Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Önceki Eşden Olan Çocuğun İkamet İzni

Konuyu Kilitleyin
Old 04-08-2012, 16:39   #1
Konuk

Varsayılan Önceki Eşden Olan Çocuğun İkamet İzni

İNSANLIK NAMINA ,LÜTFEN YARDIM EDİN !!!!!!!!

Eşim Türkiye vatandaşı, 8 Haziran’da birinci evliliğimden olan kızımla uçakla Türkiye’ye geldim. Gelir gelmez oturma izni için başvurdum, 30 Temmuz için randevu verildi. Kızım için babasından oturma izni (ikamet) vekaletnamesi mevcut. Vekaletnameyi tercüme ettirip Türkiye’de tasdik ettirdik.

Evrakları teslim ederken, görevli kadın subay kızıma oturma izni vermeyi reddetti ve mahkeme kararı talep etti!!!!!!!!

İzin mevcut ise neden mahkeme kararı talep ediliyor? Daha sonra Müdürün yanına gittik, kendisi evrakları ve vekaletnameyi kontrol etti ve her şeyin yolunda olduğunu söyleyerek Apostilli mahkeme kararı ibraz etmemiz gerektiğini söyledi.

Konsolosluktan vekaletnamenin devlet belgesi olmadığı için Apostil gerekmediğin, noter tasdikli tercümesi yeterli olduğunu söylediler!

Evi arayarak ebeveynlerimden istenilen belge için mahkemeye başvurmalarını rica ettim. Hakim, baba çocuğun Türkiye’de yaşamasına rıza gösterdiği için, dava konusu olamayacağını, mahkemenin böyle bir belge vermediğini bildirmiş!

Lütfen, rica ediyorum, bana yardım edin. 8 Eylülde vize süremiz bitiyor. Türk okulu ikamet olmaksızın çocuğu kabul etmiyor. Biz suçlu değiliz, kanunları ihlal etmedik, evraklarımız tam! Neden bizi reddediyorlar? Neden çocuğa okula gitmesine izin verilmiyor? Buna çözüm olan bir kanun mutlaka vardır! Lütfen çocuğuma Türk okulunda okumasına izin verin, kızım çok başarılı bir öğrenci, 4 lisan biliyor ve okumak istiyor, hem de çok! Neden biz yetişkinler çocuğun geleceğini mahvediyoruz!????? Yardım edin!

Ben kadınım, ben anneyim, ve bir anne olarak sizlerin önünde diz çöküyorum, ve sizden çocuğumun rahatça okula gitmesini sağlamak için yardım etmenizi rica ediyorum! Saygılarımızla Tatiana!
Old 07-08-2012, 09:43   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Çocuğunuzun ikamet izni için gereken belgeler hakkında doğru bilgi edinmek gerekecektir.Sizden istenen mahkeme kararı velayete ilişkin ise ; bu durumu gösteren mahkeme kararı ve apostili isteniyor olabilir.

Bir avukatla bu süreci taskip etmeniz yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04447794 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.