Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

İcra ile ilgili bir soru

Old 17-12-2006, 23:38   #1
Y£LİZ

Varsayılan İcra ile ilgili bir soru

Bir taşıt aracı icra yoluyla satılmaktadır.Aracın dosyası K icra dairesindedir.Dairece araç 5 sefer satışa çıkarılmış olup rakamların yüksek olması nedeniyle alıcı çıkmamıştır.Daha sonra alacaklı vekili dava dosyasını Ü icra dairesine aldırıp buradan satış denemiştir.Nihayet 6.satışta araç alıcı bulmuş ve X'e satılmıştır.
Satış tarihini takip eden 7.gün aracın ruhsat sahibi K icra dairesine itirazda bulunmuştur.Fakat aracın yeni sahibi X satışın 11.günü Ü icra dairesine gidip işlemlerini tamamlamış ve yeri ruhsat tescili için aynı icradan gerekli evrakları almıştır.Aracı da teslim alıp kendi adına yeni ruhsat çıkarmıştır ve aracı kullanmaya başlamıştır.Yapılan itiraz kendisine tebliğ edilmemiş olup X bunu tesadüfen öğrenmiştir.
Aracın satışına K icra dairesindeki esas dosyadan yapılan itiraz Ü icra dairesindeki talimat dosyadan yapılan kesin satışı bağlar mı?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
Old 18-12-2006, 09:56   #2
cLaW

Burada ihale yapılmıstır ihaleden sonraki sikayetler icra dairesine degil satısı yapan icra dairesinin baglı bulundugu icra tetkik mercii hakimligine yapılır(7 gün icersinde)
K icra dairesine yapılan itiraz Ü icra dairesini bağlamaz.
Old 19-12-2006, 00:29   #4
süleyman zengin

Hernekadar K icra dairesinin talimatı üzerine U icra dairesi satış yapmış ise de, bu aşamada hiç bir şekilde " itirazda bulunmaktan" söz edilemez. Hele hele K icra Müdürlüğüne hiç edilemez. Borçlu satışa ilişkin ihalenin feshi talebinde bulunmak isterse satışı yapap memurun yani Ü icra dairesinin bulunduğu İcra Hukuk Mahkemesine bulunması lazim.K icra Müdürlüğüne ve onun bağı bulunduğu İcra Hukuk Hakımliğine yapılan başvuru sonuç doğurmaz.
Old 19-12-2006, 00:31   #5
süleyman zengin

Yeliz soruna cevap yazandan sonra öğrenci olduğunu öğrendim.Bize ödevini mi yaptırdım yoksa?
Old 19-12-2006, 11:54   #6
Y£LİZ

Alıntı:
Yazan süleyman zengin
Bize ödevini mi yaptırdım yoksa?
Hayır sadece bana sorulan bir soruyu sordum,ödevim değildi
Teşekkürler

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi