Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Kahdem Ziyaretçi Defteri

Yanıt
Old 25-01-2012, 18:17   #61
Konuk

Çok GÜzel Ve BaŞarili Sİte.yardimlarinizdan Dolayi TeŞekkÜrler...
Old 11-03-2012, 20:55   #62
Konuk

Varsayılan teşekkürler...

Ben de kendi ailemle ilgili sorular sordum ve yanıtlarını aldım. Vakit ayırıp, önemli, önemsiz demeden cevap yazdığınız için minnettarım.

Öneri olarak; isteyen konukların yeni gelen forumlardan haberdar olmaları sağlanabilir. Yazılan sorular kişilerin maillerine günlük olarak gidebilir. Veya kanunlardaki değişiklikler...

Ben yazılan her soruyu, cevabı okuyorum. İnternette fal okuyacağınıza bu sitede yazılan her soruyu ve cevabı takip edin, en azından kendinize ve çevrenize faydanız dokunur.

Emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.
Old 12-03-2012, 13:50   #63
Konuk

Varsayılan Tebrikler - Bir Erkek Görüşü

Merhaba,
Site Yöneticisi ve değerli görüşleriyle bu sitenin yaşamasına katkısı olan herkese teşekkürler.
Gözüktüğü kadarı ile (maddi olarak sıkıntıda olduğundan yada hukuki konulardaki bilgi ve tecrübe eksiğinden yada her ikisi sebebiylede ) bu siteden hayati derecede faydalanan bir çok insan var. Her açıdan çok yararlı bir site. Minnettarız.
Siz sayın avukatların burada yaptığınız yardımlara minnet duygularımı ifade ederken, AVUKATLAR ARASINDA ÖZELEŞTİRİ ve OTOKONTROL MEKANIZMASINI HAYATA GEÇİRME ve mahkemelerde adil bir yargılama sağlanması konusunda da KARAR MERCİLERİNE etki ve bilgilendirme konusunda desteğinizi bekliyoruz.
Saygılar.
Old 12-03-2012, 14:01   #64
Konuk

Varsayılan Herbir başvuruya bir Numara

Merhaba,
Destekleriniz için çok teşekkürler.
Herbir başvuruya bir Katalog Numarası ile bir İndex numarası / Başvuru numarası verilse takip, erişim ve arama daha kolay olmaz mı ?
Tekrar teşekkürler, saygılar.
Old 13-04-2012, 12:18   #65
Konuk

allah razı olsun.herkese yardımcı oluyorsunuzz.
Old 17-04-2012, 12:55   #66
Konuk

Varsayılan teşekkürler

4 yıl içerisinde nafaka , boşanma,darp , tasarrufun iptali davaları açtım.İşsiz görünen bir adama , hakim 2 çocuk için 200 er TL benim içinse 400 Tl toplama 800 TL nafaka bağlamıştı.Tasarrufun iptali davam devam ediyor.Karşı tarafın yalan ve mal kaçırmak için satış yaptığını şahitlerim ve delillerim ile sundum.Hakim Keşif ve bilir kişi atadı.Onda da sonuca geldim gibi.Bu siteyi kuran,emek veren,dinleyen,aynı sorulardan olmasına rağmen kişilere önem verip mesajlarını yayınlayan, çözüm almasını sağlayan, yalnız olmadıklarını hissettiren herkese ÇOOK TEŞEKKÜR EDERİM.Tanınan bir iş kadınıyken eşi tarafından dolandırılıp iki çocukla beş parasız sokağa atılmış birisiydim. Kimseyle paylaşamadığım sorunları burda paylaşıp yararlanmaya çalıştım.Çevremle bile dertleşip yaşadıklarımın çoğunu anlatmadım.Burası sessiz haykırışım
İnsanların yaşadıklarını yazdıklarını okudum.Onlar için dua ettim.Güçlü bir kadın olmam gerektiğini 2 yıl sonra farkedip dövünmeyi bıraktım.Sosyal hizmetlerden yardım aldım.Ordan aldığım paranın 1500 TL sini biriktirip 300 TL ye küçük bir işyeri kiraladım. 1000 TL lik ufak tefek malzeme bırakıp sattıklarımı çevirip hayata tekrar atıldım.Sosyal hizmetlere başvurup artık yardım almak istemediğimi söyledim.Şu an geçimimi sağlayacak durumdayım.İnşallah işlerim biraz daha düzelirse kardeşimin yanından ayrılıp,çocukları okuldan sonrada kreşe veya etüde verip akşam alabileceğim şekilde ayarlayıp kiraya çıkmaya çalışacağım.800 TL aylık nafaka var derseniz adam ödemiyor ceza davalarımı 3 ayda bir yeniliyorum ama bulana aşkolsun.O taraftan hayır yok.Çocuklarını bile 4 yıldır görmeye gelmeyen adamdan hayır gelmez bundan sonra zaten.Kendi ayaklarım üzerindeyim ve Allahın bana armağanı 2 güzel çocuğum var.
Avukatlarımıza bizi dinledikleri ve çözüm sağladıkları için binlercekez teşekkür ediyorum
Sanem
Old 17-04-2012, 18:19   #67
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
4 yıl içerisinde nafaka , boşanma,darp , tasarrufun iptali davaları açtım.İşsiz görünen bir adama , hakim 2 çocuk için 200 er TL benim içinse 400 Tl toplama 800 TL nafaka bağlamıştı.Tasarrufun iptali davam devam ediyor.Karşı tarafın yalan ve mal kaçırmak için satış yaptığını şahitlerim ve delillerim ile sundum.Hakim Keşif ve bilir kişi atadı.Onda da sonuca geldim gibi.Bu siteyi kuran,emek veren,dinleyen,aynı sorulardan olmasına rağmen kişilere önem verip mesajlarını yayınlayan, çözüm almasını sağlayan, yalnız olmadıklarını hissettiren herkese ÇOOK TEŞEKKÜR EDERİM.Tanınan bir iş kadınıyken eşi tarafından dolandırılıp iki çocukla beş parasız sokağa atılmış birisiydim. Kimseyle paylaşamadığım sorunları burda paylaşıp yararlanmaya çalıştım.Çevremle bile dertleşip yaşadıklarımın çoğunu anlatmadım.Burası sessiz haykırışım
İnsanların yaşadıklarını yazdıklarını okudum.Onlar için dua ettim.Güçlü bir kadın olmam gerektiğini 2 yıl sonra farkedip dövünmeyi bıraktım.Sosyal hizmetlerden yardım aldım.Ordan aldığım paranın 1500 TL sini biriktirip 300 TL ye küçük bir işyeri kiraladım. 1000 TL lik ufak tefek malzeme bırakıp sattıklarımı çevirip hayata tekrar atıldım.Sosyal hizmetlere başvurup artık yardım almak istemediğimi söyledim.Şu an geçimimi sağlayacak durumdayım.İnşallah işlerim biraz daha düzelirse kardeşimin yanından ayrılıp,çocukları okuldan sonrada kreşe veya etüde verip akşam alabileceğim şekilde ayarlayıp kiraya çıkmaya çalışacağım.800 TL aylık nafaka var derseniz adam ödemiyor ceza davalarımı 3 ayda bir yeniliyorum ama bulana aşkolsun.O taraftan hayır yok.Çocuklarını bile 4 yıldır görmeye gelmeyen adamdan hayır gelmez bundan sonra zaten.Kendi ayaklarım üzerindeyim ve Allahın bana armağanı 2 güzel çocuğum var.
Avukatlarımıza bizi dinledikleri ve çözüm sağladıkları için binlercekez teşekkür ediyorum
Sanem
Old 11-05-2012, 10:59   #68
Konuk

Varsayılan teşekkür

Sevgili KAHDEM avukatları, özverili çalışmalarınız ve konuk sorularına özenle verdiğiniz cevaplar için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Biz kadınlar için çok büyük destek ve yardımcısınız.Başarılarınızın devamını diliyorum.
Old 12-05-2012, 14:58   #69
Konuk

iyi ki varsınız...
bu portalda sabırla okuyup cevap verdiğiniz her kadının yalnızlığını paylaşıyorsunuz.Cevap olarak yazdığınız her harfin karşılığında Allah sizden milyonlarca kez razı olsun...
Old 14-05-2012, 10:47   #70
Konuk

Mutlu

merhabalar....
Yanımızda olduğunuzu bilmek çok güzell...Hep öyle kalın tüm yardımlarınız için gönülden teşekkürler.İyiki varsınız..
Old 16-05-2012, 23:13   #71
çaresiz

Varsayılan site ve avukalarımıza tşk ler şükranlar :)

cok degerli avukatlarımız sizlerin degerli bilgileri bizlere ışık oldu sizlere ve site yönetiçilerine sonsuz tşk ler şükranlar iyiki varsınız
Old 16-05-2012, 23:16   #72
Konuk

Varsayılan tşkürlerrrrr .)

sonsuz tşk ve şükranlar o degerli bilgilerniz sayesinde yolumuz açılldı bizlere ışık oldunuz ALLAH ilgilenen tüm avukatlarımızdan ve sitemizden razı olsuniy iki varnız
Old 18-05-2012, 17:52   #73
Konuk

Varsayılan Konuk Reyhan

Başta Sayın Habibe hanım olmak üzere, tüm KAHDEM avukatlarına gösterdikleri özveri ve değerli vakitlerini ayırıp verdikleri aydınlatıcı cevapları için sonsuz şükranlarımı ve sevgilerimi sunarım. Böyle bir sitenin varlığı benim ve hukuksal sorunları olan tüm kadınlar için büyük bir şans. Teşekkürler KAHDEM.....
Old 30-05-2012, 18:14   #74
Konuk

Varsayılan çaresizim çare sizsiniz...

düşünmeniz bile beni cesaretlendirdi.teşekkürler...
Old 27-06-2012, 08:21   #75
Konuk

Mutlu

harika bir site çok memnunum
Old 11-07-2012, 22:34   #76
Konuk

boşanma öncesi, boşanma sürecimde ve sonrasında yardımlarınız bizim gibi kadınlar için değer biçilemez,yazdığınız her kelime o kadar değerli,o kadar önemli ve umut verici ki,her zaman bir çıkar yol var.Tüm katılımcılar için diyorum çünkü sizden öğrendim,sevgiyle kalın ve unutmayın biz sizin söylediğiniz herşeye değer veriyoruz
Old 11-08-2012, 08:27   #77
Konuk

Varsayılan teşekkürler kahdem

merhaba,bir yıldır düzenli olarak sitenizi takip ediyorum. hemen hemen boşanmanın her konusunda bilgi sahibi oldum.haklarımı ve yapmaman gereken şeyleri öğrendim. tabii bende şiddetli geçimsizlikten boşanmak isteyen,eşinden korkan bir kadınım...kadındım...1 temmuz 2012 de eşime ayrılmak istediğimi söyledim sonunda. tabiki kabul etmedi, bütün haklarımı,olacakları söylediğimde oooo sen herşeyi araştırmışsın vs. dedi. söylediği hiçbir şeye kulak asmadım. avukat tuttum ve avukatımla birlikte bir protokol hazırladık.başta kabul etmese de imzaladı. 16 temmuz da dava açıldı. ve avukatım hakimle görüşüp 31 temmuza gün aldığını söyledi ve bitti, boşandımmm. dikkat ettim de size alışmışım ve hergün yıne siteye giriyorum,işim bitene kadar değilmiş demek ki... çok uzattım, biliyorum insan kuş gibi olunca çenesi düşüyor galiba. bana çok yardımlarınız oldu. sayenizde çok güçlü bir duruş sergiledim.kafama takılan sorulara cevaplar verdiğiniz için böyle faydalı bir site kurduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum.birlikte başardığımızı düşündüğümden bu mutlu haberi sizlerle paylaşmak istedim...
Old 11-08-2012, 10:51   #78
Konuk

sana katılıyorum arkadaşım ALLAH hayırlı kılsın inş.gözün aydın darısı basıma gercekten söylediklerinde cok haklısın bnde daha yeni arstırma yapıyorum bu siteden fakat cok aydınlatıcılar gercekten bnm daha 2. mesajım olcak ve aklımda sorulara cözüm getiren buradaki herkese ne kadar tesekkür etsem azdır gercekten Kahdem'e cok tesekkürler.
Old 15-10-2012, 01:14   #79
Konuk

Varsayılan DİLEK POLAT(ordu merkez)

Merhaba.31 yaşında 2 çocuk annesi dul bir bayanım,çocuklarımın velayeti bende ve 10 yıl oldu boşanalı.Bizim gibi anadoluda yaşayıpta dul bir bayan olmak inanın çok zor.Çünkü kırsal kesimin yazgısıdır bu baba ocağında erkek kardeşten sonra gelir koca ocağında ise en son yerde bile yoktur çoğu zaman.Geleneklerin ve ekonomik bağımlılığın daha çok olduğu kırsallarda kadın sorununu dile getiremez,bırakın maddi manevi yönden nefes anlacak derdini anlatacak yer bulamaz bile.Ben boşandığım ilk seneler çok zorluk çektim.Sizler gibi kurumları buralarda bulmak zor bizimde oralara gelmemiz zor.Biz kadınlar çoğu zaman kaderciyiz aslında toplumun yarı nüfusu bizde ama o gücü kullanamıyoruz.Ben şahsen kendi hakkımın var olduğuna inanmıyorum ki hakkıma sahip çıkayım.Sizin gibi kurumlara buralarda ihtiyaç çok.Ben kendi sorunlarımı bi nebze olsun aşabildim ama tanıdığım bir çok kadının sizin gibi insanlara ihtiyacı var.
Old 18-10-2012, 10:24   #80
Konuk

Varsayılan tebrık mesajı

bence sıtenız cok yararlı oncelıkle boyle bır sıte actıgınızdan dolayı ve mesajlara yardımınızdan dolayı sız sıte sahıplerıne tesekur ederım .ama bence bu sıteyı herkese duyurmanız lazım sıteden haberdar olmayan yardımlarınızı bekleyen bılgıye muhtac olan bınlerce ınsanımız var. sızlerın sayesınde en azından aklarını ogrenıp ona gore hareket edıp sızlere dualarıyla basarı dıleyecek daha bır cok ınsanımız var ve bu kısılerı bu sıteden mahrum etmemek lazım bır sekılde herkese duyurmamız lazım dıye dusunuyorum hersey ıcın tekrar tesekur eder basarılarınızın devamını dılerım ....
Old 31-10-2012, 23:58   #81
Konuk

Varsayılan önemsiz sitem

http://www.turkhukuksitesi.com/showt...hlight=aldatma

ben büyük bir açlıkla okuyorum (kahdemi genel olarak) bayanların yazdıklarını ama cevap olarak (avukatı olanlara) avukatınız var ona danışın diyorsunuz. bu filmin vcdde birinci bölümünü izledikten sonra ikinci cdyi izleyememeye benziyor. ya hiç izlememek lazım filmi... bilmem anlatabildimmi. şimdi ben bunun cevabını nasıl öğrenicem. aklıma kurt düştü.
Old 02-11-2012, 09:57   #82
üye7160

Alıntı:
Yazan Konuk
http://www.turkhukuksitesi.com/showt...hlight=aldatma

ben büyük bir açlıkla okuyorum (kahdemi genel olarak) bayanların yazdıklarını ama cevap olarak (avukatı olanlara) avukatınız var ona danışın diyorsunuz. bu filmin vcdde birinci bölümünü izledikten sonra ikinci cdyi izleyememeye benziyor. ya hiç izlememek lazım filmi... bilmem anlatabildimmi. şimdi ben bunun cevabını nasıl öğrenicem. aklıma kurt düştü.

Sayın konuk,

Öncelikle Kahdem' e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.
Siteminize gelince,Bizler burda hukuki soruları olan insanlara sadece yol göstermeye çalışıyoruz.Amacımızın burda avukatlık yapmak olmadığını bilmelisiniz.
Sizlerde takdir edersiniz ki ,bir davayı, detaylarını vs.bilmeden ,sadece soru cevap ile burdan takip etmemiz hem mümkün ,hem etik hem de yasalara uygun değildir.
Amacımızın yol göstermek ve yardımcı olmak olduğunu düşünürseniz sizlerde bizleri anlayacaksınız.
Kaldı ki kendisini avukat ile temsil eden kişilerin avukatlarına sormaları gereken konularda , burda detaylı olarak bilgi almaları da mümkün değildir.kendisine vekaletname verilen meslektaşımızın müvekkilinin sorunları hususunda sonuna kadar elinden gelen yardımı yapacağına inanırız.Bu yüzden vekili olan kişilerin sorularını avukatlarına sormaları, ve onların yardımlarını talep etmeleri uygun olacağından ve vekillerinin kendilerine bizlerden daha çok yardımcı olacağını bildiğimizden sorulara yanıt vermek yerine meslektaşımıza yönlendirmeyi tercih etmekteyiz.
Yine sorulara cevap verilmesinin diğer konuklar için önemli olduğunu belirtmişsiniz.Ancak sitede detaylı bir araştırma yaparsanız sorulan soruların çoğunun birbirine benzer olduğunu,yine sorulara birden çok ve detaylı cevaplar verildiğini görebilirsiniz.Anlatmak istediğim Kahdemden bilgi almak isteyen her konuk mutlaka kendi durumuna benzer bir konuya ve cevaba erişecektir.Yine çok değerli Avukatımız Sayın Cengiz Aladağ'ın KAHDEM de paylaştığı KADINLAR İÇİN 100 SORU -100 CEVAP isimli linki de incelemenizi öneririm.

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=71468

Kahdeme gösterdiğiniz ilgi ve eleştirileriniz için tekrar teşekkür ederiz.
Old 20-11-2012, 14:28   #83
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Bir katılımcının mesajı;

Alıntı:
biraz önce birşey okudum çocuklarını icra yoluyla alan babalardan artık o ücret alınmayacakmış,peki biz nafakamızı dahi alamıyoruz icralık olduk icra her 1000tl için 200tl kesiyor benim gibiler için bu rakam çok hem nafakayı yatırmayan o benden niye alıyorlar en azından yarısını ondan alsınlar ozaman paşa paşa yatırır sesimiz olun sayın avukatlar bize yardım edin
Old 21-11-2012, 06:40   #84
Konuk

Dün çocuğunu göremeyen babalar için icradan istenilen paranın artık alınmayacağını duydum.Peki sayın avukatlar saygıdeğer büyüklerim o baba ki,nafakamızı dahi vermiyor çocuğum mesaj yazıyor ihtiyaçlarımız var diye yine göndermiyor,küçük çocuğum kırmızı reçeteli ilaç kullanmak zorunda paramız olmadığı için alamıyorum icra alacak şimdi nafakamızı 1000tl için 200tl.Saygı değer büyüklerim peki ozamanicra o parayı da almasın benim için değil çocuklarım için yada yarısını ondan alsın
Old 21-11-2012, 18:02   #85
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
Dün çocuğunu göremeyen babalar için icradan istenilen paranın artık alınmayacağını duydum.Peki sayın avukatlar saygıdeğer büyüklerim o baba ki,nafakamızı dahi vermiyor çocuğum mesaj yazıyor ihtiyaçlarımız var diye yine göndermiyor,küçük çocuğum kırmızı reçeteli ilaç kullanmak zorunda paramız olmadığı için alamıyorum icra alacak şimdi nafakamızı 1000tl için 200tl.Saygı değer büyüklerim peki ozamanicra o parayı da almasın benim için değil çocuklarım için yada yarısını ondan alsın

Sayın Konuk,

Yanlışınız olmalı. 1.000 Tl lik nafaka alacağı için, 200 TL tahsil harcı alınmaz. Bu oran %20'ye tekabül eder. Oysa eğer haciz yoksa, ödeyeceğiniz veya kesilecek rakam 19 TL civarındadır.Bence bu da(nafaka alacağından) kesilmemeli.
Old 22-11-2012, 15:03   #86
Konuk

çok güzel bir site ve çok güzel bir çalışma.aklıma takılan sorulara sayenizde cevap buldum en azından bi ön fikrim oluştu ben sizlere çok teşekkür ederim.
Old 23-11-2012, 11:36   #87
Konuk

sayın avukatlar benim koruma kararım zaten var ama ne işe yaradını halen anlamış değilim.herhangi bi tehlike anında bildiriyorum şahsı olay yerinden uzaklaştırıp serbest bırakıyolar.avukattanda yardım aldım ama böyle insanlarla uğraşmanın zorluğundan başka bisonuç alamadım.inanın mahkemeye düşmek ikilinin birbirine olan kinini büyütüyo ve suçlu tarafa daha çok hak tanınıyor.ben şikayetçi oldum halde duruşmaya gitmek zorundayım gitmedim taktirde zorunlu götürüleceğim ifade ediliyor ama suçlu gelmezse sadece mahkeme erteleniyor,buda mağdur tarafı sıkıştırıp zora düşürülmesi için iyi bir fırsat,hatta bu cinayetle bile sonuçlanıyor.
neden bu kadar kadın öldürülüyo işte size açık bi ıspatı...
Old 24-11-2012, 16:29   #88
Konuk

Varsayılan kadın hakları

20 yıllık alkolik eşimin bana uyguladığı şiddete karşı, yeni kanunlara güvenerek şikayette bulunup daha sonra eşimin kendimi savunmak için verdiğim mücadeleyi sokak ortasında dayak yediğim halde bende ceza almışımdır bu mu kadın hakları acaba bu mu yeni ve iyi dedikleri kanunlar. ----gibi medeni bir yerde.....
Old 01-01-2013, 00:54   #89
Konuk

Varsayılan Merhaba

Ben de yurtdışında yaşayan bir vatandaşım, evliyim bir çocuğum var.. Eşimden yana hiç bir sorunum yok ama kayınvalidem 1.5 senedir bizle yaşıyor yapmadığı kötülük kalmadı.. Eşim annesine birşey diyemiyor, demediği icim kendi basımın çaresine bakmayı düşündüm yaklaşık 5 ay önce valideme kavga ettik artık son nokta dedim, ne senin yüzünü nede oğlunu gormek istemiyorum boşanacağım dedim.. Bayağı rezil olduk.. Boşanmayı çok düşündüm oğlumu göstermezlermiş falan filan laflar duydum.. Beni böyle tehdit etmeye kalktılar..

Şimdi iyiz tabiri caizse gıkı çıkmıyor, iyi ki böyle bir site varmış burdan öğreneceğim çok konular var.. Umarım ılerde gerek duymam..
Old 18-03-2013, 08:35   #90
Konuk

Varsayılan Teşekkürler

Hep bizim yanımızda olduğunuz için allah yar ve yardımcınız olsun.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,07199788 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.