Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

GünAydın- İyi geceler

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-10-2007, 11:38   #151
Gülümse

"ağır ceza" denilince benim kızımın aklına ceza olarak ellerine ağırlıklar tutuşturulan insanlar geliyormuş
Old 18-10-2007, 22:59   #152
Ahmet Turan

Eskiden bir de ağı para cezası hafif para cezası vardı 100 YTL ağır para cezasıyla sanığın mahkumiyetine, yahut 100 YTL hafif para cezasına mahkumiyetine, ikiside ayni miktarda para ama biri hafif biri ağırdı
Vatandaş aval aval bakardı
Old 18-10-2007, 23:08   #153
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan elvann
günaydın...
ağır ceza duruşmamı beklerken bir selam vereyim dedim site halkına.

Mahkemeye selamlarımızı da iletseydiniz keşke..
Old 18-10-2007, 23:10   #154
Ahmet Turan

Alıntı:
Yazan elvann
günaydın...
ağır ceza duruşmamı beklerken bir selam vereyim dedim site halkına.

Ne modern adliyeler varmış meğer! Duruşma salonunda sıra beklerken laptop ile internete bağlanarak THS ye bile giriliyor. bayıldım valla. Darısı bizim adliyelerimizin de başına
Old 18-10-2007, 23:17   #155
Gülümse

Aman dostum Erzumda her yerde net bağlantısı şaşırdım kaldım.. Neredeyse şehrin her yerinde internette girmek mümkün.. Bizim kadar yeniliklere açık bir ülke görmedim..

Cannes film festivaline giden tüm dostlar internetsizlikten bayağı güçlük çektiler..
Old 18-10-2007, 23:22   #156
Ahmet Turan

Milletimiz teknoloji konusunda çok hassastır.
Cep telefonu kullanıcısı sayısında dünya birincisiyiz galiba
İnetrnette öyle gibi..
Ama nedense hep milletimiz sohbet muhabbet türü teknolojiyi seviyor gibi geldi bana biraz ne dersiniz

en gülümseyen saygılarımla
Old 18-10-2007, 23:28   #157
Gülümse

Bir çok dost telsiz çılgınlığını hatırlayacaktır.. Mobil telsizler elinde ailece yürüyüşe çıkan aileler çocuklarına telsizden "dikkat et düşeceksin" uyarısında bulunurdu..
Old 18-10-2007, 23:48   #158
Jeanne D'arc

Mesleğin ilk yıllarında birlikte çalıştığım meslektaşım azıcık gösteriş meraklısı idi. Henüz birkaç yıllık bir Audi A4'ü olduğu halde, borç içinde yüzmesine aldırmadan modeli sıfırlamıştı, ücretini zar zor karşılar hatta karşılayamaz ama şoför çalıştırırdı dersem üç aşağı beş yukarı bir fikir edinebilirsiniz sanırım. Bir vakit bu meslektaşımı telsiz merakı sardı. Bir telsiz bu meslektaşın elinde, bir telsiz şoförün elinde. Şoför otoparkta işte, aracı çıkarıyor, biz de ofisten çıkıp araca gideceğiz. Başka ihtimal bile yok. Çıktık tamam. Geliyoruz tamam. Şu noktada hazır olun tamam, dersiniz operasyon yönetiyor. Ciddiyeti nasıl komik, budalaca. Bu kadar olsa dayanılır tabi. Bi de bu meslektaşımız birlikte çalıştığı biz yeni meslektaşları üzerinden de hava atmaya bayılırdı. Tutturdu adliyeye gittiğinizde yanınızda olacak. Bununla haberleşeceğiz. "Ya cebim var benim." Yok anlatamazsınız. Birlikte adliyeye gitmek ölüm gelirdi. Adliyede, kalemlerde, icra müdürlüklerinde çantamdan tuhaf tuhaf sesler çıkaracak diye bu aletten, bir avukat olarak telsiz taşıma görgüsüzlüğünden acayip utanırdım. Kalemde konuştuğunuz memur, koridorda karşılaştığınız okuldan bir arkadaşınız bu tuhaf frekans sesleri, tamamlardan sonra ne düşünüyorlardı hakkımızda acaba. Çoğunlukla kapatırdık ama onu da anlıyor, söyleniyordu. Of Allah'ım ya neler var.
Old 19-10-2007, 00:57   #159
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Ahmet Turan
Ama nedense hep milletimiz sohbet muhabbet türü teknolojiyi seviyor gibi geldi bana biraz ne dersiniz

en gülümseyen saygılarımla

Kesinlikle... Sohbet, muhabbet, ama en çok da, "sosyal analiz"

Bugün geç saate kaldım. Herkese iyi geceler ve iyi sabahlar arası efendim
Old 19-10-2007, 17:21   #160
Gülümse

Telsizi ve cep telefonlarını bilmem ama benim teknoloji manyağı olduğum tek konu var o da mutfak..

Bılaşıkları yıkamak için bir bılaşık makinası zaten en büyük şart, Soğan doğrayan robotlar, ekmeği kesen elektrikli bıçaklar, ekmek yapan makine, hamur yoğrucusu, kek çırpıcısı, tartım, bilendirem, kahve öğütücüm.. (Hatta onlardan iki tane var)

O da yetmez gidip bu tür aletler satan mağazalara göz atmadan geçmem neme lazım benden habersiz bir alet falan çıkartırlar ben kalırım yaya

Ama en büyük hobim yurt disina çıktığımda yeni imal edilmiş elektronik aletlerin satışa çıkarıldığı image and sharpe dükkanlarına uğramak..
Old 19-10-2007, 17:26   #161
Gülümse

Ama bu tutkumu bilen ve bana takılmak isteyenler..

"Her halde eşiniz bu aletlerin olduğunu bilseydi hiç sizinle evlenmezdi.."

O zamanda aksileşip "Neden eşim benimle iyi yemek pişirdiğim yada ev işi yaptığım için mi evlendi.. O zaman bir hizmetçi ile de evlenebilirdi" diye tersliyorum.. Bir daha ses soluklarını çıkartamıyorlar..

Mesele buraya yuvarlanmışken eşlerine elektronik alet olarak onların hayatlarını kolaylaştıran kocaların önünde saygı ile eğilmek isterim..

(Tabi bunu evlilik yıldönümü ve doğum günü hediyesi olarak vermemek kaydı ile..)
Old 19-10-2007, 23:17   #162
Ahmet Turan

Bir arkadaşımın doğum günü idi.
Eşi hanımefendi hepimizin yanında kolilenmiş hediyeyi getirdi kocasına verdi.
Kocası sevgili dostum, kutuyu heyacanla açtı.
Bir de ne görelim?!?
Hepimiz ve tabi en çok Nevzat çok şaşırdı.
Eşi, ne o kocacım çok mu beğendin hediyeyi dedi.
Eee, şey evet hayatım teşekkür ederim de... diyerek buda nerden çıktı bakışı fırlattı.
Hanımefendi bizlere dönerek,
Arkadaşlar eşim her evlilik yıldönümü, sevgililer günü, doğum günü gibi günlerde bana şimdiye kadar hep mutfak eşyası aldı. Bulaşık makinesi, blender, tiryaki gibi..
Ben de herhalde adet budur diye mutfakta ihtiyacımız olan 6 adet su bardağı aldım.
yani ne ekersen onu biçersin hayatım dedi
Old 19-10-2007, 23:43   #163
Gülümse

Bence harika bir hediye arkadaşınızın eşini tebrik ediyorum
Old 20-10-2007, 00:33   #164
Gülümse

Eşim bir dönem evlilik yıldönümün unutmayı alışkanlık haline getirmişti.. O evlilik yıldönümünde de unutacağından adım gibi emindim.. Evimizin arkasındaki seramikçinin önünden geçerken ani bir karar ile içeri girip kupaların üstüne isim yazıp yazamıyacaklarını sordum.. Tam zamanında geldiğimi büyük bir partiyi o gece fırınlayacaklarını belirttiler..

Bende iki tane seramik kupanın üzerine eşimin ismini ve soyadını yazmalarını istedim.. Orada ki hanım aslında seramik değilde porselen üzerine yazının daha şık olacağını ve gidip satın almamı bekleyebileceklerini belirttiler..

Bense seramik olmasının yeterli oluğunu hatta unutlacak bir evlilik yıldönümü hediyesi olarak bunun eşime çok bile olduğunu belirtim.. Seramikçi hanım gülmeye başladı, o sırada telefonda konuşan ortağı şaşkın şaşkın bana baktı..

Ertesi gün kupaları almaya gittiğimde ismi doğru ama soyadımızı çolak diye yazdıkları görünce gülmeye başladım. Yapılacak bir şey yoktu gidip doğru dürüst bir hediye almak zorunda kaldım.. Evet tahmin ettiğim gibi o evlilik yıl dönümü eşim unutmuştu..Bu olay olalı on senenin üstünde zaman geçti..

Ama sonra ne olduysa eşim, evlilik yıldönümlerini bende önce hatırlayan ve programlar yapan bir eş haline geldi..
Old 20-10-2007, 16:05   #165
Gülümse

Mutlu

Alıntı:
Yazan Ahmet Turan
Bir de ne görelim?!?
Eee, şey evet hayatım teşekkür ederim de... diyerek buda nerden çıktı bakışı fırlattı.
Arkadaşlar eşim her evlilik yıldönümü, sevgililer günü, doğum günü gibi günlerde bana şimdiye kadar hep mutfak eşyası aldı. Bulaşık makinesi, blender, tiryaki gibi..
Ben de herhalde adet budur diye mutfakta ihtiyacımız olan 6 adet su bardağı aldım.

Dün yorgun bir şekilde eve gelen eşime bu hikayeyi anlattım. Önce o kadar yorgundu ki ancak gülümseyebilidi.. Ama gece tam uykuya dalmadan önce gülmeye başladı.. Ne olduğunu merak edip nedenini sorduğumda bardakları hediye alan eşin yüzünün gözünün önüne geldiğini söyledi.. Bu arada "siz kadınlardan korkulur. Adamcağız ne bilsin böyle hediyeler aldıkça eşine jest yaptığını düşünmüştür" diye de savundu..
Old 20-10-2007, 19:12   #166
_kübra_

Alıntı:
Yazan Ahmet Turan
Bir de ne görelim?!?
gerçekten çok güzel bir hikaye bayıldım
anneme de anlattım.allahtan babam anneme özel günlerde anneme ait olacak bir hediye alır yoksa annemde babama aynısını yapabilirdi ben anlattıktan sonra hatta en son anneler gününde babam erkek kardeşim ve bana anneme hep beraber mi yoksa ayrı ayrı mı hediye alalım diye sormuştu.biz birlikte güzel bir hediye alalım dedik.ne alalım istersiniz die sordu babam.erkek kardeşimin verdiği cevap:''babacığım ütü bozuldu en iyisi anneme yeni bir ütü alalım'' dedi.babamın bakışlarını burada anlatmam imkansız ama söylediği söz şuydu:''istersen yanına da bir not yazalım,anneciğim bütün bir sene kıyafetlerimizi ütüledin bu sene de senden aynı potansiyeli bekliyoruz olur mu?yazalım '' dedi.ve olmaz öyle şey annenize ona ait bir hediye almamız gerek dedi.açıkçası çok hoşuma gitmişti böyle düşünmesi
herkese iyi akşamlar...
sevgi ile kalın..
Old 21-10-2007, 02:59   #167
Gülümse

Ve bana iyi geceler,
Yaklaşık 5-6 saat sonra uyanacak sizler içinde günaydın

Yarın güzel bir gün olacağının ve yazdan kalan bir gün yaşayacağınızı belirtim bu fırsatı kaçırmayın demek isterim.. Sevdiklerinizle güneşin parlak ışıklarından yararlanmanız ve mutlu olmanız dileği ile..

Sevgi ile kalin
Ve çevrenize gülümsemeyi unutmayın
Çünki gülümsemek gerçekten bulaşıcı..
Denemediniz mi? Geç kalmış sayılmazsınız
Old 21-10-2007, 04:44   #168
oguzhand0

Uyumayan-uyuyamayan bir insan olarak günaydın mı demeliyim iyi geceler mi yoksa tatlı rüyalar mı?

Sanırım şu an itibari ile hepinize tatlı rüyalar demek en mantıklısı. Zaten sitede ben ve birkaç ziyaretçi -ki kim onlar; gerçekten merak ediyorum- dışında kimse yokken iyi geceler demek anlamasız olurdu..

O yüzden tatlı rüyalar ve günaydın THS (artık THT demiyorum)

ehueuehuehe (:
Old 22-10-2007, 12:04   #169
Av.Elvan Akkaya

İyi

Alıntı:
Yazan Ahmet Turan
Ne modern adliyeler varmış meğer! Duruşma salonunda sıra beklerken laptop ile internete bağlanarak THS ye bile giriliyor. bayıldım valla. Darısı bizim adliyelerimizin de başına

adliye ile alakası yok valla.
adliyemizde giresun barosuna ait 2 adet baro odası var.
ve bunların ikisinde de bilgisayar var.tam teçhizatlı.
isterseniz net.te araştırma(sörf!!) yapabiliyor,isterseniz dilekçe dahi yazabiliyorsunuz.hatta ilçeler de kendi bütçeleri ile ya da merkez bütçesinden faydalanarak çağa ayak uydurmaya çoktan başladı.

zaten işimiz adliyelerin (komisyonların) insafına kalsa vay halimize...
Old 22-10-2007, 23:13   #170
Gülümse

Hayırlı geceler dostlar,

Biraz tatlı huzursuzluk ile sevgili dostumu beklerken bir yandan da yolculuk hazırlıkların tamamlamak üzereyim.. Yakında bizden 7 saat fark ile nette olacagım.. Siz iyi geceler dilediğimde sizler birbirinize hayırlı sabahlar dileyeceksiniz.. Hoş bir değişiklik olacak en azından benim için..

Şimdilik sevgi ile kalmanız temennisiyle..
Old 23-10-2007, 16:11   #171
Gülümse

Bu arada hayırlı günler kısmını unuttuğumu fark ettim
Old 24-10-2007, 09:11   #172
Gülümse

Sabah kalkıp bir iki işimi yerine getirdikten sonra bir koşu bilgisayarımın başına oturdum.. Dedim ki; "Kızım hazır uyanmışken insanlara bir günaydın de"

Ve günaydın, iyi ve hayırlı günler dileği ile...
Dilerim Istanbul'daki yağmurlu günden daha gönlünüz açık bir dönem geçirirsiniz..

Sevgi ile
Old 30-10-2007, 17:24   #173
Gülümse

Hey dostlar,

Hani günaydın, hayırlı günler, iyi geceler dilekleri.. Günün ortasındaysanız bile güneşli bol yağışlı yada karlı günlerde dileyebilirsiniz..

Dilek mi arıyorsunuz? Bizim dükkanda çeşit çok siz isteyin yeter ki

Sevgi ve saygı ile
Old 30-10-2007, 18:34   #174
Av.Nur

Mutlu

Merhaba selamlaşmayı seven dostlar!
Biraz sonra eve doğru yol alacak olan benden herkese iyi akşamlar!
Hatta sonrasında iyi geceler, iyi uykular ve tatlı rüyalar.
En iyi akşamlar sizin olsun dileklerimle
Old 31-10-2007, 04:15   #175
Gülümse

Size hayırlı sabahlar dilerken, bana iyi geceler tatlı rüyalar dilenmesi gerekecek.. Ve yarın bu saatlerde siz uyurken yolda sizinle aynı anda günaydın dilebilecek duruma geleceğim.. O yüzden gerçekten çok ama çok mutluyum
Old 31-10-2007, 09:13   #176
menede

herkese günaydın . forumdaki ilk mesajım umarım hayırlısı olur
Old 31-10-2007, 10:07   #177
Av.Ufuk Bozoğlu

Merhaba güzel ve dost insanlar,
Günaydın size, bu gün
En kullanılmamışından..

Saygılarımla efendimmm.

Turan Paşam dönün artık....
Old 31-10-2007, 11:53   #178
Av.Nur

Alıntı:
Yazan menede
herkese günaydın . forumdaki ilk mesajım umarım hayırlısı olur
Hayırlısı olsun sayın menede. Hoş geldiniz!

Herkese iyi günler dilerim.
Av.Nur
Nur Sultan
Lale delisi
Turan paşanın vekilinin vekili
Ne yapacağını şaşırmış vekil
Tamam tamam dava dosyalarına bir dönmek gerek, en akşama görüşürüz saygılarımla.
Old 31-10-2007, 21:33   #180
Ahmet Turan

Sevgili dostlarım iyi akşamlar hepinize
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi