Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Geçici Velayet

Konuyu Kilitleyin
Old 14-11-2007, 22:21   #1
Konuk

Varsayılan Geçici Velayet

Daha önce yazdığım mesajlara ek olarak ek gelişme hakimle duruşma dışı görüştüm ancak duruşmada karar verileceğini söyledi.Çocuklarım orada okula başlatıldılar.önceleri telefonla bile yalvararak konuşuyordum.Ama sonra birden benimle görüşmelerini desteklemeye başladılar.Tek şart velayeti vermem.Bu arada çocuklar benimle olmaktan hiç memnun değiller.Babalarıyla yaşamak istediklerini kadınların mutlaka evleneceğini ama babalarının bunu yapmayacağını yazları ve okul tatillerinde görüşebileceğimizi söylüyor ve birbirimize yabancıymışız gibi davranıyorlar.Hatta babaları beni görmeseler çok kısa sürede unutacaklarını söyledi.Boşanma sebebi olarak yüzde yüz beni suçluyorlar.Konuşmaya yanaşmıyorlar.En kötüsüde tamamen kayıtsızlar.Onları zorla almam bu aşamada mümkün ama eminim onları ikna edemem ve benden daha da uzaklaşırlar.Sorum böyle bir durumda çocukların görüşü alınırsa ne diyecekleri çok açık bunu nasıl değiştirebilirim ve bende onları yanıma alıp beyinlerini mi yıkamalıyım (bunu yapamayacağımı biliyorum)Daha da önemlisi okul durumları bahane edilip kararın mahkeme sonunda verilebilecek olması yani okul devam ederken değişikliğe sıcak bakılmaz sanırım.Saygılarımla
Old 15-11-2007, 12:23   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Veleyet konusunda hakim karar verirken elbette çocukların görüşlerini alacak.Fakat uzman kişiden görüş alarak bu kararı verecektir.

Uzman ise çocuklarla görüşmesinde şu andaki duyguları ve sebepleri konusunda muhakkak ki tespitlerde bulunacaktır.

Çocukların ,sizinle beraber olmama istekleri büyük ölçüde ,sizin onları terkedeceğiniz kaygısından kaynaklanıyor olabilir.Çocuklara bu yönde telkinde bulunulmuş da olabilir.Sizin ve eşinizin gelecek planları sizin aleyhinize çocuklara benimsetilmiş olabilir.

Tüm bu durumları siz ve çocukların uzman görüşmesinde dile getirmeniz konunun tüm yönleri ile kavranmasına katkıda bulunacaktır.

Boşanma sırasında çocukların kimin yanında kalacağına ilişkin olanakları ve yasal düzenlemeleri bu alanda paylaştık.Bundan sonrası için seçimler tamamen sizinle ilgili.Hukukçular sizin yerinize geçerek bir karar vermezler,veremezler.Bu bakımdan size iyi gelecek çözüm konusunda kendinizin doğrudan karar vermeniz en doğrusu olacak.

Kolaylıklar dilerim.
Old 10-12-2007, 20:28   #3
Konuk

Varsayılan Geçici velayet

tekrar merhaba,geçtiğimiz hafta davamız görüldü.Hakim velayetle ilgili kararı mahkeme sonunda vereceğini söyledi.Eşimin işsizliğine çocuklarımın psikolojik sorunlarına rağmen bu süreç devam edecek.sonuçta onlar bizim çocuklarımız çekiştirmeyi bırakıp anlaşalım dedik bende velayeti vermeyi ve yaşadıkları şehre taşınıp çocuklarımın hem anneli hem babalı yaşamalarını sağlamaya karar verdim.Aslında sorum yok kazananı olmayan bir yarış bu olan sonuçta çocuklara oluyor bunu söylemek istedim.Hepinize işlerinizde kolaylıklar diliyorum...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi