Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Sapık eski eşin çocuğunu görmesi

Konuyu Kilitleyin
Old 03-07-2017, 21:36   #1
Konuk2017

Varsayılan Sapık eski eşin çocuğunu görmesi

Merhaba. 6 ay önce görümcem eşinden boşandı. Adamın hem erkeklerle ilişkisi varmış, hem de eşini zorla bir başkasıyla ikişkiye sokmuş. Fakat mahkemede bu durum ifade edilmemiş. Çekişmeli açılan dava anlaşmalıya çevrilmiş. Anladığım kadarıyla olayın duyulmasını istemiyorlar. Ben tüm bunları yeni öğrendim ve çıldırdım. Velayeti görümcemde olan 3,5 yaşında bir kız çocuğu var ve babasına yatılı olarak gönderiliyordu, artık gayrı resmi vermiyorlar. Birkaç sorum olacak: 1. Böyle bir babanın çocuğunu görme hakkı var mıdır? 2. Gayrı resmi vermediler, baba da ses çıkarmadı, çocuğunu almaya çalışmadı. Fakat ilerleyen yıllarda talep edebilir, kızına her türlü kötülüğü yapabilir. Bu durumda bu durumu bilen dede, anne, hatta avukat bile suçlu değil midir? 3. Ben ne yapabilirim?
Old 04-07-2017, 17:09   #2
Av. Hatun Olguner

Sayın Konuk ;

Çocuğun menfaatleri gerektirirse ve önemli sebepler varsa şahsi ilişki kısıtlanabilir veya kaldırılabilir.

Babanın erkeklerle ilişki kurması kanımca şahsi ilişkiyi etkilemez. Ancak velayet verilmez.

Eski eşin anneyi başka erkekle ilişkiye zorlaması şahsi ilişkinin kısıtlanması sebebi olabilir. Bu konuda aile mahkemesine başvurulursa aile mahkemesi uzman raporu da alarak durumu değerlendirir ve gerekli kararı verir. En azından küçük kızın babasında yatılı kalması engellenebilir...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi