Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşim tarafından kandırıldım,oyuna getirildim...

Konuyu Kilitleyin
Old 22-06-2012, 14:02   #1
hicran

Varsayılan eşim tarafından kandırıldım,oyuna getirildim...

ayrı ev tutma sartıyla ailem beni sewdim adama wermeyi kabul etti,onlarda ayrı ev şartını kabul ettiler,ev temizlendi dayandı döşendi.gelin çıktım gün tutulan yere değilde annesinin ewine indirdiler beni,sordugumdada bu geceyi burda gecirip yarın gidicez demişti ilk geceyi orda geçirdik.ertesi gün akşam üstü ise eve gitmek istedimi söyleyip ne zaman gitcegimizi sorduğumda ise'biz artık hep beraber burda bu evde yaşıycaz'cewabını aldım,nasıl yani diye sorduğumda'ewet öyle olcak ailene oyun oynadık,sırf seninle ewlene bilmek içindi bunlar,tuttuğumuz ew filan hikaye'diye cwp werdi we o cümlelerin üstüne ne söylersem söyleyim bi öneminin olmayacağını we hiçbişeyin değişmeyeceğini anladım 4 gün sıkıntılar içerisinde o şekil kaldıktan sonra 5.gün ailemin yanına döndüm..ertesi gün eşim geldi ve beni sewdini dönmemi istedini tuttuğu ewde yaşıyacagımızı söyledi,ailemi ve beni tekrar ikna etti,tuttuğu ewe ailem,beni ve onu bırakıp tekrar gittiler başbaşa kalmıştık neden onu terkettimi sordu ve altınlarımı istedi wermeyecegimi cok istiyosada gelip kendisinin alabileceğini söyledim..oda altınlarıma kıyafetlerime herşeyime el koyarak beni gecenin bi yarısı kapı önüne koydu..(madde bgımlısı)..haklarımı alabilirmiyi?haklarım ne olabilir?ve ücretsiz awukat talebinde bulunabilirmiyim..okur cwp werirseniz sewinirim..teşekkürler..iyi günler dilerim..
Old 23-06-2012, 20:47   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Size takılan takılar sizin şahsi malınızdır.Boşanma olmasa dahi harcını ödeyerek dava yoluyla takıların aynen iadesi olmassa değerinin faizi ile ödenmesini isteyebilirsiniz.

Boşanmayı düşünüyorsanız,boşanmaya yol açan olaylarda eşinizin kusurlu olduğunu tanık dahil her türlü delille kanıtlamanız gerekir.Ev konusunda sizi kandırması,sizi müşterek konuttan kovması kusurlu davranışlardır.

Dava sırasında tedbir boşanma sonrası için koşulları varsa yoksulluk nafakası ve tazminat talep edebilirsiniz.

Yine her aşamda korku ve şiddetin önlenmesi için koruma kararı isteyebilirsiniz.

Muhtardan ikametgah ve yoksulluk belgesini aldıktan sonra bulunduğunuz yerdeki baroya başvurarak tarafınza vekalet ücreti ödemeyeceğiniz bir avukat atanmasını talep edebilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi