Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Bosanma-TC Vatandaşı olmayan kişinin nüfus kayıtlarında boşanma bilgisi.

Konuyu Kilitleyin
Old 11-07-2019, 12:48   #1
Konuk

Varsayılan Bosanma-TC Vatandaşı olmayan kişinin nüfus kayıtlarında boşanma bilgisi.

Merhaba ilk basta türkcem icin özürdilerim Ben almanyada dogma büyüme alman vatandasiyim bosanmis oldugum esim türk vatandasiydi simdi yeni türk vatandasi olan birinle evlenecem konsolosluk benden bosanma kagidini istior acaba ben türkiyede evlimi gözüküorum ozamanlar bildirim olmadi konsoloslukla hic alakam olmadi mavi veya pembe kartimda yok .. konsolosluga yazdim bana dedilerki
Bunu yazdilar

mavi kartlar kütüğüne boşanmanızı bildirmeniz gerekmektedir ve boşanmış olarak mavi kart almanız gerekmektedir.Bu işlemler için ‘’ VATANDAŞLIK ‘’ servisinden randevü alıp bu işlemlerle ilgili bilgileri dikkatlice okuyup veya vatandaşlık servisine e-mail yazarak bilgi alıp işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Bu işlemleri hallettikten sonra ancak tekrar evlenebilirsiniz.
Old 15-07-2019, 13:03   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Evliliğin kayıtlara işlenip işlenmediğini, işlenmiş ise boşanmanın kayıtlara geçip geçmediğini nüfus müdürlüğünden veya bulunduğunuz yer Türkiye konsolosluğundan bilgi alarak inceleyebilir ve durumunuzu belirli hale getirebilirsiniz.

Eğer evliliğiniz kayıtlara işlenmiş ve boşanmanız henüz kayıtlara geçmemiş ise boşanmanın Türkiye'^de tanınması gerekmektedir. Tanıma işlemini boşandığınız kişi ile birlikte başvurarak kayıtlara işletebilirsiniz. Birlikte başvuramıyor iseniz tanıma davası açmanız gerekir.

Gerekli başvuruları yapmanızı öneriyoruz.

Her aşamada bir avukattan destek almanız yararınızadır.
Old 18-07-2019, 20:31   #3
Konuk

Merhaba ben aileme türkiyeden nüfüs kagit örnegi cikartim ve bekar gözüküorum bu durumda yeniden evlenme sorunu cikarmi
Old 23-07-2019, 13:44   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Alman vatandaşı olduğunuz halde Türkiye'de nüfus kayıtlarında bulunmanız ve hatta bekar olduğunuz bilgisinin bulunması beklenmez.

İlerde evli olduğunuz boşanmadan evlendiğiniz dolayısı ile sonradan yaptığınız evliliğin geçersiz olduğu ve hatta evli olduğunuz gerekçesi ile vefatınız halinde önceki eşinizin mirasçı olabileceği iddiaları ile karşılaşmamak için

Gerekli başvuruları yapmanızı öneriyoruz.

Her aşamada bir avukattan destek almanız yararınızadır.
Old 24-07-2019, 22:49   #5
Konuk

Tanima davasini alman avukatimi lazim türk avukatimi Ben alman vatandasiyim alman avukatim var ama bu trde Tanima davasi icin türk avukatimi lazim bilemiorum iste
Old 25-07-2019, 13:08   #6
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Türkiyedeki dava ve takipler Türkiyedeki bir baroya kayıtlı bir avukat tarafından yapılabilir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi