Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Hukuk Fakültesi Öğrencileri! Hangi Üniversitedensiniz..?

Yanıt
Old 30-08-2007, 11:04   #391
merope

selam arkadaslar bende çankaya unıversıtesı hukuk fakultesıne yerlestım.cankaya da okuyanların okul hakkındakı goruslerını oğrenmek ısterım
Old 30-08-2007, 23:44   #392
Emre GENÇ

Arkadaşlar nüfus cüzdanı
sureti ile ikametgahtaki resimlerim ile
kayıt için göndereceğim 12 resim
farklı olsa sorun olur mu?
Resimlerdeki sakal durumu sizce ne olmalı???
Old 31-08-2007, 10:18   #393
nurdanay

selam arkadaşlar, emrecim fotorafların farklı olmasının sorun yaratmayacağını biliyorum benimde farklıydı ama sakal sorun olurmu o konuda pek bi fikrim yok açıkçası sana kolay gelsin...
Old 31-08-2007, 14:05   #395
mguzun

öncelikle herkese merhaba, böyle seviyeli bir forumun yeni bir üyesi olmaktan getcekten çok mutluyum..ben bahçesehir üniversitesi hukuk fak. 1. sınıftayım, onceki sene hazırlık okudum, okulum eğitim olarak cok kaliteli, hazırlık sınıfında ESP hukuk ingilizcesine varana kadar öğrettiler..artı, gercekten Türkiye çapında isim yapmış bir eğitim kadrosu ile cok şanslı olduğumu düşünüyorum..herkese iyi günler..
Old 02-09-2007, 17:33   #396
endersav

selam arkadaşlar bende istanbul üniversitesi 2.sınıftayım.
Old 02-09-2007, 18:26   #397
MERYEM VATANSEVER

selam,ben de bu sene ıstanbul hukuk 2. sınıf oldum,bızı yıne zor bır sene beklıyor su aralar secmelı ders konusunda karar vermeye calısıyorum,meraba ender ne secmeyı dusunuyorsun secmelı ders olarak?
Old 03-09-2007, 20:37   #398
kanunsuzsucolmaz

Merhaba sevgili arkadaşlar, ben de Çankaya üniversitesi burslu 3. sınıf öğrencisiyim.
Old 03-09-2007, 23:44   #400
tn10

Herkese selamlar.. Ben bu sene kazandım ve Marmara Hukuk' a yerleştim...
Old 04-09-2007, 00:05   #401
hasbaloglu

selamlar . kocaeli hukuktayım bende. kouhukuk diyebilirsiniz daha karizma
Old 04-09-2007, 18:54   #402
MERYEM VATANSEVER

pekı ıntıkal hukukunun ıcerıgı nedır?borclar hukukuna katkısı olur mu acaba?ıntıkalle krımınolojı arasında kaldım*-)
Old 05-09-2007, 09:41   #404
hukukun-üstünlüğü

Bu derste(intikal hukukunda) eski hukukumuza ilişkin kavramların günümüz hukukundaki anlamı ve çeşitli kanunların intikal hükümleri değerlendirilmektedir.intikal hukuku almış arkadaşlarımızın hiçbirinden bu dersin borçlar hukukuna katkısı olduğunu duymadım ve bir katkısı olduğunu şahsen düşünmüyorum.kriminoloji zevkli bir derstir.her iki derste geçme yönünden avantajlıdır.
Old 05-09-2007, 13:12   #405
öğ.dilek

ben de istanbul hukuk ikinci sınıftayım ve hangi dersi seçeceğime karar veremedim hangisi daha faydalı olur acaba? okulun sitesinde derslerle ilgili pek fazla bi içerik vermemişler.sınıf arkadaşlarım hangi dersleri seçeceğini ve neden seçeceklerini belirtirlerse sevinirim.teşekkür ederim.
Old 05-09-2007, 17:16   #406
Av.Feyza Kaftelen

Ben Doğu Akdeniz Üniversitesinden mezun oldum.Özel ünv.ye önyargılı bakıp kaliteli bir eğitim verilemiceğini düşünenlerin aksine türkiyenin en iyi prof.lerinden ders aldım gayet iyi bir egitim aldıma inanıyorum.Ben DAÜ lü olmaktan gurur duyuyorum ünv.mi ve kıbrısı çok özledim birdaha dünyaya gelsem yine Daü yü seçerdim...
Old 05-09-2007, 21:20   #408
MERYEM VATANSEVER

ben krımınolojı secmeye karar verdım,suc ve suclulugun nedenlerı ıncelenıyor cezayla paralel oldugu ıcın yararlı olacagını dusunuyorum,hocası da ıyıymıs,yenı sene hepımız ıcın hayırlı olsun
Old 05-09-2007, 23:20   #409
kirez

Ben de Maltepe Üniversitesi hukuk fakültesinde bursluyum.hazırlık okudum esas bu sene göreceğim umarım güzel olur..
Old 06-09-2007, 08:52   #410
Av.Feyza Kaftelen

mrb Didemciğim bende DAÜ mezunuym seninle ve diğer DAÜ lü arkadaşlarla konuşmak benide çok mutlu eder.
Old 09-09-2007, 23:31   #411
müs. svc.

Selamlar.. Ben yakındoğu üniversitesi hukuk fakültesi 2. sınıf öğrencisiyim.. Fakültemiz çok kaliteli hocalara sahip.. Fakültenin en sevdiğim yönü devam zorunluluğunun olmaması..
Old 10-09-2007, 10:37   #412
bengi

Mesaj ankara hukuk(lu olmak)

Alıntı:
Yazan ommerfarruk
Hukuk Fakültesi çok mu zor? İlk yıldan itibaren nasıl çalışmam gerekiyor?Tecrübeli abilerim,ablalarım görüşleriize ihtiyacım var.
tabii ki her hukuk fakültesinin kendine göre zorluğu var..ancak kendi okulumdan yani ankara hukuktan bahsetmem gerekirse gerçekten çok çok zor..yani aslında çalışınca herşey yapılabilirmiş gibi geliyo insana.ancak inanın en çok emek verdiğim dersler nedeniyle okul uzattım..tabii herkes aynı şeyi yaşamayabiliyo..bu okulda çalışmanın,derslere devam etmenin yanında şansın da çok önemli olduğunu söylemek istiyorum.
ayrıca değinmek istediğim diğer bir nokta da şu ki;ben ankara hukukta haksızlık yapıldığını düşünüyorum.çoğu sınavda kopya çekmeyi bir meslek haline getirmiş öğrenciler sıralara döşedikleri bilgileri kullanarak o dersi verebilirken,aylarca çalışıp emek sarfeden arkadaşlar(bunu ben de bizzat yaşadım) kalabiliyo o dersten..hocalar müdahale ediyolar kimi zman.ama çoğu da görülmüyo..cin gibi maşallah o arkadaşlar..çok üzücü gerçekten..4 yıldır bu okulda içime sindiremediğim en büyük şey budur..
Old 10-09-2007, 11:49   #413
erkanaga

Alıntı:
Yazan öğ.dilek
sınıf arkadaşlarım hangi dersleri seçeceğini ve neden seçeceklerini belirtirlerse sevinirim.teşekkür ederim.
Ben seçmeli ders olarak Demokrasi Kuramı dersini almayı düşünüyorum.Nedeni ise, malum ülkemizde teröristlere kardeş gözüyle bakan zihniyet demokrasinin arkasına sığınarak meclise girebiliyorsa,bu demokrasi kavramının tam olarak öğrenilmesi gerekir.Bir de tabi Oktay Hoca nın derslerinin ayrı bi tadı oluyor.
Old 10-09-2007, 13:32   #414
nokta-i nazar

merhaba bende selçuk hukukta okuyorum son sınıfım artık.okulumdan çok memnunum tek derdim kalabalık oluşu ama çoğu üniversitede böyle galiba.
Old 10-09-2007, 22:49   #415
avu.zahide

bende yakındoğu üniversitesi hukuk fakültesinde eğitim görecem.bu hafta kısmetse gidiyorum
Old 11-09-2007, 18:40   #416
orbayc

Merhaba İstanbul Ticaret Üniversitesi 2.sınıfa geçtim
Old 12-09-2007, 01:18   #417
spinoza

Marmara Hukukta okuyan arkadaşlar, Anayasa dersinize giren Sibel İnceoğlu iyi midir?
Old 12-09-2007, 17:57   #418
ssblll

Varsayılan bilgi'deyimmmm

bende bilgi üniversitesindeyim ve inşallah yarın ki hazırlık sınavını(biet) geçersem fakülte ye başlıyabilicem ya arkadaşlar sizler nasıl geçtiniz bu biet'i!!!
Old 12-09-2007, 18:26   #419
spinoza

Bilgiyi kazanan arkadaşım tebrik ederim Bieti ise dert etme. İngilizcen iyi ise geçersin.
Old 12-09-2007, 18:31   #420
ssblll

Neşeli

teşekkür ederim bir yılımı daha hazırlığa vermek istemiyorum. haziran da başaramadım bu sefer olucak inşallah.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi