Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Öğretmenin evlilik dışı gebeligi

Konuyu Kilitleyin
Old 30-04-2018, 11:42   #1
Konuk

Mutsuz Öğretmenin evlilik dışı gebeligi

Merhabalar. 4 yıllık kadrolu öğretmenim. Nişanlım ile birlikteliğinden henüz nikâhımız gerceklesmemisken hamile kaldım.. Bebeğini dünyaya getirmek istiyorum ve evleneceğiz babasıyla ortak kararımız bu yönde. Ancak düşük tehdidi söz konusu ve bu hususta verilen yatak istirahatini kurumuma sunarsam memuriyetim tehlikeye girer mi veya disiplin cezası alır miyim? Konuyla ilgili cevabınızı bekliyor desteğiniz için şimdiden teşekkür ediyorum.
Old 30-04-2018, 15:31   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhabalar. 4 yıllık kadrolu öğretmenim. Nişanlım ile birlikteliğinden henüz nikâhımız gerceklesmemisken hamile kaldım.. Bebeğini dünyaya getirmek istiyorum ve evleneceğiz babasıyla ortak kararımız bu yönde. Ancak düşük tehdidi söz konusu ve bu hususta verilen yatak istirahatini kurumuma sunarsam memuriyetim tehlikeye girer mi veya disiplin cezası alır miyim? Konuyla ilgili cevabınızı bekliyor desteğiniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

Sayın Katılımcı;

Bağlantısını sunduğum konuyu incelediğinizde sorunuza yanıt bulacaksınız.

Saygılarımla..

bknz:http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=69713
Old 02-05-2018, 10:57   #3
usta88

Alıntı:
Yazan Konuk
Evlilik dışı çocuk dünyaya getirmek suç değildir. Bu sebeple hakkınızda hiçbir idari ve cezai işlem yapılamaz. Eğer yapılır ise derhal yetkili makamlara itirazınızı yapınız. Tavsiyem çocuk doğmadan önce nikahınızı yapıp babalık davası veya tanıma işlemleri ile uğraşmamanız.
Old 02-05-2018, 16:14   #4
Av. Hatun Olguner

Sayın Konuk...
Elimizin altında bulunması faydalı hukuk bilgileri konusuna eklediğim Anayasa Mah,kararını inceleyiniz,,,

http://www.turkhukuksitesi.com/showp...&postcount=130
Old 04-05-2018, 09:05   #5
Konuk

Varsayılan Teşekkür

Tüm hukukçularımıza paylaştıkları bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Bu konuda raporlarımı sunmam da memuriyet açısından bir sorun olmaz o halde değil mi? İlk verilen cevapta aday memuriyetle ilgili bir konu yer alıyordu. Ama ben aday değil asil memurum. Farkeden bi şey olur mu bunu anlamaya çalışıyorum. Herkese verdikleri bilgilerden dolayı çok teşekkür ediyorum.
Old 04-05-2018, 13:20   #6
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Konuk
Tüm hukukçularımıza paylaştıkları bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Bu konuda raporlarımı sunmam da memuriyet açısından bir sorun olmaz o halde değil mi? İlk verilen cevapta aday memuriyetle ilgili bir konu yer alıyordu. Ama ben aday değil asil memurum. Farkeden bi şey olur mu bunu anlamaya çalışıyorum. Herkese verdikleri bilgilerden dolayı çok teşekkür ediyorum.
Hiçbir fark bulunmuyor, bu konuda emin olabilirsiniz.
Old 04-05-2018, 13:51   #7
Av. Can DOĞANEL

Sn. Olguner'in sunduğu karar Öğretmen oluşunuz itibariyle durumunuzdaki riski arttırıyor. Nişanlınızla bu karardaysanız öncelikle nikah yapıp sonra raporlarınızı sunmak daha mantıklı olabilir. Yargı sürecinin yıllar alacağı düşünülünce nihai olarak olumlu bir sonuç alacak olsanız bile yıllar sürecek bir hukuk mücadelesine sürüklenebilirsiniz.
Old 05-05-2018, 12:04   #8
Konuk

Mutlu Teşekkür

Herkese verdikleri bilgilerden dolayı çok teşekkür ediyorum.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi