Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Nasıl bir evlenme teklifi hayal ediyorsunuz?

Yanıt
Old 28-09-2007, 22:39   #61
Gülümse

Mustafa Kutlunun Uzun Hikaye kitabinda harika bir ilani ask hikayesi vardir..

Delikanli asik oldugu kiza askini gostermek icin panayira gelen balonu kacirir ve kizin evinin uzerinden gul yapraklari yagdirir..
Bu hikaye hos bir evlilik teklifi ile tamamlanabilir ama kitapta oyle olmuyor.. Kiz oglanin askina burun kiviriyor..

Sizce boyle asiklar kaldi mi?
Old 28-09-2007, 23:10   #62
suskun_juliette

ben evlilik teklifi konusunda aman aman bir şey istemezdim sanırım evlenmek isteseydimm,o teklif için harcayacağı çabayı bir ömür beni mutlu etmek için harcasın yeterli derdim,sonuçta soru ne şekilde sorulursa sorulsun verilecek cevap evettir,nihayetinde klasiktir.ve iki kişilik sıradan bir yaşam bekliyordur sizi,çoluk çocuk yaşam kavgası doğum ölüm ..hayata dair bir sürü şey..şahsen ben evlenmek istemeyenlerdenim,hayatı kendimden yana kullandım
Old 07-10-2007, 09:34   #63
alihabip

formdaki bazı arkadaşlar, erkeklerin "nasıl bir evlenme teklifinde bulunacakalrına" dair fikirlerini merak ediyorlar. öncelikle evlenmeyi düşünmüyorum; çünkü nikah masasında söyleyeceğim herşeyin aleyhime ilerde delil olarak kullanılacağını bildiğim ve de fazlaya ilişkin haklarımıda saklı tutamıyacağım için nikah masasına oturup imza atmayı düşünmüyorum.
Old 11-10-2007, 00:51   #64
erkanaga

Evet saygıdeğer büyüklerim evlilik üzerine olumlu şeyler yazsanız hiç fena olmaz.
Yoksa bende mi evlenmesem ne?
Old 23-11-2007, 04:35   #65
Zeki

Demek ki hiçkimse evlenme teklifi filan beklemiyor artık. Yeni dünya düzeni diyorlar buna. Ya da çok özel olduğu için insanlar kendilerine saklıyorlar. Paylaşmıyorlar. Sevgi ve saygılarımla.
Old 25-11-2007, 05:02   #66
üye18721

Evlenme teklifi nedense bana biraz garip ve abartılı geliyor.Zira bir ilişki başlamışsa ve ciddi bir şekillde devam ediyorsa;evlenme teklifi yapmaktan ziyade zaten çiftler geleceğe dair;evlilik de dahil olmak üzere planlar yapıyorlar.Ayrıca erkek veya kadının özel bir evlenme teklifi yapması,bunun çifler arasında özel bir şekilde yapılmak şartıyla deklare edilmesi gerekmiyor.Çevremde Klasik bir şekilde evlenme teklifi yapan çok az çift gördüm; bu teklifler de bazen bana göre abartılı şekillerde;(örneğin bir arkadaşım flört ettiği bir bayana kiraladığı uçakta, İstanbul semalarının üzerinde gezinirken,bir yüzük takdim ederek evlenme teklif etmişti.) tezahür etmişti. Yine bir arkadaşım Lisede okurken bir fayton yolculuğu sırasında flört ettiği kız arkadaşıma evlenme teklif etmişti. İlk anlattığım olay evlillikle sonuçlanmış kısa bir süre sonra çiftler boşanmıştı. İkinci olayda evlenmeden sona ermişti. Tabi bundan çıkarılacak sonuç evlenme teklif edilirse çiftlerin boşanacağı,ayrılacağı anlamına gelmiyor.Demek istediğim iki kişi arasındaki ilişkide önemli olan duyguların içtenliği,çiftlerin birbirine gösterdiği özen,sevgi, saygı ve harcanan emek.Hal böyle olunca ilişkiler çok daha kalıcı ve sağlıklı oluyor...
Old 26-11-2007, 08:35   #67
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Ben de aslında size katılıyorum gerçi öyle evlenme teklifinde yeni şeyler sunmak isteyene erkekler kalmadı o da ayrı biri durum ya...Bir yüzük takarım parmağına zaten sevinçten deliye döner düşüncesi yer alıyor çoğunda...Önemli olan gözlerin konuşup hiçbir şey demeden bir şeyleri kanıtlamaya çalışmadan bu yolda ilerleyebilmek...bunun için de gerçekten sevmek lazım...öyle sevmek de zor öyle sevgiyi bulmak da...
Old 26-11-2007, 13:43   #68
Av.Turhan Demiroğlu

Sayın Aydın'ın mesajından çıkan sonuç:
Evlenme teklifi yaparken ayaklarınız yere bassın. Özellikle hareket halindeyken böyle bir teklifte bulunmaktan sakınınız.
Saygılarımla.
Old 26-11-2007, 14:06   #69
üye18721

Bunu hiç düşünmemiştim! Zekice bir yaklaşım!Demek ondan ayrıldılar!
Old 26-11-2007, 14:22   #70
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av.Turhan Demiroğlu
Sayın Aydın'ın mesajından çıkan sonuç:
Evlenme teklifi yaparken ayaklarınız yere bassın. Özellikle hareket halindeyken böyle bir teklifte bulunmaktan sakınınız.
Saygılarımla.

Tabi evlilik teklifine cevap vermeden önce ayaklarınızın yere basmasına da dikkat edin..
Old 28-11-2007, 17:28   #72
gabin21

Çoook mutsuz olduğum bir anda evlilik teklifi almalıyım...Ve sihirli bir değnekle hukuk sözlüğüm faytona ,kalemlerim de at a dönüşmeli .Camdan ayakkabılar falan filan İmposible is nothing
Old 29-11-2007, 12:47   #73
HMK150

Varsayılan Devir değişti

Artık bayanlar teklif edio evliliği
Bu soruyu bayanlar yanıtlamasın bence )) Hatta soruyu değiştirelim Bi erkeği evlenmeye nası ikna edersiniz ? Neler yapmak lasım? ))
Old 02-12-2007, 23:28   #74
üye20519

evimin önüne gelsin.. kemanlar çalınsın.. yerlerde papatyalar olsun.. bide sevdigim bi kişiden olsun ama ne olursa nasıl olursa olsun şu şiiri okumasını cok isterdim...

Gözleri güzel kadın o kadar güzelsin ki
Cok sevdigim basına yemin ediyorum ben
Koyu bir cicek gibi gözlerin kapanırken
Bir dakika göğsünün üstünde olsa yerim
Ömrümü bir yudumda ellerinden içerim
Gözleri siyah kadın o kadar güzelsin ki....
Old 19-12-2007, 20:24   #75
Utkuhan Demirbozan

gözlerinin içine baktığımda mutluluk akan biri olsun da teklif çok da önemli değil...
Old 25-12-2007, 02:49   #76
yağmurdamlası

Gelinliğimi alıp getirsin kapıma.... Teklif etmesine gerek kalmaz laf kalabalığından da kurtulmuş olur....
Old 27-12-2007, 14:18   #77
Gülümse

Alıntı:
Yazan yağmurdamlası
Gelinliğimi alıp getirsin kapıma.... Teklif etmesine gerek kalmaz laf kalabalığından da kurtulmuş olur....

Bakın bunu buradan ilan etmeniz kötü olmuş.. Ya yarın elinde gelinlik olan bir sürü kişi kapınızda sıraya girse ne yapacaksınız..
Old 27-12-2007, 15:36   #78
yağmurdamlası

Sevgili gülümse hanım düşünceniz için teşekkürler...ama benim gibi cadının kapısına gelinlikle gelmek de cesaret ister gelsinler değerlendirme yaparız... Bana yardımcı olursunuz değil mi?Adaylar konusunda...
Old 27-12-2007, 21:55   #79
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Olmaz ama yağmurdamlası. Hukuki niteliği itibariyle 76 no.lu mesajındaki icap, bir nevi beyaza imza niteliğinde. Beyaz gelinliği kapına ilk getiren -yani kabul beyanında bulunan- aranan şekil şartlarını taşıyor bulunmakla, imzanın üstünü icap doğrultusunda doldurmak/-laf kalabalığı yaratmak- imtiyazından dahi muaf.

Ya hayallerine sahip çık, ya da olur olmaz imza atma

Saygılarımla...
Old 27-12-2007, 21:58   #80
yağmurdamlası

Varsayılan :((((((((((

Şehper hanım,
Üffff...Ağzımızdan büyük laf mı çıktı yani? Yok Gülümse Hanım bana yardımcı olcak o beni hemen birine vermez..Gülümse Hanım orada mısınız?Şehper Hanım beni iyi kıstırdı.Düşüncelerimi cümleye dökünce kendi dediklerimin kölesi olmak üzereyim...Yardım
Old 27-12-2007, 22:07   #81
YAHYA ÜNALDI

aslında evlenme teklifi yerine kızın boy ölçüsünü sorardım kızın boyunun ölçüsünden 10 santim fazla(bağlama payı) uzunlukta bir çuval diktirip kaçırma girişimlerine başlardım hukuktaki mantığın aynısı (ya rızaen-ya gazaen)
Old 27-12-2007, 22:19   #82
yağmurdamlası

Vallaha ne diyebilirim kiBakın Yahya arkadaşımızda icabında kaçırırız diyor sevdiğimiz kızı....Yani benim açtığım konu teklifsiz evlenilir mi olarak değiştirilmesi gerektiğini bana söyler gibi cevaplar geliyor.Tüm suç benim
Old 28-12-2007, 00:35   #83
Gülümse

Kız da ailesi de razıysa nereye kaçırıyorsun kızı
Old 28-12-2007, 10:11   #84
yağmurdamlası

Vallaha öyle bize kötü örnek oluyorOlmaz ki kaçırmak kız gelinlik giysin bari...nikah memuru hazır mı? Haydi düğüne gidelim hep beraber....
Old 28-12-2007, 14:54   #85
yağmurdamlası

Gelinliğin duvaği dantel işlemeli olsun.....
Old 28-12-2007, 16:48   #86
suskun_juliette

Alıntı:
Yazan yağmurdamlası
Gelinliğimi alıp getirsin kapıma....
Ben şöyle demeyi seçiyorum..:Yüreğiyle gelsin kapımaBeyaz gelinliği alıp paketlemek sunmak çok kolay,ama yüreğiyle birlikte sunana ömrümü feda ederim
Old 29-12-2007, 13:07   #87
yağmurdamlası

Zaten kapıya gelmek yürek işidir gelinlik sadece araçtır amacını belli etmeye yoksa bir ömür vermek bir gelinliğe bağlı değildir. Ömrüm bir gelinliğe değil bir ömür geçirilebilecek kocaman bir yüreğe layıktır.
Old 19-01-2008, 18:19   #88
Hemocrania

eger karşı cins de hukukcu ise THS de ,site lokaline "benimle evlenir misin X ?" diye konu açardım..

yapar mıydım? :S
Old 30-01-2008, 01:19   #89
Milano

neden evlilik teklifleri hep erkeklerden gelir diyerek olaya bambaşka bir boyut kazandırayım. : )

kız arkadaşını sinemaya davet edeceksin. sinema salonu ile daha önceden anlaşacaksın. romantik bir filme gireceksiniz. film arasında beraber çekildiğiniz fotoğraflar romantik bir müzik eşliğinde ve film şeridi şeklinde perdeden geçecek. sonunda ''benimle evlenirmisin?'' yazısı. yoktur herhalde bu inceliği reddedecek bir insanoğlu? bizzat yapmayı düşünüyorum ama henüz aday yok. : )
Old 24-08-2008, 20:30   #90
yağmurdamlası

Evlenme teklifini kesinlikle kadınlar daha romantik yapar diyemiyorum eğer bir kadın evlenme teklifi yaparsa şak diye söyler o zaten en etkileyicisi olur zaten..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi