Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Dayak Şİddet Aldatma

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 11-08-2011, 14:43   #1
Konuk

Varsayılan Dayak Şİddet Aldatma

Mhblar 2007 EylÜl Ayinda Evlendİm O Zaman 18 Yasindaydim Suan İse 22 Yasindayim EŞİmle Ayrilmak İÇİn BoŞanma Davasi Actim Severek Bİr Evlİlİk Yaptim Ama Aramizdakİ 17 Yas Farki Ve Onun SÜreklİ Şİddetİ Hakaretlerİ(İspatlayamadim)benİ Bİtİrdİ O Benden Asla Bosanmak İŞtemİyor Ama Onunda Benİ DÖvemesİ Sonucu Onu Sanal Alemde Bİr KaÇ Kez Aldattim Bunu Tasrİp Etmİyorum Ama Buna Benİ İten O Oldu O Da Bunlari ÖĞrendİĞİnİ SÖylÜyor Ve PİŞman OlacaĞin İŞler Yapma Dİyor Benİm Sorum Şu BoŞanma SÜremİz Ne Kadar SÜrer Ve Bosanabİlİr Mİyİz?
Old 11-08-2011, 15:53   #2
üye31284

Sayın katılımcı;

" Ailenin Korunmasına Dair Kanun " gereğince, eşinizin size yönelik şiddetine son verilmesi için başvuru hakkınız bulunmaktadır. Aynı zamanda cezalandırılması için de ayrıca başvuruda bulunabilirsiniz.

Evlilik birliği devam ettiği müddetçe; her iki eşin de şartlar ne olursa olsun, birbirlerine karşı sadakat yükümlülüğü bulunmaktadır. Yani " beni buna o itti " şeklinde bir gerekçe hukuki yönden kabul görmemektedir. Söz konusu eyleminizin tespiti bazı durumlarda mümkün olmaktadır ve bu aleyhinize olabilir.

Sadece anlatımlarınıza dayanarak ortalama boşanma süreniz ve boşanıp boşanamayacağınıza yönelik fikir vermek mümkün değil.

Tüm bu hususlarda bir avukatın doğrudan desteğini almanız menfaatinizedir. İspat hususundaki problemler bir avukat tarafından aşılabilir. Ekonomik durumunuz avukatın hakettiği ücreti ödemeye müsait değilse, sizden istenecek bilgi ve belgelerle bunu ispatlamak şartıyla, bulunduğunuz ilin barosuna başvurarak; tarafınıza ücretsiz avukat atanmasını sağlayabilirsiniz.
Old 11-08-2011, 16:50   #3
GECE

Eşinizin size yönelik şiddeti varsa, olaydan hemen sonra polisten yardım isteyebilirsiniz. Karakolda şikayetçi olabilir ve darp raporu alabilirsiniz.

Bu rapora dayanarak yaralama ve varsa hakaret /tehdit nedenleri ile şikayetçi olabilir ve ceza davası açılmasını isteyebilirsiniz.

Aynı zamanda bu rapora dayanarak da ailenin korunması hakkında kanundan yararlanarak eşiniz için evden uzaklaştırma kararı verilmesini isteyebilirsiniz.

ayrıca, dayak ve şiddetli geçimsizlik/evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedenleriyle boşanma davası açabilirsiniz.

Evlilikte eşlerin birbirine sadakat yükümlülğü vardır.Buna uymayan eş, kendi kusuruna dayanarak sadakatsizlik gerekçesiyle boşanma davası açarsa bu dava reddedilir.

Tüm bu süreç için hukuki destek almanız şarttır. Bir avukat ile görüşmenizi, avukat ücreti karşılama gücünüz yoksa da bulunduğunuz ilde baroya başvurup adli yardımdan avukat tayini talep etmenizi öneriyoruz.

Kolay gelsin....
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi