Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

Staj kredisi-mali durum şartı-

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 26-05-2008, 23:12   #1
İlker

Soru Staj kredisi-mali durum şartı-

Arkadaşlar merhaba.Benim merak ettiğim konu staj kredisi alırken ailenin mali durumunun rolü.TBB staj kredisi yönetmeliği 9.maddesinde "ailenin stajyere gerekli katkıyı sağlayamama" şartı geçmekte.Ben orta halli bir ailenin çocuğuyum ancak aileme yük olmama ve kendi ayaklarımın üzerinde durmama yardım etmesi adına staj kredisi için başvurmayı düşünüyordum.Bunun için şansım var mı?yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.
Old 27-05-2008, 10:18   #2
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Genelde başvurular kabul ediyor.Ben de şuan kredi alıyorum.Büyük ihtimalle kabul edileceğini düşünüyorum.Maliye ye para yatırırken istenenden 1,50 YTL daha fazla yatırırsanız kredinizin 12 aylık çıkma ihtimali daha yüksek.
Old 27-05-2008, 17:37   #3
cLaW

Alıntı:
Yazan İlker
Arkadaşlar merhaba.Benim merak ettiğim konu staj kredisi alırken ailenin mali durumunun rolü.TBB staj kredisi yönetmeliği 9.maddesinde "ailenin stajyere gerekli katkıyı sağlayamama" şartı geçmekte.Ben orta halli bir ailenin çocuğuyum ancak aileme yük olmama ve kendi ayaklarımın üzerinde durmama yardım etmesi adına staj kredisi için başvurmayı düşünüyordum.Bunun için şansım var mı?yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

Fazla irdelemen sonuca etkiyi ancak geç başvurman hususunda gösterir,
Şansını görmek istiyorsan başvur , sonuç kuvvetle muhtemel olumlu olacaktır.
Fakat orta halden kastın,kime göre?
Örn : Roman Abromoviç'e göre Erdal Acar orta halli bir ailenin çocuğu
Old 27-05-2008, 19:28   #4
cLaW

Alıntı:
Yazan Av.Özlem PEKSÜSLÜ
Maliye ye para yatırırken istenenden 1,50 YTL daha fazla yatırırsanız kredinizin 12 aylık çıkma ihtimali daha yüksek.

Maliye ve Barolar Birliği ortaklaşa kişi başı 1.50 ytl fazla için 12 ay kredi mi veriyorlar?
Old 27-05-2008, 22:39   #5
PINAR YILMAZ

Mutlu

Bende ortanın biraz altında olduğum için kredi alıyorum Ancak durumu çok çok iyi olan bir arkadaşımında kredi aldığını biliyorum. Geri ödeyeceğimiz için genelde herkese veriyorlar. Bence de başvurun. Saygılar...
Old 27-05-2008, 22:48   #6
cLaW

Pınar hn;
Ortayı ve durumu çok iyi olan kişiyi örnekle açıklayabilirmisiniz?
Daha iyi anlaşılması açısından...
Yoksa benim verdiğim "orta" örneğinimi baz alacağız?
Old 28-05-2008, 16:46   #7
İlker

Olumlu

Yanıtlar için teşekkürler,gerçekten açıklayıcı oldu.Sn.Claw,orta halliden kastım tabi ki Türkiye şartlarındaki bir "orta hal"kavramı.yani kendine ait bir ev ve anne baba memur emeklisi babında.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi