Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Anket Sonucu: Hukukçular ve Kilo Problemleri : Kilo Sorunuz olduğunu düşünüyor musunuz?
Evet, kilo sorunum olduğunu düşünüyorum. 260 50,58%
Hayır, kilo sorunum olduğunu düşünmüyorum. 254 49,42%
Oy Verenler: 514. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 153)

Hukukçular ve Kilo Sorunları

Yanıt
Old 16-03-2007, 12:55   #1
Admin

Varsayılan Hukukçular ve Kilo Sorunları

Hukukçuların kilo sorunu var mı?

Çok koşuşturup, çok çalışıp, çok strese girip süzülüp giden gruptan mısınız, yoksa bütün gün masa başında oturup kilo alan gruptan mı?

Oylayalım mı?

Konu açılmışken 2 küçük not:

1- Nedense THS'de bu tip sosyal anketler çoğu kez hukuki anketlerden daha çok ilgi topluyor. Geçmişe dönseniz hukukçu olur musunuz gibi bir ankete bir günde yüzlerce kişi katılırken, Elektronik ortamın (İnternetin) denetimi ile ilgili kanun tasarısı ile ilgili ne düşünüyorsunuz anketine 3 günde 39 kişi katıldı. Site olarak esas misyonumuz halen hukuk, o yüzden hukuki konulardaki anketlere de katılalım lütfen!

2- Diyet konusu açılmışken, THS üyesi ve meslektaşımız av.sevdacan'ın amatör diyet sitesini de ilgilenenler için duyurayım:
http://www.diyetcenter.com/
Old 16-03-2007, 13:55   #2
Jeanne D'arc

Aaaah ah!

İmza:Cin D'arc
Old 16-03-2007, 15:25   #4
Av.Nermin

Çok koşuşturup, çok çalışıp, çok strese girip süzülüp giden gruptan mısınız, yoksa bütün gün masa başında oturup kilo alan gruptan mı?

İkisinin arasını kabul etmiyor musunuz ?
Old 16-03-2007, 15:36   #5
HÜLYA ÖZDEMİR

Çalışma koşullarım ne olursa olsun sağlıklı , doğal, işlenmemiş, içeriğini bildiğim ve mümkünse kendi hazırladığım besinleri tüketmeye çalışıyorum.
Old 16-03-2007, 16:34   #7
canan ysr

ben ilaç destekli şeylerle kilo verilebileceğine inanmıyorum.veriliyorsa bile eminin çok kısa süre sonra geri alınırr.yosun hapı doğal deniyor hiç bir katkı amddesi yok deniyor.o zmana yosun yiyelim zayıflatıyorsa.tek bişey önerebilirim.kesinlikle hayatlarından 3 beyazı çıkarmaları un,şeker,tuz inanın bunların hiç birine vücudumuzun ihtiyacı yok..bunlar çıktığında da kendiliğinden gittiğini görecveksiniz ve ekmeğin en siyah olanını yemeye özen gösterin.her yemekte bol salata emin olun 2-3 ayda kilo verdiğinizi ve en önemlisi daha sağlıklı olduğunuzu göreceksiniz
****ciddi anlamlı kilo vermek isteyenlere bi küçük önerim daha var maydanoz suyu içmeleri kaynatıp bol bol için ılıdıktan sonra.böbreklerinde sorun olanlar içmesin çok çalıştırıyor toksin atıyor..teşeşkkür ederim hafif ve sağlıklı günler dileğiyle..cilt bakım saç bakım ve doğal yönden her türlü bitkiyle çok ilgiliyim.faydalarını da gördüm.isteyen olursa mesaj göndermeleri yeterlidir.
Old 16-03-2007, 17:43   #8
Viyola

Çalışma koşullarınız ne olursa olsun;
Çok fazla su için
Kepek ekmeği,çavdar ekmeği ve bilumum siyah ekmek tüketmeye çalışın
Çikolata ve çerezden uzak durun
Akşam yemeklerini mümkün olduğunca erken ve çok hafif yemeye çalışın
Asansör yerine merdiven kullanın

Ben çikolata hariç diğerlerine uymaya çalışıyorum ama şu çikolataya bir türlü hayır diyemiyorum
Old 16-03-2007, 17:53   #9
Av.Yüksel Eren

1-Günde 2 litreye yakın su içiyorum,
2-Kahvaltı hariç diğer öğünlerde ekmek yemiyorum; pilav, makarna çoğu zaman yemiyorum,
3-Akşam yemeklerinde çorba - salata ya da yoğurt,sonra da meyve yiyorum.

Buna rağmen -buraya yazılmasının uygun olup olmadığını bilemiyorum; umarım uygunsuz mesaj olmaz doğum sonrası veremediğim en az 4-5 kilo var..
Old 16-03-2007, 18:10   #10
adviye

hem koşturup strese giriyorum hem de kilo almaya devam ediyorum;bana bi önerisi olan var mı?ben her iki kategoriye de girmiyorum.işlerimi stres konusu yapmakta birebirim.ama yemekten de geri kalmıyorum.
Old 16-03-2007, 18:28   #11
Admin

Gördüğüm kadarıyla konumuz kilo sorunu olunca konuyu erkek üyeler doğrudan pas geçti ve bütün " " üyelerimizi buraya çekmeyi başardık..

Kadın Hakları HÇG ve Sayın Ayşegül Kanat'ın korkusuna o malum kelimeyi söyleyemiyor ve erkek cinsinin karşısını "" olarak nitelemek durumda kalıyorum, kusura bakmayınız. İyi ki duruma özel bir smilie'miz var..

Erkek üyelerimizden hiç yok mu kilolar hakkında görüşü olan?

Bu arada bir de sohbet odasında "ananas kilo verdirir" iddiasında olanlar vardı, onların görüşlerini de bu konu içinde görmek isteriz.
Old 16-03-2007, 18:56   #12
allegria

Hiçbir zaman kilo sorunum olmadı Allah'a şükür
Old 16-03-2007, 18:59   #13
ISIL YILMAZ

Ananas iyidir, kilo verdirir Ondan daha iyisi, sıkı kahvaltı , iyi bir öğlen yemeği ve akşam en geç 7 gibi ananas yiyip , yemeğin yüzüne bir daha bakmamaktır.

Bundan da iyisi, egzersiz yapmaktır.

Pek Mühim Not : Ananas kilo verdirmez, diyen beni karşısında bulur, ona göre!

@Jan : Sen sakın ananas yeme.
Old 16-03-2007, 19:11   #14
Jeanne D'arc

@ Dr. Işıl : Tamam, reçeteyi harfiyyen uygulayayıp, bebek maması yiyeceğim.
Old 16-03-2007, 19:12   #15
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Erkek üyelerimizden hiç yok mu kilolar hakkında görüşü olan?

Sayın Admin,

İstanbul toplantılarına katılanlardan gördüğüm kadarıyla erkek üyelerin kilo ile sorunu yok gibi...

Ayrıca bir şehir efsanesine göre; erkeğin göbeklisi makbulmuş.

Erkek katılımcı olmamasının nedenleri bunlar olabilir belki...

Saygılarımla
Old 16-03-2007, 19:15   #16
ISIL YILMAZ

Alıntı:
bebek maması yiyeceğim

Nasıl yarım dinlemişsin,nasıl! Bebek maması değil, Ensure içeceksin, ensure. Üç ayda 5 kilo alırsın, tecrübeyle sabit.

Sakın gidip aptamil filan almaya kalma
Old 16-03-2007, 19:18   #17
calikusu_kamuran

Acil

Alıntı:
Yazan adviye
hem koşturup strese giriyorum hem de kilo almaya devam ediyorum;bana bi önerisi olan var mı?ben her iki kategoriye de girmiyorum.işlerimi stres konusu yapmakta birebirim.ama yemekten de geri kalmıyorum.

Bence sitresi kaldırın, stres yemeği arttırır neden mi? Çünkü mide daha fazla çalışıyor kanaatimce ve hatta tüm vücut daha fazla çalışıyor. Kendiliğinden çok çalışan midenin ürettiği asit ise sanırım yemek ihtiyacını doğurur.

Yani sitresi kaldırma imkanınız varsa onu yapmanızı tavsiye ederim, yani sitresi tasfiye gerek yapabilirseniz eğer.

SAYGILARIMLA
Old 16-03-2007, 19:22   #18
calikusu_kamuran

Acil

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
Ananas iyidir, kilo verdirir Ondan daha iyisi, sıkı kahvaltı , iyi bir öğlen yemeği ve akşam en geç 7 gibi ananas yiyip , yemeğin yüzüne bir daha bakmamaktır.

Bundan da iyisi, egzersiz yapmaktır.

Pek Mühim Not : Ananas kilo verdirmez, diyen beni karşısında bulur, ona göre!

@Jan : Sen sakın ananas yeme.

Ananas kilo verdirmez, yemek yedirmez.!
Old 16-03-2007, 19:26   #19
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan calikusu_kamuran
Ananas kilo verdirmez, yemek yedirmez.!

Aristo demiş ki;

Fazla yemek yemek=Kilo almak

Ananas yemek=Yemek yememek

Yemek yememek=Kilo vermek

Saygılarımla
Old 16-03-2007, 19:28   #20
Admin

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
İstanbul toplantılarına katılanlardan gördüğüm kadarıyla erkek üyelerin kilo ile sorunu yok gibi...
Bu cümle çok tehlikeli bir cümle oldu! Bu cümleden çıkan bir anlam da İstanbul toplantısına katılan "" üyelerin kilo sorunu olduğu yönünde ki, isterseniz bir sonraki toplantıya can güvenliğinizi düşünerek siz gelmeyin!
Old 16-03-2007, 19:33   #21
calikusu_kamuran

Acil

Alıntı:
Yazan Admin
Bu cümle çok tehlikeli bir cümle oldu! Bu cümleden çıkan bir anlam da İstanbul toplantısına katılan "" üyelerin kilo sorunu olduğu yönünde ki, isterseniz bir sonraki toplantıya can güvenliğinizi düşünerek siz gelmeyin!

Syn. Admin, şaka beyanı olmadığı düşünülürse tehdide girer, söyleyim benden uyarması Üstadım. Yerinize şaka beyanı olduğunu beyan etmek isterim ama ücretsiz avukatlık yapmıyorum,

SAYGILAR
Old 16-03-2007, 19:42   #22
Jeanne D'arc

Ayrımcılık yapılıyor işte. Kadın kilolu olunca, problemli; erkek kilolu olunca, makbul! Kadın Hçg nerdesiniz?
Old 16-03-2007, 22:17   #23
MUHAMMED YILDIRIM

Ne kadar doğru düşünüyorum bilemicem ama bence özellikle avukatlar şöyle boylu poslu kilolu filan oldumu daha etkileyici oluyor. Gerçi böyle bir avukatın karşısında kısa ve zayıf bir hakim olmakta istiyeceğimi sanmıyorum.
İşin şakası bir yana kısa,uzun,zayıf,şişman,erkek,kadın herkesin bir güzelliği olduğunu düşünüyorum. Eminim sizlerde öylersiniz yine de sağlık açısından dikkatli olmakta yarar var.
Old 16-03-2007, 22:18   #24
Av.Mehmet Saim Dikici

Bence de toplantıda vukuat çıkabilir. Sn. Ergin tehlikeli konulara giriyorsunuz.
Old 16-03-2007, 22:24   #25
dobi

Üstadlar bu konuyu açmasaydınz ekşka ya ismimdende belli olduğu gibi kilom geldi aklıma simdi derde girdim yine
Old 16-03-2007, 22:35   #26
wolfuykucu

Sevgili katılımcılar;kilodan öte önemli olan estetik olmak gibi bence..ben de bu kadar bayanın arasında erkekleri temsilen bir kaç söz etmek istiyorum.Ben yemeyi seven bir insanım,damak zevkime güvenirim,bayanlar kadar bayları da bu kilolar ilgilendirmeli bence...bu yüzden riskli bir alışkanlığım varken spor yapmayı da ihmal etmiyorum,yürümeyi çok seviyorum,bazen otobüsten birkaç durak erken iniyorum-hiçbir şey yapamamışsam o gün için-ama muhakkak spor.BENCE YEMEDEN KORKMAYALIM,SPOR YAPMAMAKTAN KORKALIM!
Old 16-03-2007, 22:36   #27
Jeanne D'arc

Sayın dobi,

Kilonuzla barışık gördüm halbuki ben sizi!?

Saygılarımla.
Old 17-03-2007, 02:33   #28
Sinem Kazar

oooofff gecenin bu vakti tamda karnım acıkmışken ve bunu unutmak için kalemi kitabı bırakıp pc başına geçmişken yine bu gerçekle karşı karşıya kaldım:evet bir hukukçu benim gibi ders çalışırken sürekli yerse kilo problemi olur(şimdiden -acaba bu okuldan 90 kilo olmadan mezun olabilir miyim diye düşünmeye başladım-galiba İMKANSIZ!biri bana dur demeliiiiiiiii........
Old 17-03-2007, 02:58   #29
mutlakadalet

Alıntı:

Çok koşuşturduğum söylenemez.
Keza çok çalıştığım da.
Ama ben, çok strese de girmiyorum. Bununla birlikte, süzülüp giden gruba dahil olduğumu söylemeliyim. Nedenini henüz tespit etmiş değilim ; ama acilen çare lazım.

Işıl Hanım, bana da bir çare bulun lütfen. Ensure içmenin yanında tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı acaba?

Saygılarımla.
Old 17-03-2007, 11:45   #30
av.sally

Aslında herkes kilo sorunum olmadığını söylüyor ama ben çoğu cinsdaşım gibi daha zayıf olma istiyorum.Bağlı avukat olduğumdan beri hep büronun içinde yedikçe yiyorum.Kilom artıyor ve herkes farkında bunu söyledikçe benim moralim acayip bozuluyor hareketsizim ve bel ve sırt ağrılarımda artıyor daha bu yaştaNe yapacağım şaşırdım ne yapsam tavsiyesi olan var mı ???Bi de su içmeyi hiçççç sevmiyoruuuuuummmmmmmmmmmmmmm!!!
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi