Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

avukatlık stajı bitirme tezi

Yanıt
Old 04-12-2007, 19:09   #1
masal

Varsayılan avukatlık stajı bitirme tezi

staj bitirme tezim için kaynak arıyorum elinde örnek olup da verebilecekler varsa çok sevinirim.özellikle ceza hukuku ile ilgili...
Old 06-12-2007, 09:44   #2
cLaW

Staj tezinin konusunu tahmin edelim mi?
Yoksa staj bitirme tezi hakkında mı staj bitirme tezi yazıyorsun?
Soruna genel cevap : İlgili kanun maddeleri ve her türlü delil..
Old 06-12-2007, 19:35   #3
masal

teşekkür ederim iğneleyici mesajınız için ama evet tüm ceza usul ve ceza konuları tez kapsamında. evet tüm ilgili kanun maddelerini araştırıyorum kaynak bilgin için ayrıca teşekkürler. kesinleşmiş bir ceza dosyası inceliyoruz. soruşturma ve kovuşturma aşamalarını tek tek. daha önce böyle bir araştırma yapan varsa bununla ilgili örnek arıyordum. barolar arasında değişiyormuş sanırım ayrıntılı olarak bilgilendirmediğim için özür dilerim herkesten..
Old 06-12-2007, 21:25   #4
PINAR YILMAZ

Ben de staj yapıyorum 3 aydır ama biz de staj tezi yok. O sebeple size bir örnek sunamam.Ama araştırdığınız herhangi bir şey varsa yani özellikle aradığınız bir konu ya da karar....belirtirseniz ben de bakabilirim.Kolay gelsin size.Saygılar...
Old 07-12-2007, 18:21   #5
cLaW

Kesinleşmiş bir ceza dosyası inceler iken,tüm ceza usul ve ceza konuları tez kapsamında nasıl olabiliyor?
Barolar arasında değişen nedir?
Old 07-12-2007, 21:50   #6
masal

ifade tutanaklarından başlayıp soruşturma aşamasındaki işlemleri örneğin koruma tedbirleri nasıl yapılır usulü nedir anlatıp dosyadaki uygulamayı değerlendiriyoruz. duruşmalar, sorgu, esas hakkında mütaala en son da kanun yollarını anlatıp dosyada pratik olarak uygulamasını yapıyoruz. Bazı barolarda ise sadece belirli bir konuda tez hazırlanıyormuş. biz dosya üzerinden inceleme yapıyoruz. ayrıca pınarcım ilgilendiğin için çok teşekkürler.. zaten ben bir örnek buldum..
Old 07-12-2007, 21:54   #7
PINAR YILMAZ

Çok kapsamlı bir tez ödevi sanırım. Ama uygulamayı öğrenmek için çok faydalı olur.Her ne kadar tez hazırlamak çok zor olsa da bizde de tez olmasını isterdim.Malum insan dışarıdan biri gibi dosya inceleyerek pek bir şey öğrenemiyor.Size kolay gelsin.Başarılar..
Old 08-12-2007, 15:54   #8
masal

evet biraz zor olsada zevkli ve faydalı olduğunu kabul ediyorum..
Old 09-12-2007, 01:28   #9
oguzhand0

Avukatlık stajında tez zorunluluğu mu vardı?
Old 09-12-2007, 12:56   #10
PINAR YILMAZ

Bazı barolarda var bazılarında yok.Genellikle stajyeri çok olan barolarda veriliyor sanırım.
Old 18-12-2007, 12:30   #11
Emrah Güler

Ben aile hukuku üzerine yapmıştım bireysel çalışma raporumu bu nedenle çok fazla işinize yarayacağını sanmıyorum. Ama genel olarak nasıl yapıldığına dair bilgi edinmek isterseniz biraz düzensiz bi halde olsa da gönderebilirim.
Old 18-12-2007, 14:30   #12
masal

çok teşekkür ederim. bitirdim ben tezimi. eski bir örnek bulmuştum. ona göre bişeyler yaptım.
Old 15-02-2013, 10:21   #13
AV. Özlem G.

Alıntı:
Yazan masal
çok teşekkür ederim. bitirdim ben tezimi. eski bir örnek bulmuştum. ona göre bişeyler yaptım.

Sayın masal benim de stajımı bitirmem için bir ay içerisinde tez hazırlamam gerekiyor. Elinizdeki örnekleri (ki hala duruyorsa tabi) benimle paylaşabilirseniz en azından tezimin sistematiği hakkında beni bilgilendirmiş olursunuz. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkür ederim. İyi günler dilerim.
Old 27-02-2013, 15:51   #14
Av.Eda Atabeyoğlu

istanbul barosunda stj. avukatım. bitirme tezimi ticaret hukuku pratik 12 den aldım ama ne bir örnek tez ne de doğru dürüst kaynak bulabiliyorum. lütfen biri bana yol gösterebilir mi?? şimdiden teşekkür ederim.
Old 05-03-2013, 10:31   #15
ssblll

Arkadaşlar tez tahmin edilenenin aksine çok da zor değil. Ben ticaret hukukundan almmıştım hocalar sunum sırasında yardım ediyorlar.
Herkesin söylediği gibi yazdıklarınızdan çok kendinizi nasıl ifade ettiğiniz sorulan sorulara nasıl cevap verdiğiniz önemli.
(Ancak tezinizin şekli sunuma geçmeden baro tarafından yönlendirildiğiniz avukat tarafından incelenme aşamasında önem kazanıyor. Bu sebeple yazım şeklinize "atıflarınıza" dikkat etmeniz gerekir.
Old 06-03-2013, 13:47   #16
AV. Özlem G.

Alıntı:
Yazan Av.Eda Atabeyoğlu
istanbul barosunda stj. avukatım. bitirme tezimi ticaret hukuku pratik 12 den aldım ama ne bir örnek tez ne de doğru dürüst kaynak bulabiliyorum. lütfen biri bana yol gösterebilir mi?? şimdiden teşekkür ederim.

Sevgili Eda hanım.. Size mail atabileceğim bir adres verirseniz elimde bulunan tez örneklerinden size örnek olması amacıyla gönderebilirim. Konunuzla alakalı değiller ancak belki fikir verir size.
Old 07-03-2013, 09:54   #17
Av.Eda Atabeyoğlu

Alıntı:
Yazan AV. Özlem G.
Sevgili Eda hanım.. Size mail atabileceğim bir adres verirseniz elimde bulunan tez örneklerinden size örnek olması amacıyla gönderebilirim. Konunuzla alakalı değiller ancak belki fikir verir size.

Şimdiden çok teşekkür ederim Özlem Hanım. Adresim: maykgumus@hotmail.com
Old 07-03-2013, 17:47   #18
AV. Özlem G.

Alıntı:
Yazan Av.Eda Atabeyoğlu
Şimdiden çok teşekkür ederim Özlem Hanım. Adresim: maykgumus@hotmail.com

gönderdim ama gitmiyor. hata raporu geliyor. bir yanlışlık olabilir mi acaba adreste?
Old 09-03-2013, 12:49   #19
Av.Eda Atabeyoğlu

Alıntı:
Yazan AV. Özlem G.
gönderdim ama gitmiyor. hata raporu geliyor. bir yanlışlık olabilir mi acaba adreste?

hata yok ama bir sorun var sanırım Özlem Hanım. ben size başka bir adres vereyim edaa_atabeyoglu@hotmail.com
Old 14-03-2013, 22:17   #20
ertugaydin

sayın atabeyoğlu eğer tezinizin konusunu söylerseniz size yardımcı olabilirim.
Old 15-03-2013, 10:38   #21
Av.Eda Atabeyoğlu

Ticaret Hukuku pratik 12, sigorta sözleşmelerinde yetki,görev,ön bilgi formu ve sigortacının tazminat sorumluluğunu konu alan bir olay çözümü. Şimdiden teşekkürler.
Old 23-04-2013, 09:35   #22
av.süreyya

merhaba. Ben de İstanbul barosunda stj.avukatım ve bitirme tezi yazmam gerekiyor.(Eskişehir barosundan 2 ay önce geçiş yaptım ve Eskişehir barosunda bitirme tezi olmadığı için hangi konuda,nasıl bir tez hazırlamam gerektiğini de bilmiyorum. Fikir edinmem için Özlem hanım ve sayın ertugaydın bahsettiğiniz tezleri bana da gönderebilir misiniz aceba? (Mail adresim:sureyya_seven@hotmail.com)
Old 24-04-2013, 12:15   #23
AV. Özlem G.

Syn Sureyya hanim elimde olanlari yollarim tabiki de ama secmis oldugunuz ya da size verilen bir tez konunuz var mi? Daha iyi yardimci olabilirim belirliyse konunuz.
Old 24-04-2013, 19:36   #24
av.süreyya

Çok teşekkür ederim Özlem hanım.Şuan belli değil konu ama birkaç güne belli olacak,o zaman söylerim yine yardımcı olursanız çok sevinirim.
Old 28-04-2013, 08:30   #25
av.süreyya

Özlem hanım günaydın.Tez konum;icra hukuku-ödeme emrine itiraz çeşitleri ve bunların hukuksal sonuçları.itirazın kaldırılması talebi reddedilirse bu karara karşı temyize,karar düzeltme yoluna ve yargılamanın yenilenmesi yoluna gidilebilir mi?(ve buna benzer bi kaç soru)
Old 29-04-2013, 08:16   #26
AV. Özlem G.

Alıntı:
Yazan av.süreyya
Özlem hanım günaydın.Tez konum;icra hukuku-ödeme emrine itiraz çeşitleri ve bunların hukuksal sonuçları.itirazın kaldırılması talebi reddedilirse bu karara karşı temyize,karar düzeltme yoluna ve yargılamanın yenilenmesi yoluna gidilebilir mi?(ve buna benzer bi kaç soru)

Süreyya Hanım elimde olan örnekleri yolladım. bir tanesi icra hukukuyla alakalı ama sanırım konunuzla alakalı değil. digerinin ise hiç alakası yok.. belki fikir edinmenizi sağlar. kolay gelsin. Başarılar..
Old 19-05-2013, 12:24   #28
özgür90

Özlem hanım benimde icradan ödeve ihtiyacım var benim adresime de yollarsanız sevinirim. Mail adresimzgurkoc90@gmail.com
Old 24-05-2013, 17:53   #29
Av. Zeynep Kübra

Varsayılan staj tezi

Bende cezadan seçtim yanında staj yaptığım avukatın bir yardımı dokunur diye ama pek olmadı bana bu konu da yardım eder misiniz? staj konum arama el koyma telefon dinleme tarihi eser kaçakçılığı ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER mail adresim kubra190734@gmail.com
Old 28-05-2013, 14:13   #30
Av. Hill

Herkese iyi günler. Benim de tez konum Medeni Usul Hukuku- Usul İşlemleri. Elinde örnek ödev olan bana da gönderebilir mi? Ayrıca hangi kaynaklara başvurmalıyım, pek bilgisi yok etrafımda kimsenin bu konuda. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi