Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanma Davası-1 yaşında ki oğlum ile Kişisel İlişki talebi

Konuyu Kilitleyin
Old 19-04-2019, 09:08   #1
Ziyaretçi1055

Varsayılan Boşanma Davası-1 yaşında ki oğlum ile Kişisel İlişki talebi

Merhaba,
bundan yaklaşık 2 yıl evvel evlendim. İlk günden itibaren sorunlu geçen evliliğimizde toplamda 3 ay kadar birlikte yaşadık diğer zamanlarda hep ayrıydık. Eşimin takıntılı bir insan olması, kendi kafasında kurup kavga çıkarması ve kıskançlık sebepleri ile balayında bile bana şiddet uygulamaya kalkması, aileme balayında benden habersiz boşanıyoruz demesi, evliliğimizin daha ilk ayında dinen boşaması, boğmak suretiyle şiddet uygulaması, hamile iken hırpalayıp sürükleyerek şiddete meyletmesi evliliğimizi bitirdi. Şuan boşanma sürecimiz devam ediyor. darp raporlarım var, 2 kez kamu mahkememiz görüldü ve ikisinde de şikayetçi olmadım (çok pişmanım). İlkinde ertelenen para cezası aldı, 5 yıl içinde tekrarlanması halinde ceza infaz edilmesi gerektiği halde, ikinci davada ilk dosya hakim tarafından sistemde görünmediği için tekrar para cezası aldı.asıl sorum şu 2. celsede hakim 1 yaşında ki oğlum için her ayın 1. ve 3. cmt günleri saat 10-16 arası kişisel ilişki için gün verdi, ancak ben psikolojisinin iyi olmadığını yaşadığım olaylar ile bildiğim için biri eşlinde görüşmesini talep ettim. Karar ertelendi ve bilirkişi raporu istendi. rapor karşı taraf için çok olumlu yazılmış ve her hafta pazarları 12-17, dini bayramlarda 3. gün 12-17 ve doğum günlerinde 12-17 arası görüş verilmesini talep etmiş. Ben hakim kararına karşı çıkmazken sadece yalnız görüşmesin isterken, pedagog raporu bu doğrultuda. Haziranda 3. celse görülecek, hakim neyi dikkate alarak karar verir ? çok korkuyorum.
Old 20-04-2019, 13:57   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,
1 yaşında bebekle *her hafta* kişisel ilişki kurulması doğru değildir. Ayda iki hafta uygun olacaktır.
http://www.turkhukuksitesi.com/showp...5&postcount=21
Örnek bir karar yukarıdadır.
Karara itiraz ediniz. Her hafta kişisel ilişki velayet görevini yerine getirmeyi engeller ve kadını her hafta eve bağlar. Yargıtay’ın bu noktada da örnek kararları vardır.
Avukat desteği alarak davayı takip ediniz.

Saygılar
Old 29-04-2019, 13:23   #3
Ziyaretçi1055

Sn.Av.Ufuk öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Evet avukat desteği alıyorum. Kendi araştırmalarım neticesinde sizinde vermiş olduğunuz şekilde bir çok bilgiye ulaştım ve avukatıma danıştım. O bana yatılı olmadığı için her hafta görüşmeyi hakim onaylayabilir, biz sonuç sonrasında itirazda bulunuruz dedi. Dava esnasında bu karara itiraz sonucu etkiler mi veya yapılabilecek başka bir şey var mı?
Old 29-04-2019, 15:51   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Ziyaretçi1055
Sn.Av.Ufuk öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Evet avukat desteği alıyorum. Kendi araştırmalarım neticesinde sizinde vermiş olduğunuz şekilde bir çok bilgiye ulaştım ve avukatıma danıştım. O bana yatılı olmadığı için her hafta görüşmeyi hakim onaylayabilir, biz sonuç sonrasında itirazda bulunuruz dedi. Dava esnasında bu karara itiraz sonucu etkiler mi veya yapılabilecek başka bir şey var mı?
Sayın Katılımcı,
Dava devam ederken rapora itiraz mümkündür. Ancak hakimin takdirinin ne yönde olacağını bilmemiz mümkün değil. Bilirkişi raporunu esas alarak ara karar kurarsa, bu ara karara da dava devam ederken itiraz edilebilir ancak mahkeme kararını değiştirmeyebilir.
Avukatınızın da belirttiği gibi nihai kararla birlikte üst mahkemeye gitme imkanınız bulunmaktadır.

Avukat desteğini doğrudan almaya devam ediniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi