Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

icra takibinde yurtdışı tebligat.

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 03-09-2020, 16:50   #1
imsel

Varsayılan icra takibinde yurtdışı tebligat.

ilk defa karşılaşıyorum.borçlunun adresinin yurt dışında olduğunu tespit edildi.aidat alacğından dolayı takip yaptık.lyonda yaşıyormuş.tebligat konsolosluk aracılığı ile yapılıyor biliyorum lakin masraf nasıl ne kadar yatacak ve nasıl bir talepte bulunacağız bilemiyorum.saygılar.
Old 04-09-2020, 09:58   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan imsel
ilk defa karşılaşıyorum.borçlunun adresinin yurt dışında olduğunu tespit edildi.aidat alacğından dolayı takip yaptık.lyonda yaşıyormuş.tebligat konsolosluk aracılığı ile yapılıyor biliyorum lakin masraf nasıl ne kadar yatacak ve nasıl bir talepte bulunacağız bilemiyorum.saygılar.

Tebligat Kanunu 25, 25/a ve devamı maddelerine göre tebligat yapılmasını talep edebilirsiniz. Tebligat gideri (2020 yılı için 90 TL) maliye veznesine yatırılacaktır.
Old 04-09-2020, 14:53   #3
mdelen82

TÜRK VATANDAŞI İSE YAKLAŞIK ŞU ŞEKİLDE:

T.C.
....
İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Alacaklı vekili geldi. “Aşağıda açık kimliği yazılı borçlunun tebligatı iade geldiğinden Uyap yurt dışı adresi olan ........ adresine LYON BAŞKONSOLOSLUĞU vasıtasıyla tebligat gönderilmesini talep ederim dedi. Beyanı okundu imzası alındı.

LYON BAŞKONSOLOSLUĞU Adres:

BORÇLU :
T.C :
BABA ADI:
Adres:

T. C.
...
1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
ESAS :

LYON BAŞKONSOLOSLUĞU

ALACAKLI :

VEKİLİ : Av.

BORÇLU :

Yukarıda açık kimliği yazılı borçlu aleyhine Müdürlüğümüzde açılan takip sırasında verilen karar uyarınca;

Açık adresi yazılı borçlunun Tebligat Kanununun 25/A maddesine göre tebliğ edilerek, tebliğ yapıldığına dair evrakın Müdürlüğümüze gönderilmesi hususu arz olunur.

EKİ :
1 Adet tebligat,
1 Adet Yurtdışı tebliğ masrafına
dair alındı belge fotokopisi.

T. C.
....
1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
ESAS :

DEFTERDARLIK MALİYE MUHASEBE MÜDÜRLÜĞÜ’NE

ALACAKLI :

VEKİLİ : Av.

BORÇLU :

Yukarıda açık kimliği yazılı ve yurt dışında ikamet eden borçlu ile ilgili olarak yurtdışı tebligat giderinin (....TL) “muhtelif giderler” hesabına tahsili yapılarak bir suretinin de Müdürlüğümüze gönderilmesi hususu rica olunur.

Müzekkere elden takiplidir. 1.İcra Müdürü
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi