Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Lütfen birisi beni bilgilendirsin daha fazla susmak, korkarak yaşamak istemiyorum.

Konuyu Kilitleyin
Old 11-06-2017, 17:29   #1
Konuk

Varsayılan Lütfen birisi beni bilgilendirsin daha fazla susmak, korkarak yaşamak istemiyorum.

Özetle bahsetmem gerekirse: Ben üniversite 1. sınıf öğrencisiyim. Uzun bir zamandır tehtid ve şantajla cinsel istismar ve şiddete uğruyordum. Ailem başka bir şehirde. Tarafından şiddet ve tecavüze uğradığım kişinin. En sonunda beni öldürmeye kastetmesi ve telefonumu benden zorla almasıyla kendisinden şikayetçi oldum. Kendisini tutuklandı. Mahkememiz olucak, avukat tutabilecek maddi gücüm yok. Ailemi bu işe karıştırmak isemiyorum. Size sorum şu olucak ki: Baro ceza davaları için müştekiye ücretsiz avukat atamıyor diye biliyorum. Kadın Dayanışma Dernekleri bu gibi durumlarda hukuki destek sağlıyor mu ? Köşeye sıkıştım. Ne yapmam gerektiğini ve nasıl bir yol izlemem gerektiğini söyleseler bile kafi.
Birde ikamet ettiğim adres olarak burası kayıtlı değil ama olay burada ikamet ederken gerçekleşti. Dava celbi hangi adresime gider bilgisi olan lütfen cevap versin. Teşekkürler.
Old 11-06-2017, 18:59   #2
Av. Hatun Olguner

Baroya müracaat etmeniz halinde size ücretsiz avukat atayacaktır...

Duruşma tebligatının hangi adresinize gelmesini istiyorsanız
dosyaya dilekçe vererek bu adresinizi bildirin. Bildirdiğiniz adrese tebligat gelir...
Old 12-06-2017, 19:14   #3
Konuk

Varsayılan Lütfen bilgilendirin

Tarafından şiddet ve cinsel istismara uğradığım kişi tutuklanalı bir hafta olmuyor. Makkememizin 6 gün sonra olduğuna dair 4062'den cep telefonuma mesaj geldi. Ben bu kadar erken bir tarihe beklemiyordum. Mahkeme celbinin ev adresime gitmemesi için dilekçe vericektim. Çok mu geç kaldım ? Mahkeme celbinin bana yollanılan mesaja rağmen ev adresime gitme ihtimali var mı ?
Old 13-06-2017, 13:01   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Bin an önce mahkemeye tebliğe elverişli adresinizi bildirin.

Saygılar,
Old 13-06-2017, 14:09   #5
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
Tarafından şiddet ve cinsel istismara uğradığım kişi tutuklanalı bir hafta olmuyor. Makkememizin 6 gün sonra olduğuna dair 4062'den cep telefonuma mesaj geldi. Ben bu kadar erken bir tarihe beklemiyordum. Mahkeme celbinin ev adresime gitmemesi için dilekçe vericektim. Çok mu geç kaldım ? Mahkeme celbinin bana yollanılan mesaja rağmen ev adresime gitme ihtimali var mı ?

Mahkeme kaleminde çalışanlar bazen siz dilekçenizde hangi adresi gösterseniz de ekranda görünen MERNİS adresine tebligat çıkarabilmektedir. O adrese tebligat gitmesini istemiyorsanız(veya hangi adrese tebligat gitmesini istemiyorsanız) dilekçe ile bildirin. Sakıncaları belirtirseniz, göndermezler. Yine de kalem çalışanlarını uyarmanız iyi olur.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi