Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Hukukçu olmayan üyelerimizin hukukla ilgili sorularına ayrılmış iletişim alanı. Lütfen Dikkat : THS bir hukuki danışmanlık sitesi değildir ve bu foruma da "hukuki danışma" niteliği taşıyan sorular yöneltilemez. Alanda soru sormadan önce lütfen Hukuk Soruları Alanı Kural ve İlkelerimizi okuyunuz.

Kalem iş bölümü hakkında

Yanıt
Old 25-11-2019, 16:57   #1
derkenarius

Varsayılan Kalem iş bölümü hakkında

Herkese iyi günler,

Ben bir zabıt katibiyim. Kalemde iş bölümü yapıldı ama hakkaniyete aykırı olduğunu düşünüyorum. Bunun hakkında bazı görüşler almak istiyorum. Yeri burası mıdır bilmiyorum. Eğer burasıysa paylaşmak isterim. Yok değilse şimdiden yöneticilerden özür dilerim.
Old 26-11-2019, 07:49   #2
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan derkenarius
Herkese iyi günler,

Ben bir zabıt katibiyim. Kalemde iş bölümü yapıldı ama hakkaniyete aykırı olduğunu düşünüyorum. Bunun hakkında bazı görüşler almak istiyorum. Yeri burası mıdır bilmiyorum. Eğer burasıysa paylaşmak isterim. Yok değilse şimdiden yöneticilerden özür dilerim.

Sayın derkenarius,

Naçizane önerim şunlar olabilir:

1. Öncelikle mesleğinizle ilgili tüm mevzuatı (Kanun, yönetmelik genelge vs) incelemenizi/ okumanızı öneririm. Bu husus, sadece somut bu sorununuz için değil, bundan sonraki süreçte haklarınızı ve görevlerinizi bilmeniz için de zorunludur.

Bu kapsamda olmak üzere,

- Memur statüsünde iseniz Devlet memurları kanunu, Sözleşmeli iseniz ilgili kararnameler, yönetmelikler vs.
- Kamu personel yönetmeliği
- Kamu personeli genel tebliğleri,
- Kamu personeli etik sözleşmesi
- Yazı işleri yönetmeliği,

https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...20150806-3.htm

Alıntı:
İş bölümü
MADDE 9 (1) Müdürlüklerdeki iş bölümü, ilgisine göre başkan, daire başkanı ya da Cumhuriyet başsavcısının onayı alınarak, zabıt kâtibi, memur, mübaşir ve kendisine bağlı diğer görevliler tarafından yerine getirilmek üzere müdür tarafından yapılır.
(2) Müdür, hizmetlerin verimli ve düzenli bir şekilde yürütülmesi için zabıt kâtipleri, memur ve diğer görevlilere işlerin öğretilmesi de dâhil olmak üzere her türlü tedbiri alır. İlgili müdür ve görevlendirilen personel, işin birikmesi veya gecikmesinden birlikte sorumludur.

İşinize yarayacaktır. Bunları internette kolaylıkla bulabilirsiniz.
Old 26-11-2019, 07:52   #3
derkenarius

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Sayın derkenarius,

Naçizane önerim şunlar olabilir:

1. Öncelikle mesleğinizle ilgili tüm mevzuatı )Kanun, yönetmelik genelge vs) incelemenizi/ okumanızı öneririm. Bu husus, sadece somut bu sorununuz için değil, bundan sonraki süreçte haklarınızı ve görevlerinizi bilmeniz için de zorunludur.

Bu kapsamda olmak üzere,

- Memur statüsünde iseniz Devlet memurları kanunu, Sözleşmeli iseniz ilgili kararnameler, yönetmelikler vs.
- Kamu personel yönetmeliği
- Kamu personeli genel tebliğleri,
- Kamu personeli etik sözleşmesi
- Yazı işleri yönetmeliği,

https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...20150806-3.htm

İşinize yarayacaktır. Bunları internette kolaylıkla bulabilirsiniz.

Yönlendirmeniz için teşekkür ederim. Sizin de malumunuz bazı konular yoruma çok açık oluyor. Mesela görevlendirme yapıp en sonda katip hakimin verdiği tüm işi yapar gibi. Yine zaman ayırıp yol gösterdiğiniz için teşekkürler.
Old 11-06-2020, 21:00   #4
bosgezen

Alıntı:
Yazan derkenarius
Herkese iyi günler,

merhaba bunu müdürünüz ile çözemezseniz hakim ile çözmeye çalışın oda olmadı yer değişikliği talep edin komisyonca.
Old 28-06-2020, 23:57   #5
IŞIKDEMİR

İş bölümüne yazılı olarak itirazlarınızı önce yazı işleri müdürüne, çözümsüz kalması hâlinde mahkeme hâkimine, çözümsüz kalması hâlinde adalet komisyonu başkanlığına iletin.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi