Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

nerede staj yapmalıyım

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 12-01-2010, 15:15   #1
av.sahin67

Varsayılan nerede staj yapmalıyım

Merhaba sayın meslektaşlarım.Temmuzda okulumu bitirdim.Şimdi staj yapmayı düşünüyorum;ama zonguldakta yani memlektimde mi yoksa okuduğum şehit olan istanbulda mı yapmalıyım düşüncelerinizi ve tecrübelerinize ihtiyacım var.Yardımlarınız için teşekkür ederim
Old 12-01-2010, 15:53   #2
üye32062

Sn judge öncelikle hayırlı olsun.
Bende istanbulda kalırım düşüncesiyle stajımı istanbulda yapmış, 4 yıl kadarda çalışmıştım. Ancak daha sonra dönüş yapmak icap etti. Tabi kurulu düzeni bozarak yeniden yerleşmek biraz zor oldu. O yüzden bir süre çalışır tekrar zonguldaga dönerim diyorsanız bence stajı zonguldakta yapın, en azından hepimizin geçirdiği sıkıntılı dönemi başta atlatmış olursanız, diye düşünüyorum. Meslek hayatınızda başarılar..
Old 13-01-2010, 20:45   #3
av.sahin67

peki büyük şehirde avukatlık yapmak ile kendi memleketinizde avukatlık yapmak arasında avantalı olna hangisi acaba...
Old 15-01-2010, 10:58   #4
üye32062

Kendi memleketinizde avukatlık yapar iseniz kısa sürede kendi büronuzu açabilir, avukatlığın bence en önemli gereği olan bağımsızlığa daha çabuk kavuşabilirsiniz. Büyük şehirde böyle bir imkanınız olur ancak maddi durumunuz başlarda buna elvermeyebiliriyor. İkinci bir husus küçük şehirde daha cabuk cevre edinebiliyorsunuz ve tabi adliyeler arası mekik dokuyarak zaman kaybetmiyorsunuz. Büyük şehirin avantajları ise farklı dava tiplerini görebilmeniz ve sosyal alandaki avantajları bana göre.
Old 15-01-2010, 16:19   #5
av.sahin67

teşekkürler sayın 'serbay' paylaştığınız bilgiler için.istanbulda yapmaya kara verdim dediğiniz sosyal imkanlar ve dava çeşitliliğini ancak orada bulabilirm.zaten ticaret hukuku alanında uzmanlaşmak istiyorum...
Old 15-01-2010, 17:37   #6
av.g.yıldırım

Merhaba;
Bende İstanbulda okudum stajımı yaparken ailemin yanına dönmeye karar verdim fakat istediğim kariyer fırsatını küçük şehirde bulamayacağımı anladım ve İstanbula geri döndüm ve bir kurumda işe başladım tabi tüm bu gidiş dönüşler maddi açıdan zorlanmama sebep oldu.Önemli olan ne yapmak istediğinize doğru karar vermek ,eğer ben küçük şehirde yaşarım büromu açar başına geçerim böylece büyük şehrin gürültüsünden koşuşturmasından uzak kalırım diyorsanız mutlaka dönün, ama hayır büyük şehir kazanında bende bir damla su olmalıyım, bu kargaşanın içinde ama hayatın tam ortasında olmalıyım derseniz İstanbul bunun için biçilmiş kaftan ,hem iş imkanı çok hemde sosyal bir şehir.Kararınızı verirken ailenize danışmanızı fikirlerini almanızı öneririm çünkü onların desteği çok önemli.Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Old 15-01-2010, 17:42   #7
Hüseyin Kılıç

Varsayılan mrb

Alıntı:
Yazan judge034
peki büyük şehirde avukatlık yapmak ile kendi memleketinizde avukatlık yapmak arasında avantalı olna hangisi acaba...

Öncelikle staj yapacağınız yerle çalışacağınız yerin aynı olması faydalı olur kanaatindeyim. Tecrübe kazanabilemeniz bakımından İstanbul elbette öncelikli tercih olmalı. Başkaca etkenler sıkıntı olmayacaksa İstanbul'da staj ve İstanbul'da iyi bir büroda çalışmak kesinlikle daha faydalı olur kanaatindeyim.
Old 01-07-2015, 11:29   #8
kücistan

Merhaba.. ben stajımın 4. ayındayım. antalyadan mezun oldum smasunluyum ve stajımı istanbulda başlattım. samsunun ilçesinde oturduğumuz için büyükşehirde daha çok şey öğrenirim diye geldim ama daha tek bir dilekçe bile yazmadım sürekli dışarılardayım hacizler icralar..bunlarda deneyim oldu tabiki.şimdi samsuna dönmeyi düşünüyorum ama pişman olur muyum diye tereddüt ediyorum..çok büyükşehir ve tantanasını seven biri değilim.. maddi açıdan da tatmin olabileceksem memleketim daha mantıklı geliyor.. sizce stajıma nerede devaam etmeliyim?çok kararsızım yorumlarınızı bekliyorum..
Old 03-07-2015, 10:40   #9
av.a.akın

zaten boğulacaksın bari büyük suda boğul acı ama gerçek
Old 07-07-2015, 15:51   #10
Av.Ali Osman Kubur

İstanbulda staj yapmanın sadece adı var , tadı mı? O yok işte
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi