre ve kendisi ismini paylaşmasa da benim zihnimde unutulmaz bir isim olarak kalacaktır.

Dipnot: Bana göre isminin çıkıp her yerde haykırılması gerekir. Özellikle de paylaşım ve özveriden bihaber insanların, meslektaşların kendisine dönüp bir bakması için... Sitenin kamera arkasında olup bitenleri bilmeyen üyelerimiz için ifade etmeliyim ki Sayın Admin'in inanılmaz bir özverisi ve emeği söz konusu. Gerçekten bu değerli hukuk insanının kıymetini bilmeliyiz, gerek şahsı için gerekse tek başına başlayan THS sürecinde, çok değerli hukuk insanlarını bu çatı altında buluşturarak oluşumuna vesile olduğu bu dev kaynak için.
Old 05-12-2016, 19:48   #54
Av.Mehmet Saim Dikici

Nice 20 yıllara THS!

Bu okulda ne takoz Recepler, ne dağa taşa şut atan Sabriler, Messi'ye dönüştü. Büyüksün THS, iyi ki varsın! ❤
Old 06-12-2016, 09:58   #55
Atahun

Daha önce de bir kaç yerde dile getirdiğimi anımsıyorum. Bence THS. hukukçular için bir akademi; ki, eminim çoğu insan da bunun farkında. Şahsen ben, hukukçu olmasam da üyesi olmaktan hep onur duydum.

Nice yıllara...
Old 06-12-2016, 15:37   #56
Admin

20. yaş kutlamaları için teşekkürler ama aslında 20.yaşımıza daha 2.5 ayımız var. Erken yaş almayalım bence, daha 19'uz ve hala genciz.
Old 06-12-2016, 16:20   #57
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Admin
20. yaş kutlamaları için teşekkürler ama aslında 20.yaşımıza daha 2.5 ayımız var. Erken yaş almayalım bence, daha 19'uz ve hala genciz.
Evet, tecrübeli ve genciz. ))
Old 06-12-2016, 17:16   #58
Gemici

Alıntı:
Yazan Admin
------------------
Saygılarımla,
Admin

Sayın Admin,
20 olunca yaşlanmış oluruz demek istemiyorsunuz inşallah!
20 sinde de genç kalmak dileklerimle.

Saygılarımla
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi