Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

çocukların velayetini başka yollarla almaya çalışan psikolojisi bozuk

Konuyu Kilitleyin
Old 17-04-2010, 10:16   #1
yağmur bade

Varsayılan çocukların velayetini başka yollarla almaya çalışan psikolojisi bozuk

sevgili kahdem üyeleri dövülüp evden atıldığım için bebeklerim babasının yanında kalmıştı hakim beye yazdığım dilekçe sonucunda pedagoga yönlendirildik bunun sonunda çocuklarımı geçici olarak bana verdiler babasına ise ayın belli günlerinde görme hakkı verildi yalnız icra memurları ve polis çocuğu almaya gelince geliyor teslim edrken kimse olmuyor eşimde bundan yararlanıp üstümüze iftira atıyor arabama zarar verdiler diye yada kardeşleri kameraya çekiyor çocukları getirirken çocukların eşyalarına zarar veriyor pijamasını kesmek gibi yada kazağının altından silahını gösteriyor geçen ayın üçüncü cumartesi günü geldiğinde ben çocukları giydirirken annneme eşimden elbiselerimi istemesini söyledim annem sorunca eşimde sinirlenmiş attım işte varmı diyeceğiniz diye sonrada sinirlenmiş gitmiş çocukları almadan bunuda hakim beyin yanına giderek bana çocuklarımı göstermiyor ya polis ya memur istiyor diyerk anlatmış hakim bey kendisini aramamı istemiş aradığımda çocukları neden vermediğimi sordu bende bana türlü iftiralar attığını söyledim hakim benden kesilmiş pijamanın fotoğrafını istedi acaba bunu mahkemeye gidincemi götüreyim yoksa hemenmi mahkemedeonun amacı böyle yaparak çocukların velayetini almakvelayet ona verilirmi boşanmak istemediğini söylüyor mahkemede banada telefonda boşanmak istemiyosam seni ve çocuklarını sevdiğim için değil maddi manevi zararlarımı karşılamamak içi diyo ne yapabilirim teşekkürler.
Old 17-04-2010, 14:40   #2
av.araf

Sayın Katılımcı

Mahkeme eşinizin size zarar verdiğini, iftira attığını sizi tehdit ettiğini delillendirmenizi istemiş sizden.Bu durumda zarar verdiği eşyalarınızın fotoğraflarını kamera görüntülerini mahkemeye duruşma gününden önce sunmanız menfaatinize olacaktır.Aynı zamanda olaylara şahit olan anneniz veya komşularınızı da tanık olarak gösterebilirsiniz.Çocuklarını henüz bebek dediğimiz yaşta olması sebebiyle velayetleri büyük ihtimalle size bırakılacaktır.Çocuklarınız ve kendiniz için nafaka ve tazminat talep edin mutlaka.

Ayrıca iftira ve silahla tehdit eylemleri için mutlaka Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunun.

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan doğrudan destek alın.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi