Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Velayetin değiştirilmesi için tarafıma dava açıldı, sürekli tehdit ve hakaret ediyor

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 15-12-2016, 14:59   #1
Konuk

Varsayılan Velayetin değiştirilmesi için tarafıma dava açıldı, sürekli tehdit ve hakaret ediyor

Iyi calismalar,

Yardiminiza ihtiyacim var bana yol gosterirseniz size minnettar kalirim.

Ilk olarak 6 yil once esimden ayrildim. 2008 dogumlu kizimin velayeti tarafima verildi. Kamu gorevlisi olarak calismaktayim.Nafakalarini duzenli odemedigi icin icraya verdim. Subat ayinda eski esime yeniden evlenecegimi ortak cocugumuz oldugu icin soyledim. Mart ayinda c.baskanina hakaret nedeni ile sorusturma baslatildi halen de devam etmektedir. eski esim bu olayi bahane ederek velayetin degistirilmesi davasi acti nisan ayinda. hem cb hakaret hem de erkek ark.bahane ederek.cb hakaretten izmirin seferihisar ilcesinden Kiraz ilcesine atandim. Ancak bu atamanin iptali icin dava actim. Dava sonuclanana kadar ki durusma tarihi 27 aralik, kizimin okul duzeni bozulmamasi adina evimi getirmedim. bunun ardindan tehdit hakaret devam etti. 3 ay sure ile uzaklastirma karari alindi dava acildi halen devam etmektedir. ardindan erkek arkadasimi tehdit ve hakarete basladi kaldi ki kendisini de darp etti savciliga sikayette bulunduk. ancak eski esim annem kardesim cevrem ve ailem ile ugrasmaya taciz ve tehdit etmeye devam etmektedir. Velayet davasinin goruldugu mahkeme tarafindan atanan bilirkisiye telefonla ulasarak her turlu yanlis bilgiyi vermektedir. kendimi ailemi ve cevremdekileri tehdit etmekte rahatsiz etmekte ve hayatimizi zindan etmektedir. buna hic bir sekilde cozum bulamamaktayiz. cok bunalmis ve caresiz bir durumdayim. Ne yazikki su anda avukat icin odeyebilecek durumumda yok. eski esim tamamen kiskanclik kin ve nefret ile hareket etmektedir.
Bana yil gosterir ve yardimci olabilirseniz size minnettar olacagim.
Old 22-12-2016, 19:06   #2
Av. Hatun Olguner

Kızınız 8 yaşında olduğu için velayet davasında kimin yanında kalmak istediği kendisine sorulacaktır.
Kızınızın isteği belirleyici olacaktır. Siz mahkemeden kızınızın görüşünün alınmasını isteyin.
Eski eşinizin tehdit ve hakaretlerinden ötürü savcılığa suç duyurusu yapabilirsiniz.Eski eşinizin tehdit ve hakaretlerini tanıklarla kanıtlamanız gereklidir. Dilekçenize tanıkların isim ve adreslerini de yazınız.
Çalıştığınız için barodan avukat isteyemeyeciğinizi düşünüyorum.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi