Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

İstanbul Üniversitesi Öğrencileri Nerdesiniz?

Yanıt
Old 04-08-2007, 11:53   #61
hakim insan

ben daha yeniyim ama böyle bir site olması süper istanbul hukukda sınıflar çok kalabalık olduğu için tanışmak kaynaşmak zor oluyo bu site sayesinde arkadaşlarımız çoğalabilir 2.sınıfa geçmek güzel bi duygu teşekürlerrr
Old 04-08-2007, 12:03   #62
hakim insan

merhaba nesrin biz aynı sınıftayız seni tanımıyorum ama tanımak isterim dersler ve hocalar hakkında tartışırız hoşçakal
Old 04-08-2007, 17:44   #63
ncoban

evet yener hoca ilk dönem biraz zoeluyor ama 2. dönem elinden geldiği kadar yardımcı oluyor öğrenciye.ilk dönemi atlattın mıkolay yani.cezanın yanı sıra ben devletler öelde çok zorlanmıştım.onu da her dersine girerek ve iyi not tutarak geçebilirsin.son sınıfta dersler çok zor değil sadece mezun olma stresi üzerinizde olduğu için zormuş gibi geliyor size,tabii bir de ders sayısının çok olması.umarım seneye mezun olursunuz.başarılar
Old 04-08-2007, 21:39   #65
kalimero

merhaba arkadaşlar ben siteye henüz üye oldum.ben istanbul hukuktayım bu sene 3. sınıf bitti.sorulara ve yorumlara göz attım.biraz geç kalmış olsam da bu forma daha sonradan katılan arkadaşlarla deneyimlerimi paylaşmak adına iki hususta görüş bildirmek istiyorum.ilki fotokopicilerden not alınarak hukuk fakültesi biter mi?arkadaşlar ben de fakülteye ilk başladığımda ilk olarak salık verilen şey sahara yada titiz fotokopiden not al oldu.bu notlar ya öğrencilerin tuttuğu notlardır ya da kitap özetleridir.içindeki bilgilerin yarısı doğru ise yarısı yanlıştır.diğer arkadaşlarımın da belirttiği gibi hocalarımızın hepsi haklı olarak karşı zira hoca a demişse fotokopiler de b yazıyor ve bunlar sınav kağıtlarına da yansıdığından düşük puanlar alınıyor.ben sizlere fotokopicilerden sadece çıkmış sınav sorularını almanızı tavsiye ederim,bunlar gerçekten işe yarıyor.ben tüm hukukçu adaylarının hukuk kitaplarını alıp okumalarından yanayım.ikinci olarak da öğrencilerin semih gemalmaz korkusuyla ilgili görüşlerimi paylaşmak istiyorum.gemalmaz'ın derslerinde zorlanmayan öğrenci tanımıyorum ama dersleri sıkıca takip edip not alırsanız geçebilirsiniz.derse ve hocaya karşı önyargılı olmayın arkadaşlar.ne kadar zorlansak ve kızsak da şunu da belirtmeliyim ki gemalmaz gerçekten dinlenilmesi gereken bir hoca.ondan öğreneceğimiz çok şey var. umarım yardımcı olabilmişimdir...
Old 05-08-2007, 09:27   #66
jurist1985

Varsayılan notlar

evet sonuçta fotokopicide satılan notları da bizler gibi öğrenciler yazıyor. yanlışlar olabiliyor. ben de kitapların okunması taraftarıyım. hatta 3.sınıf tek'lerin notlarını yazan kişinin her iki dönemden de birçok dersinin kaldığını duydum
gemalmaz noktasında bir şerh düşmek istiyorum. tamam kalitesine, esprilerine, ders ciddiyetine diyecek birseyim yok ama derse girmeyle, çalışmayla geçilecek bir ders değil. sadece ve sadece ŞANS faktörünün önemli olduğunu düşünüyorum. çok mükemmel geçen kamu hukuku finalinde kalmama ragmen, berbat geçen büt.ünde dersi geçebildim. "insan hakları'ndan berbattı, ben olsam kendimi geçirmezdim" diyen en az 5-6 kişi tanıyorum. teoriye giriş adlı kitabı bir kez olsun okumayan bir kimsenin (titiz notlarından sadece 1 saat çalışmış) kamu'dan finalde iyi notla geçtiğini de biliyorum. adalet fazla yok bu derste ama napalım, katlanacaz. inşallah hedefim tek derslerde bu dersten geçmek(insan hakları)
Old 05-08-2007, 15:23   #67
hukukun-üstünlüğü

Varsayılan i.ü.h.f.

tüm istanbul hukuklulara selam.istanbul hukukta bu sene 3. sınıfa geçtim.okulumdan fazlasıyla memnunum.tarihten bugüne türk hukukuna yön veren hukuk fakültesinde okumaktan gurur duyuyorum.her ne kadar sınavları zor olsa da değerli hocalardan ders almak gerçekten şans bizler için.ülkemizdeki diğer hukuk fakültelerinde okuyan arkadaşlara da ayrıca selam ederim.
Old 05-08-2007, 15:38   #68
öğ.dilek

merhaba arkadaşlar.ben de 1.sınıfı bitirdim.roma hukukundan kaldım.nasıl bu yılki derslerden beni en çok zorlayabilecek ders hangisidir acaba?alttan kalan roma bana çok zorluk çıkarır mı?teşekkür ederim.(bu okulda arkadaş bulmak çok zor.kulüplere katılsam faydası olabilir mi)
Old 08-08-2007, 11:02   #69
harun85

slm arkadaslar.ben de insan hakları mağduruyum.son sınıfa bu dersten kalarak girdim.ama yapacak pek fazla bişey yok.bi şekilde gececez..ayrıcabütünleme sınavında cıkan soru ile de bizleri bir hayli şaşırttı.sormak istedigim bu dersi tek ders sınavına bıraktıgımız da gecebilme garantimizin olup olmadıgıdır?
Old 08-08-2007, 19:31   #70
ncoban

benim bildiğim kadarıyla tek ders sınavında hiçbir hoca öğrenciyi bırakmıyor,mezun olmaları için her türlü kolaylığı yapıyorlar.Tabii öğrencinin de hocanın kanaat kullanmasına yetecek kadar bilgiyi kağıda karalaması şart.
Old 08-08-2007, 20:01   #71
harun85

Alıntı:
Yazan ncoban
benim bildiğim kadarıyla tek ders sınavında hiçbir hoca öğrenciyi bırakmıyor,mezun olmaları için her türlü kolaylığı yapıyorlar.Tabii öğrencinin de hocanın kanaat kullanmasına yetecek kadar bilgiyi kağıda karalaması şart.
syn ncoban cevabınız icin tesekkür ederim.sanırım siz yeni mezun oldunuz.siz 4. sınıfa gectiginizde alttan ersiniz kalmışmıydı aceba?
ayrıca su an icin ki gelecek hedefleriniz nelerdir?
tesekkürler...
Old 09-08-2007, 19:31   #72
ncoban

evet ben bu sene mezun oldum benim 4 sene boyunca hiç alttan dersim kalmadı toplumun tabiriyle inektim yani biraz tabii bunda düzenli çalışmanın payı büyük.ben şu an stajyerim daha 2 gün önce başladı stajım.şu an avukat olup iş hukuku ve sigorta hukukunda uzmanlaşmak istiyorum.ama tabi ilerde bu fikrim değişir mi orasını bilemem.saygılarımla
Old 10-08-2007, 12:00   #73
olcar

İlk başta, mezun olanlara hayırlı olsun diyorum.

Gemalmaz hoca hakkında yazılanlara katılıyorum, zor diye gözünüzde büyütmeyin yeter.Eklemek de istiyorum ki Gemalmazda önemli olan az yazmak ve saçmalamamaktır.Yani asla bir cümleyi iki kere farklı kelimler kullanıp yazarak sayfa doldurmaya çalışmayın.Bilmiyorsanız boş bırakın yaptığınızla geçersiniz(tecrübeyle sabittir büte kalmadan geçtim iki derside)Ve çıkmış sorulara magna cartaya çalışmadan sınava girmeyin,bütün notları alın denk gelebiliyor,geçersiniz telaşa lüzum yok
Old 10-08-2007, 14:22   #74
hukukun-üstünlüğü

merhaba,2. sınıftaki dersler seni baya çalıştıracak bunu rahatlıkla söyleyebilirim özellikle dört dersteki(borçlar,idare,ceza ve devletler umumi hukuku) konular baya geniş.zor dersler fakat çalışılınca hallediliyor ilk etapta zor gelebilir ama konulara hakim oldukça gerisi kendiliğinden gelecek.dördüncü yarıyılda vergi derside olacağı için roma çalışma konusunda zorluk yaşatabilir sana.ben 3. sınıfa geçtim ve herhangi bir kulube üye değilim faydası olur mu bilemem
Old 18-08-2007, 11:06   #75
Emre GENÇ

Merhabalar

Hiç düşünmediğim bir fakülteyi
kazandım herşeyi sıfırdan
öğrenmem gerekiyor. İstanbul
öğrencilerinin yazdıklarını
ilgiyle ve merAkla takip ediyorum

Saygılar
Old 20-08-2007, 13:11   #76
irem k.

merhaba.ben de son 5 gündür istanbul hukukluyum benim bir sorum olacak üst siniftaki arkadaslarimiza,tek çift olayi nedir ? ilgilenenlere tesekkürler
Old 20-08-2007, 15:58   #77
Protesto

Alıntı:
Yazan irem k.
merhaba.ben de son 5 gündür istanbul hukukluyum benim bir sorum olacak üst siniftaki arkadaslarimiza,tek çift olayi nedir ? ilgilenenlere tesekkürler

Okul numarasının son rakamı tek ya da çift olmasına göre öğrenciler ikiye ayrılmaktadır.

Başarılar.
Old 20-08-2007, 16:50   #78
öğ.dilek

aramıza hoşgeldin evet son numaraya göre ikiye ayrılırlar ancak tüm dersler için geçerli değildir.biz bu yıl medeni hukukta, iktisatta ve roma hukukunda ikiye ayrıldık sadece.derslere farklı hocalar girer ve sınav soruları da farklı olur.tekrar hoşgeldin senin adına sevindim
Old 20-08-2007, 17:11   #79
erkanaga

Hani lisede A,B,C diye sınıflar ayrılıyordu ya tek çift meselesi de onun gibi bir şey.Okul numarasının son hanesi tek olanlar bir sınıf,çift olanlar başka bir sınıf oluyor ve genellikle bu sınıfların kürsüleri farklı oluyor.
Old 20-08-2007, 19:56   #80
irem k.

hmm anladim lisedeki siniflara ayirmak gibi bir seymis.ilginenlere tesekkürler istanbul hukukta olmak güzel bir duygu umarim önümüzdeki 4 yilda da böyle düsünmeye devam ederim
Old 21-08-2007, 12:44   #81
ncoban

aramıza hoşgeldin!emin ol ki çok köklü ve iyi bir üniversiteye geldin.en iyi hocalardan eğitim göreceksin,tam bir üniversite ortamında yaşayacaksın.şimdiden başarılar
Old 21-08-2007, 19:57   #82
irem k.

aslinda listemdeki tek hukuk tercihi burasiydi ve puani da benim puanimdan daha düsüktü ama tercihleri verdigimden itibaren insallah hukuk olur demistim.bu sene puanlarin yükselmesi en çok bana yaradi istedigim yerdeyim
Old 21-08-2007, 22:34   #83
Ayşe Cansu

Merhaba sevgili irem k. ben de i.ü.hukuk fakültesinde okuyorum.3.sınıfa geçtim.Benim tek idealim hukuk fakültesinde okumaktı ve küçüklüğümden beri i.ü.h.f. vardı hayalimde kazandım ve hayallerime kavuştum.Hiçbir gün pişmanlık duymadım.Hergün büyük kapıdan girip koca anfilerin havasını soluyarak güne başlamak benim vazgeçilmezim olduUmarım sen de benim gibi mutlu olursun.Ayrıca çok değerli hocalarımızdan hukuk eğitimi almak çok şey katacaktır eminim sana da.Uzun lafın kısası hoşgeldin okulumuza
Old 22-08-2007, 00:59   #84
Emre GENÇ

4oo kişi galiba 2ooerli
gruplara bölünüyor bu
sizce çok değil mi? Mesela
bu durumda kaynaşmak
arkadaş bulmak bile zor olur.
Old 22-08-2007, 08:53   #85
ncoban

tersine sınıf kalabalık olduğu için daha çok arkadaşın oluyor.Tabii 4 senedir yüzünü görüp de hiç konuşmadığın tanışmadığın arkadaşların da yok değil ama emin olun tanıdığınız arkadaşların sayısı tanımadıklarınıza oranla çok daha fazla olacak
Old 22-08-2007, 17:57   #86
Emre GENÇ

aslında şuanda benim en çok
çekindiğim konu bu...Sonuçta
yeni ortam yeni insanlar...
Arkadaşsız kalmaya alışkın
ddlim sanki daha az
kişi olsa daha çabuk kaynaşılırdı
nese oldu artık... Bu arada
benim numaramın sonu tek
ders programına bakıyım bari
Old 23-08-2007, 13:04   #87
irem k.

sevgili ayse cansu arkadasim tesekkür ederim basarilar sinavlarinda bu arada sorum emre genc e, ben numaralarin kayitlarda alinacagini saniyodum simdi gidince veriyorlar mi hemen ? ve 25 eylüldeki ingilizce sinaviyla ilgili bilgisi olan yeni kayit olmus arkadaslarm beni bilgilendirebilirler mi ? neden hiç bir sey bilmiyorum ben
Old 23-08-2007, 19:54   #88
ncoban

ingilizce sınavı sadece prosedür icabı yapılan br sınac çok kolay soruyorlar ve eğer yanlış hatırlamıyorsam 100 üstünden 50 istiyorlar.(60 da olabilir)ingilizce sınavını geçen öğrenciler o yıl ingilizce dersinden muaf sayılıyorlar,geçemeyen öğrenciler de her dönem 2 kredi olmaküzere toplam 4 kredi yabancı diller blümünde ingilizce dersi alıyor.sınava sakın çalışmayı temel kralları bilin yeter inanın ki çok rahat geçersiniz.Başarılar
Old 23-08-2007, 22:52   #89
guLDe

Bu yazılanları okudukça bir tuhaf oldu içim;duygulandım..Dört yılım geçti gözlerimin önünden bir bir.belki de hayatımın en güzel 4 yılı..İstanbul hukuk ailesine yeni katılanlanlara bir 2007 mezunu olarak yuvanıza hoşgeldiniz diyorum..Okulda bulunduğunuz her an şunu aklınızdan çıkarmayın ki; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okumak gerçek bir ayrıcaıktır..
hepinize kolay gelsin..
Old 23-08-2007, 23:05   #90
Emre GENÇ

Alıntı:
Yazan irem k.
sevgili ayse cansu arkadasim tesekkür ederim basarilar sinavlarinda bu arada sorum emre genc e, ben numaralarin kayitlarda alinacagini saniyodum simdi gidince veriyorlar mi hemen ? ve 25 eylüldeki ingilizce sinaviyla ilgili bilgisi olan yeni kayit olmus arkadaslarm beni bilgilendirebilirler mi ? neden hiç bir sey bilmiyorum ben

Yeni okul arkadaşaım irem
üniversitenin sitesine girince orda yazıyor
tc kimlik numaranı
yazıyorsun orda numaran çıkıyor bende yeni
keşfettim
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi